.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.cze.2024 21:25:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozrząd A8 4.2 benzyna 334 KM 2005 r co ile lat wymiana ?
PostNapisane: 29.paź.2009 12:24:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.kwi.2007 08:38:34
Posty: 16
Witam
Mam pytanie do znawców tematu o rozrząd w Audi A8 4.2 benz. po liftingu 2005 r. Kupiłem takie auto z pewnym i udokumentowanym przebiegiem 45 tys. km - i nie wiem co robić z rozrządem - czy podlega on wymianie ze względu na wiek ? W serwisie Audi powiedziano mi że nie przewiduje sie wymiany rozrządu dla tego silnika ze względu na wiek tylko na ilość przejechanych km (120 tyś) i nie należny sie przejmować tym że auto wkrótce skończy 5 lat. Ja mam jednak obawy czy pasek nie ulega starzeniu i w pewnym momencie dojdzie jego zerwania. Jaka jest Wasza opinie na ten temat ? Jeździć dalej czy wymieniać rozrząd? Jaki jest ew koszt oryginalnych lub dobrej jakości części ?
Podobny dylemat mam z olejem w skrzyni biegów - jeździć czy wymieniać
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.paź.2009 13:54:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.kwi.2008 19:47:37
Posty: 3345
Lokalizacja: Łódź
rozrząd zmień dla świętego spokoju. Ja słyszałem, że pasek trzeba wymieniac co ipare lat bez względu na przebieg, bo jak napisałes starzeje się, to zwykła guma więc murszeje itp. Olej w tipe wymienia się co 60-70tkm, więc mozesz sobie jeszcze pojeździć z 10-15tkm, potem wymieniaj regularnie co 60-70tkm razem z filtrem uszczelkami itp.

_________________
Obrazek

- Audi A6 Avant BES 2.7T manual + soft - ukradli :(
- BMW 528iA Touring 97r
- BMW 540i6 Touring technoviolett - 95r
- Lexus GS430


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: