.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 07.maja.2024 19:08:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A4 1,9 TDI dziwny odgłos przy wyciskaniu sprzegła
PostNapisane: 11.mar.2009 13:08:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2009 12:49:24
Posty: 1
Witam. jestem nowym użytkownikiem i mam problem.W Audi a4 1,9 TDI 2004r.
przy wyciskaniu sprzęgła i zmianie biegów, nie zawsze ale dośc często , słysze jakby ocierający metaliczny dzwięk przypominający odgłos tarcia koła o metal . trwa to chwileczkę ale zauwżyłem że jest to przy zmianie biegów na 2 i 3
( głośniej słychać przy zmianie biegow ale przy wiekszymch obrotach)Potem cisza. słychac czasami ale to juz rzadziej jak puszcze noge z gazu. W czasie jazdy tego w ogóle nie słychać. prosze o pomoc. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.mar.2009 15:31:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
Może to mieć związek z łożyskiem oporowym lub łożyskiem na wałku sprzęgłowym. Tyle że wszelkie odgłosy tego typu nie są do oceny na podstawie opisu. Można jedynie wymyślać i albo się trafi albo się nie trafi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 1,9 TDI dziwny odgłos przy wyciskaniu sprzegła
PostNapisane: 12.mar.2009 01:07:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.mar.2008 22:24:01
Posty: 129
Lokalizacja: LONDON/ Szczecinek/
ryszard napisał(a):
Witam. jestem nowym użytkownikiem i mam problem.W Audi a4 1,9 TDI 2004r.
przy wyciskaniu sprzęgła i zmianie biegów, nie zawsze ale dośc często , słysze jakby ocierający metaliczny dzwięk przypominający odgłos tarcia koła o metal . trwa to chwileczkę ale zauwżyłem że jest to przy zmianie biegów na 2 i 3
( głośniej słychać przy zmianie biegow ale przy wiekszymch obrotach)Potem cisza. słychac czasami ale to juz rzadziej jak puszcze noge z gazu. W czasie jazdy tego w ogóle nie słychać. prosze o pomoc. Pozdrawiam.
RYSZARD nie wiem czy w twoim modelu jest kolo DWUMASOWE szarpie ci sprzeglo przy ruszaniu jest to dosc czesty problem poszukaj w SZUKAJCE jest dosyc sporo na ten temat ewentualnie ktos z kolegow ci pomoze z wieksza wiedza niz ja :peace:

_________________
A6 AWX 2002 WV VENTO BMW 318 I WV PASSAT 126p


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: