.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 03:11:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2.5 98'} kilka pytań
PostNapisane: 06.paź.2009 15:49:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.paź.2009 11:49:20
Posty: 10
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Witam. Mam kilka pytań co do mojej lubej. A więc co do silnika: nowy przepływomierz, turbina po regeneracji, nowy rozrząd z wałkami itp, nowy uszczelniacz na wale, wtryski prowadnice itp itd nowe. Audica nie kopci jest bardzo dynamiczna jak na te 150kuni i wydaje mi się, że wszystko gra - spalanie w normie :)
Pyt:
1. Mam C6 tam temperatura momentalnie jest taka jak powinna a w C5 zanim sie nagrzeje to muszę bardzo długo jechac i jest to troche męczące bo póki temp nie osiągnie 90 stopni silnik chodzi bardzo głośno - krece max do 2tys i ten proces ciągnie się i ciągnie = irytuję mnie to ;/ Ile to powinno w normie trwac?

2. W korku jak sprzęgło (manual) się zagrzeje zaczyna szarpac strasznie i ciężko ruszyc - to wina docisku? Dodam, że jak juz ruszę i jade tak jakby sie ostudzi wszystko, stane i rusza normalnie bez szarpania.

3. Wczoraj leciałem gdańską. rozpędziłem sie do 200 km/h przeleciałem troche i gdy puściłem gaz zaczeła mi migac żółta kontrolka z pętelkami - to od świec? i co to miało oznaczac?

Dziękuje z góry za odpowiedzi.

_________________
Audi A6 2.5 V6 TDI afb
Audi A6 3.0 V6 TDI
Audi A3 2.0 TDI bkd
Yamaha YZF-R6 Rj15


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 2.5 98'} kilka pytań
PostNapisane: 07.paź.2009 07:25:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2008 17:35:36
Posty: 58
Lokalizacja: Rzeszów
Rzenioch napisał(a):
1. Mam C6 tam temperatura momentalnie jest taka jak powinna a w C5 zanim sie nagrzeje to muszę bardzo długo jechac i jest to troche męczące bo póki temp nie osiągnie 90 stopni silnik chodzi bardzo głośno - krece max do 2tys i ten proces ciągnie się i ciągnie = irytuję mnie to ;/ Ile to powinno w normie trwac?
Właściwie nie powinieneś odczuwać, aż tak dużej różnicy u mnie trwa ten proces ok 2 - 4 min. dodam że ruszam i po przejechaniu 200m od razu pakuje się w korek :(
Możesz sprawdzić na zimnym silniku działanie termostatu.
Rzenioch napisał(a):
2. W korku jak sprzęgło (manual) się zagrzeje zaczyna szarpac strasznie i ciężko ruszyc - to wina docisku? Dodam, że jak juz ruszę i jade tak jakby sie ostudzi wszystko, stane i rusza normalnie bez szarpania.
Może być jak piszesz, jednak sprawdziłbym również hydraulikę sprzęgła.

_________________
Wacław Szubert
tel.: 0-605 331 704
A6 2,5l TDI AVANT Tiptronic + Quattro (2004r. model 2005)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: