.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 14:55:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 1.8T] Błąd, zawór regulacji bypassa przepustnicy spalin
PostNapisane: 06.paź.2009 10:22:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.paź.2009 01:04:43
Posty: 4
Witam wszystkich! Po podlaczeniu do komputera pokazywany jest blad 01262 Zawór regulacji bypassa przepustnicy do spalin – N75. Natomiast objawy w audi A6 1.8T benzyna, sa nastepujace (nie wiem czy ma to zwiazek z tym bledem) Po odpaleniu silnika odglas jest taki jakby to byl disel, slychac glosny dzwiek klekoczacego plastiku, ktory ustaje po przekroczeniu 2500 obrotow. Trudno jest zlokalizowac skad dochodzi ten odglos, (nieprecyzyjnie mowic jest to w silniku lub kolo silnika) Jeden mechanik powiedzial, ze moze to byc peknieta rolka napinacza paska rozrzadu, drugi ze to jest turbina. Czy ktos mial taki przypadek lub wie co to moze byc?? Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Nie chce placic z awymiane rozrzadu jesli to nie pomoze. Czy mozna jakos sprawdzic co jest tego przyczyna i czy ten blad ma cos wspolnego z opisanymi objawami.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2009 17:27:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.paź.2009 01:04:43
Posty: 4
A wiec tak: odkrylem skad pochodzi ten plasikowy stukot, od paska rozrzadu. Pasek jest luzny jak wlaczylem silnik widac ze luzno "lata" (tak sie trzepocze) a po osiagnieciu obrotow powyzej 2,500 przestaje. NIe wiem czy to rolka napinacza czy pasek sie rozciagnal. Mozna naciagnac pasek czy trzeba go wymienic? Da sie naciagnac w audi czy trzeba wyciagnac chlodnice jak do wymiany paska??
Pozostaje jeszcze dzwiek jak disel tez do 2,500 obrotow poznij ustaje. Czy ma to zwiazek z luznym paskiem i dlatego tak chodzi jak disel. Ten dzwiek dochodziak jakby ze srodka silnika jak otwiera sie maske to jest to w prawym gornym rogu silnika. Nie jest to dzwiek zaworow a dokladnie taki jak disel. Sprawdzalem turbo i to nie jest turbina.
Mam nadzieje, ze ktos ma jakis pomysl co to moze byc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2009 20:03:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2004 21:06:18
Posty: 107
Lokalizacja: bogatynia
Wcale się nie dziwię że nikt nie odpisuje bo faktycznie ręce opadają-kolego proponuję więcej nie uruchamiać tego silnika tylko ciągnij go do mechanika bo skończy się uszkodzeniem .Do rozrządu wyjazd z całym przodem-zderzak i chłodnice.

_________________
A6 C5 Avant 1.8T


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2009 20:24:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.paź.2009 01:04:43
Posty: 4
Wiem, ze rece opadaja ale to nie ja to zrobilem, ze tak jest. Wiec bylbym wdzieczny jezeli ktos udzielilby mi odpowiedzi na moje pytanie a nie sie nabijal. Jednym slowem uwazasz, ze pasek ma zwiazek z odglosem jak disel tak? Dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2009 20:45:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2004 21:06:18
Posty: 107
Lokalizacja: bogatynia
Luz paska rozrządu w tym silniku spowodować może uszkodzona rolka lub uszkodzony hydronapinacz,grozi to przeskoczeniem paska no i bałaganem w silniku.dieslowski hałas pochodzący z tylnej części silnika może wskazywać na głośny łańcuch napędu wałków rozrządu z powodu zużycia łańcucha lub niesprawnego napinacza tegoż łańcucha.może też hałasować jedna lub kilka szklanek w tamtej okolicy.

_________________
A6 C5 Avant 1.8T


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2009 23:17:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.paź.2009 01:04:43
Posty: 4
Dzieki bardzo za odpowiedz. Zobaczymy czy pomoze zmiana paska. Moze juz przeskoczyl pasek i stad ten halas. Mam nadziej, ze nic wiecej nie bede musial wymieniac. Dam znac jak poszlo. Jeszcze raz dzieki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: