.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.mar.2024 10:00:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4 2,3] Wyciek płynu wspomagania, zdjęcia
PostNapisane: 07.kwi.2009 11:44:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.paź.2008 11:14:12
Posty: 297
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Więc tak. Jakieś trzy tyg. temu będąc 60km od domu odpalam auto i słyszę delikatny jęk pod maską. W ruchu ulicznym jadę dalej, jednak jęk zaczyna narastać. Parking, maska do góry i diagnoza – sucho w zbiorniczku od wspomagania (zaglądam pod maskę do płynów raz na dwa tygodnie w zależności od tego ile jeżdżę i płyn ostatnio na pewno był między minimum a max). Godz. 18 więc do nordu po zielony płyn. Zanim dojechałem na miejsce pompa wspomagania była już wyraźnie słyszalna. Wlałem litr płynu co wystarczyło na uzupełnienie do dolnej kreski. Przez dwa dni płynu nie ubyło, jedynie rozszedł się po instalacji i w zbiorniczku trochę opadło. W domu dolałem na maxa i tak przez dwa tygodnie robiąc około 500km kontrolowałem płyn - nie ubywało. Tyle na ile mogłem, obejrzałem układ cały i nie znalazłem miejsca wycieku płynu. W tamtym tygodniu zrobiłem w 2 dni 1200km. Po przejechaniu około 700km wieczorem sprawdziłem płyn – było ok. Rano odpalam auto, przejechałem jakieś 20km i słyszę że się zaczyna delikatny jęk z pod maski. Nie zatrzymując się pojechałem prosto na stacje. Kupiłem litr płynu, dolałem i nie starczyło nawet na minimum. Kupiłem drugi litr i wlałem 1/3. Dalsza podróż – 500km – to już męczarnia. 3 razy musiałem się zatrzymywać i dolewać płyn. Tyłek samochodu cały zachlapany, jak stał tak kapało z niego. Jak na złość akurat była niedziela palmowa i nic więcej po za dolewaniem nie mogłem zrobić. Doleciałem do domu, na kanał i zlokalizowałem wyciek. Delikatnie odkręcona śrubka na klucz 10mm z bloku aluminiowego przyczyniała się do wycieku. Dokręciłem i na razie temat z głowy. Pozostaje tylko jedna kwestia i zarazem moje zdziwienie. Czemu wyciek był przy tylnej osi stojąc przodem do tyłu samochodu po lewej stronie? Co tam robi instalacja od wspomagania? Niżej zamieszczam zdjęcia, zaznaczone pole to nieszczęsna śrubka.

po kliknięciu na zdjęcia powiększą się

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Audi 100 C4 2,3 - zostały drzazgi :(
Audi A6 C4 2,8 AAH quattro MT sedan - jest ;)
Audi A8 D2 2,8 AAH quattro MT - sprzedany
Audi S8 D2 FL 4,2 AQH quattro AT - przyjemność z jazdy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.kwi.2009 13:32:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.kwi.2005 09:29:31
Posty: 824
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: A8 D2FL 3.7Q
Zapewne w tym aucie było kiedyś nivo :peace:

_________________
Pozdrawiam, Krisker
A8 D2 FL 3.7 Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.kwi.2009 13:47:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.paź.2008 11:14:12
Posty: 297
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Poczytałem trochę o tym NIVO i rzeczywiście to jest to :!: qurde sam niewiedziałem co kupuje.... Amorki jeszcze oryginały, bo przewody do nich idą, może przy okazji ktoś coś więcej napisze na ten temat?

_________________
Audi 100 C4 2,3 - zostały drzazgi :(
Audi A6 C4 2,8 AAH quattro MT sedan - jest ;)
Audi A8 D2 2,8 AAH quattro MT - sprzedany
Audi S8 D2 FL 4,2 AQH quattro AT - przyjemność z jazdy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.kwi.2009 14:14:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.kwi.2005 09:29:31
Posty: 824
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: A8 D2FL 3.7Q
Ale co byś chciał wiedzieć? Ogólnie o nivo już sporo napisano na forum i nie tylko.

_________________
Pozdrawiam, Krisker
A8 D2 FL 3.7 Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.kwi.2009 22:42:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lut.2008 22:02:25
Posty: 497
Lokalizacja: Gdańsk
Hehe, no to przynajmniej amorki Ci się zostały;] Po moim nivo zostały jedynie "gruszki" i duży zbiorniczek płynu wspomagania. Reszta jest milczeniem. Kiedyś chciałem reanimowac cały układ jednakże szybko mi przeszło;]

Sam wyciek pochodzi z rególatora wysokości (obciązenia auta). Jednakże nie mam do konca pewności czy nie jest to regulator siły hamowania. Mój regulator wysokości tylnego zawieszenia jest troszku inny.....

_________________
Audi 100 QUATTRO C3 2.3NF ( BYŁO )
Audi V8 D11 4.2 ( BYŁO )

Audi Coupe QUATTRO B2 2.2 10V
Audi 200 2.2 20V Turbo Quattro Avant
Audi 200 2.1 10V Turbo Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: