.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 13:56:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [2,0 ABT] wywala płyn chłodniczy przez korek
PostNapisane: 25.wrz.2009 21:43:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lis.2006 22:51:46
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Ostatnio przez tydzień walczyłem z moim osiołkiem, który wyrzucał mi płyn chłodniczy przez korek od zbiorniczka wyrównawczego. Piszę ten post ponieważ w żadnym forum nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na pytanie co może być przyczyną takiej sytuacji oprócz uszczelki pod głowicą. i paru innych ciekwaych przydaków, które jednak nie do końca pokrywały się z tym jak to u mnie wyglądało.
Jak sie sprawa miała u mnie:
odpalamy silnik, silnik się powoli nagrzewa (2,0 ABT), po jkaimś czasie otwiera się termostat, poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym nagle wzrasta i wzrasta aż wywala go przez korek, a dosłownie po 3 do 5 sekund po tym włącza się wentylator na chłodnicy przy temperaturze 95 stopni wg wskaźnika na desce i poziom płynu spada mniej więcej do połowy objętości zbiorniczka - no to dolewam bo mi szkoda osiołka, że może się przegrzeje itd... i tak patataj patataj...

troche się wk......łem bo mi wyszło na to że przez tydzień wydałem więcej na płyn chłodniczy niż na paliwo, a najbardziej mnie wk.....ło to, że wszyscy mechanicy chcieli mnie naciągnąć na kase twietrdząc za każdym razem że to ewidentnie uszczelka pod głowicą.

Otóż nie moi drodzy - jak będzie się Wam tak działo jak w opisanym przeze mnie przypadku to w żadnym wypadku nie wymieniajcie termostatu, nie wymieniajcie pompy wody, nie wymieniajcie korka od zbiorniczka wyrównawczego, nie wymieniajcie tych j......nych czujników temperatury na króćcu przy bloku - napewno nie kupujcie zamienników firmy "topran" - mówiłem wszystkim od których kupowałem te czujniki że nie chcę tanich tylko dobre ale widocznie nie ma dobrych zamienników, serio chyba lepiej jest poszukać na szrocie używanego ale oryginalnego audi - (szary trójpinowy okrągła wtyczka i niebieski dwópinowy prostokątna wtyczka) a już napewno nie wymieniajcie uszczelki pod głowicą jeśli wiecie że niedawno była robiona (chyba że macie 100% pewności że ktoś wam robote spie......ił, ale to jest raczej trudno stwierdzić a jeszcze trudniej udowodnić) tylko wymieńcie sobie czujnik odpowiedzialny za załączanie wentylatora, który znajduje się po lewej stronie na dole chłodnicy stojąc przodem do osiołka - taki niebieski zazwyczaj, dwupinowy, odkręcany za pomocą klucza 29.


przepraszam za kwestie czujników temperatury - niebieski i szary bo one akurat nie są odpowiedzialne za załączanie wiatraka tylko niebieski jest odpowiedzialny za wyłączanie automatycznego ssania a szary za wskaźnik na desce ale właśnie na deasce pokazywało mi temp. około 50-60 stopni a wiatrak się już włączał - przy nowym czujniku na króćcu przy bloku... topran jak dla mnie przynajmniej to dziadostwo - założyłem stary, orygialny audi (szary trójpinowy) i teraz wskaźnik na desce pokazuje prawidłową temperaturę, tzn jest 90 stopni, wystarczy że temp lekko tylko wzrośnie ponad 90 stopni, włącza się wiatrak, temp. spada lekko poniżej 90 (na trasie bo w mieście trzyma niemal cały czas 90) i wiem że jest ok i już nie martwię się że przegrzeję mojego osiołka ;)

pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów dla których samochód to coś więcej niż tylko kupa blachy i gumy.

p.s.: nie dajcie się nabić w balona mechaniorom, sami najpierw niuchajcie co może być, ja, jak już nie wiedziałem kompletnie co może być, otwarłem maskę, zapaliłem fajkę, strzeliłem kielicha i zapytałem się go pieszczotliwie: co Ci Ch......ju jest? i po tej grzecznej rozmowie mój kochany osiołek pokazał mi co mu jest tylko musiałem mu poświęcić pół godziny uwagi ;)

edit by Buba : cieszymy się Twoim szczęściem i zaoszczędzonymi pieniędzmi ale wątki tytułujemy poprawnie

_________________
'92 AUDI 80 B4 2.0 ABT B+G - OK :)
'89 BANDZIOR 1.5 B+G 18-07-2008 zmarl tragicznie :(
'87 BANDZIOR 1.5 B+G :)
'75 OPEL KADETT C1 coupe 1.2S - żyje
'74 OPEL KADETT C1 coupe 2.0 - będzie żył
'74 OPEL KADETT C1 city 1.2N - nie żyje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.wrz.2009 21:38:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2005 23:51:46
Posty: 50
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Wszystkie części topran lub hans pris topran których miałem nieprzyjemność używać to szmelc niesamowity. Ludzie nie kupujcie tego , szkoda kasy. Czujniki temperatury w golfie kilka sztuk i ani jedna nie pokazywała prawidłowej temperatury, czujnik wentylatora włączał go przy 70 stopniach, tuleje metalowo gumowe w b4 w wahaczach nie wytrzymały nawet 10 tyś km. Jak ta firma istnieje produkując taki szmelc?

_________________
AUDI 80 b4 ABT moje:-)
BMW e46 pod opieką:-)
Golf 3 1.8 po wypadku do sprzedania na części


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.wrz.2009 23:15:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
generalnie czesci typu "czujnik temp", ktore najczesciej daje sie w razie czego wymienic w 5 min kupuje wg klucza cena i tak tez uczynilem z zespolonym czujn temp (info dla ecu + wskaznik deski) Gcostam
kupilem za jakies 20pare zyla topran, wymienilem i juz - dziala ok (usterka latwo w razie czego namierzyc, sama usterka niczym specjalnym nie grozi - ten ori "z koleczkami" sie sp... wiec wydawac na takie 140zyla nie mialem zamiaru). Jak cos sie stanie to moze zmienie strategie ale czujnik to taka proscizna (termistor), ze jakby pasowal charakterystyka i mocowanie np od poloneza do bez obaw bym taki wkladal
Na elementy zawieszenia czy hamulcow mam inna strategie ("cena" nie ma tak wysokiego prio) ale placic 140zyla za termistor nie zamierzam
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.paź.2009 23:27:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2005 23:51:46
Posty: 50
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
przemekk74 tylko jak kupujesz toprana zakładasz i pokazuje bzdury, jedziesz z reklamacją do sklepu dają ci nowy wymieniasz od razu pod sklepem i dalej pokazuje głupoty, pokazujesz to gościowi ze sklepu daje ci kolejnego i dalej nie to pokazuje? że by było śmieszniej każdy z tych trzech topranów pokazywał inną temperaturę :-) Podziękowałem i pojechałem do serwisu i za chyba 80 pln kupiłem oryginalny i pokazuje dobrze.

_________________
AUDI 80 b4 ABT moje:-)
BMW e46 pod opieką:-)
Golf 3 1.8 po wypadku do sprzedania na części


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2009 08:56:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
nie mam zadnych doswiadczen z reklamacja czujnikow temperatury firmy topran poniewaz ten ktory kupilem dziala poprawnie

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.paź.2009 20:57:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2005 23:51:46
Posty: 50
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Masz wyjątkowe szczęście z tym czujnikiem. Ja niestety zawsze trafiałem na zepsute i już więcej tego nie kupię i nikomu tej firmy nie polecam. Mało tego kumpel mechanik też twierdzi że topran to badziewie i nie warto tego zakładać.

_________________
AUDI 80 b4 ABT moje:-)
BMW e46 pod opieką:-)
Golf 3 1.8 po wypadku do sprzedania na części


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: