.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 21:53:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A8 D2 nieszczesna kontrolka CAT
PostNapisane: 30.lip.2009 14:24:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lip.2009 20:44:41
Posty: 34
Lokalizacja: Lubin
witam.Borykam sie od 3 mies z kontrolka CAT.A8 4.2 zagazowane. Komputer wykazuje: zbyt niskie napiecie zasilania silnika,blad sporadyczny 1,2,3,4 cylindra. Swiece i cewki ok,katalizatory wywalone. Czasem jest tak ze pare dni jest spokoju a czasem ze na trasie zapala sie codziennie,po zgaszeniu auta na pare minut wszystko wracaa do normy. Zajechalem nad morze i wrocilem i prawie wszystko bylo dobrze gdyby nie to ze autem troszke trzeslo na 4 biegu miedzy predkosciami 60-80 lecz CAT sie nie zapalil wtedy ani razu.Wczoraj i dzis CAT sie zapalil,motor byl rozgrzany,telepalo cala buda i niechcialo jechac.Niewiem czego sie czepic i robie sie juz nerwowy.Jesli ktos moglby powiedziec cos madrego w tym temacie to prosze o rade.Wiem ze tych tematow bylo sporo ale zaden nie odpowiada mojemu przypadkowi.Jest tak odkad kupilem to auto i zauwazylem ze lekko poszarpuje miedzy tymi wlasnie predkosciami gdy skrzynia zapakuje 4 bieg.Spalanie nie jest duze wiec sonda raczej odpada.Zastanawiam sie nad modulem ktoryms ale niewiem czy to to lub tez czy moze to byc wina instalacji gazowej. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2009 09:07:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.mar.2009 10:36:43
Posty: 17
Lokalizacja: Zamosc
ja stawialbym w tym przypadku na wtryski, mialem identyczne objawy i te same bledy gdy tankowalem paliwo z Ukrainy. Pozatym jesli jezdzisz na gazie zadko na bezynie wstryski tez odczuwaja to bolesnie. Sprobuj wlac do baku litr oleju mixol i zatankuj 70 litrow paliwa wyjezdzij zbiornik i powtorz zabieg conajmniej jeszcze dwa razy, w moim przypadku po trzech takich tanowaniach pomoglo. Pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2009 14:06:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lip.2009 20:44:41
Posty: 34
Lokalizacja: Lubin
wczoraj podpialem VAG i wskazal: brak zaplonu na 4 cylindrze a jak wszedlem w blok wartosci to na wolnych obr byl brak spalania na 1 cyl, jak dalem obr do 2 tys byl brak spalania na 2 i 3 cyl sporadycznie. Dzis zapalil sie CAT motor zaczal telepac,wypialem kostke od modulu i pogorszyla sie praca silnika wiec wpialem zpowrotem i wypialem drugi modul,praca tez sie pogorszyla wiec moduly odpadaja. Zdjalem kostke z cewki 4 baniaka i motor pracowal tak samo czyli ta cewka prawdopodobnie siedzi natomiast gdy sciagalem kolejno kostki z 1,2,3 cylindra motor bardziej kulal.Wychodzi na to ze siedzi cewka 4 cylindra ale czy jedna cewka moze spowodowac taka prace silnika? Wydaje mi sie ze moze. Doradzcie czy dobrze pokombinowalem z tym i co o tym myslicie.Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sie.2009 14:21:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lut.2009 15:12:42
Posty: 71
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kolego nie napisales czy to wariactwo dzieje sie na benzynie czy na gazie. J mialem tak ze na benzynie bylo ok a na gazie kontrolka CAT i wariactwo z moca.
Jesli na gazie to wizyta u gazownika i prawdopodobnie wymiana listwy wtrysku gazu. Ja tak mialem i okazalo sie ze listwa gazu padla i po wymianie jak nowonarodzony :peace:

_________________
A8 D2 ABZ '95 jest :) stukniete:(
Audi 100 C4 2.6 '91 bylo
Honda Accord Aerodeck '88 bylo
Mazda 323F '92 bylo
Ford Mondeo '97 bylo
Bog nie istnieje :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sie.2009 14:31:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lip.2009 20:44:41
Posty: 34
Lokalizacja: Lubin
na benzynie i na gazie ale szczerze to nie probowalem jazdy na samej benzynie wykluczajac gaz.Przewaznie jest to na gazie bo na nim jezdze ale musze pokasowac wszystkie bledy i pojezdzic na benzynie jeden dzien moze cos sie zmieni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sie.2009 14:35:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lut.2009 15:12:42
Posty: 71
Lokalizacja: ŁÓDŹ
jesli to listwa to nie musisz kasowac bledow. Ja mialem tak ze jechalem na gazie i nagle CAT i spadek mocy. Wylaczalem gaz i dalej to samo wiec zgaszenie silnika i odpalenie bez gazu na benzynie dawalo efekt i bylo ok. Sprawdz w ten sposob. Jezeli na benie nie wyskoczy CAT tzn ze na bank cos z gazownia. Pozdro.

_________________
A8 D2 ABZ '95 jest :) stukniete:(
Audi 100 C4 2.6 '91 bylo
Honda Accord Aerodeck '88 bylo
Mazda 323F '92 bylo
Ford Mondeo '97 bylo
Bog nie istnieje :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sie.2009 14:44:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lip.2009 20:44:41
Posty: 34
Lokalizacja: Lubin
u mnie jest tak- jade na gazie i CAT wiec gasze auto i odpalam po minucie i jest git,przelacza sie na gaz i jedzie dalej dobrze. Przed urlopem problem wystepowal sporadycznie i w miare rzadko,pojechalem nad morze i wrocilem bez problemow a od 3 dni zapala sie gdy wracam z pracy trasa okolo 15 km,natomiast rano jak jade to jest dobrze a zpowrotem lipa.Nie wiem juz o co chodzi. Bledy musze pokasowac bo wypinalem moduly i cewki na odpalonym silniku i dzis po dopaleniu odrazu CAT i motor kulal wiec mysle ze moze nalapal bledow no chyba ze cos padlo wkoncu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sie.2009 17:35:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.lis.2006 13:27:37
Posty: 2158
Lokalizacja: k/Łukowa
Pojeździj na PB po uprzednim skasowaniu błędów. Możliwe, że sypie ci się coś z instalką LPG.

_________________
Obrazek
Star 1142- 150KM- 410Nm
Audi 80 B4 2.0 ABT- 90KM- 148Nm
Audi 100 C4 2.8 AAH Quattro- 174KM- 245Nm

W sumie 414KM i 803Nm szkoda, że nie pod jedną maską :):


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: