.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.kwi.2024 09:00:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6 BRE] Avant niepokojące dźwięki z układu napędowego
PostNapisane: 25.paź.2009 23:28:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.paź.2009 21:59:30
Posty: 4
Witam!
Mam pewien problem z moim Audi A6 Avant 2.0 TDI z 2005 roku. Od czasu do czasu przy zmianie z 1 na 2 w momencie jak puszczę nogę z gazu i wycisnę sprzęgło czasami słyszę dziwny niezbyt głośny dźwięk. Coś jak by jęk/ocieranie. Sprawia wrażenie jak by jakieś koło się kręciło bezwładnie i o coś ocierało co powodowało by jego wyhamowanie .słychać takie jak by 2-3 otarcia a potem cisza. Dzieje się tak tylko gdy mam wciśnięte sprzęgło. Czasem lecz rzadziej słyszę to przy zmianie z 2 na 3. Dziś wjechałem na rondo na 4 biegu, w połowie dodałem gazu, nie miałem wciśniętego sprzęgła i usłyszałem ten dźwięk 3 w ciągu około 1 sek.– towarzyszyły temu 3 szarpnięcia, każde szarpniecie w momencie pojawienia się dźwięku. Szarpnięcia były jak by 3 razy uslizgnęło mi się sprzęgło (szybkie chwilowe utraty mocy do kół). Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego wątku. Był bym bardzo wdzięczny za pomoc. Czeka mnie dosyć długa wycieczka do polski I zastanawiam się czy auto dotrwa do tego aby się nim zajął prawdziwy mechanik a nie angielski partacz który wiedzę czerpie z tego co mu instrukcja podpowie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Iggy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: