.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 08:54:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2.4]dziwny dźwięk słyszalny tylko w środku.
PostNapisane: 28.lip.2009 17:32:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lip.2009 16:43:09
Posty: 3
witam
Od czterech dni w mojej Audi A6 C5 jest slyszalny dziwny dźwięk,taki jakby się coś rozpędzało i zwalniało.Moim zdaniem dobiega on z lewej przedniej strony.Słychać go dopiero od drugiego biegu.Czym większa prędkość tym wydaje się byc głośniejszy... dodam iż słychac go tylko na dość dobrych nawierzchniach(np;swiezo polozony asfalt,lub gładki asfalt)
Sprawdziłem dzisiaj łożyska przednie i wszystko jest wporządku.
nie ma żadnych dodatkowych objawów,nie stracił na mocy ani nie kopci.
Na postoju,przy zapalonym silniku nic nie słychać, tylko podczas jazdy.
podczas jazdy próbowałem wciskać sprzegło ale to nie zmienia tego dźwięku.
Dzisiaj robiłem wyważanie kół -wszystko OK ale szum nie ustał....
Proszę o pomoc,bo w sobotę czeka mnie daleka podróż a nie wiem czy dojadę z tym szumem.... :( :( :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2009 17:42:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.mar.2006 22:43:09
Posty: 1346
Lokalizacja: Września ....... Upomnień:12
To jednak łożysko. Zaczyna się kończyć. Kilka(set?) km można jeszcze na tym zrobić, będzie coraz głośniej, aż w końcu się rozleci. Dla pewności, w bezpiecznymi miejscu rozpędź się, wrzuć luz i zgaś silnik. Będzie to wtedy wyraźnie słychać. Na lewarku to możesz sobie stwierdzić stan agonalny łożyska.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010
E38 740i (I 2011 - 2018)
Teraz: bmw E60; cbr1100xx


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2009 17:54:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lip.2009 16:43:09
Posty: 3
mroova81 napisał(a):
To jednak łożysko. Zaczyna się kończyć. Kilka(set?) km można jeszcze na tym zrobić, będzie coraz głośniej, aż w końcu się rozleci. Dla pewności, w bezpiecznymi miejscu rozpędź się, wrzuć luz i zgaś silnik. Będzie to wtedy wyraźnie słychać. Na lewarku to możesz sobie stwierdzić stan agonalny łożyska.


to teraz pozostaje mi tylko ocenic ktore to łożysko jest do wymiany,sprawdzę Twój sposób i zobaczymy czy po zgaszeniu silnika tez dźwiek bedzie słyszalny...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lip.2009 03:44:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lip.2009 16:43:09
Posty: 3
mamar6 napisał(a):
mroova81 napisał(a):
To jednak łożysko. Zaczyna się kończyć. Kilka(set?) km można jeszcze na tym zrobić, będzie coraz głośniej, aż w końcu się rozleci. Dla pewności, w bezpiecznymi miejscu rozpędź się, wrzuć luz i zgaś silnik. Będzie to wtedy wyraźnie słychać. Na lewarku to możesz sobie stwierdzić stan agonalny łożyska.


to teraz pozostaje mi tylko ocenic ktore to łożysko jest do wymiany,sprawdzę Twój sposób i zobaczymy czy po zgaszeniu silnika tez dźwiek bedzie słyszalny...


chyba jednak miałeś rację,zrobilem test jaki zaproponowales,i po wylaczeniu silnika dzwiek nadal byl slyszalny.teraz mam tylko pytanie,czy to rzeczywiscie lozysko,czy moze jeszcze jakas czesc wydawac podobny dzwiek w kole?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: