.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.kwi.2024 07:27:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4 2.3 AAR] dusi się/przerywa powyżej 4500 obrotów.
PostNapisane: 08.sty.2010 09:23:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.paź.2008 22:05:41
Posty: 41
Lokalizacja: Szczecin
Witam

Przeszukałem kilka razy forum ale nie znalazłem rozwiązania problemu.

W moim audi 100 2.3E z 1994 (C4 Avant) mam następujący problem.
Autko dusi się/ przerywa powyżej 4500 obrotów. DO 4500 jest fajnie, ładnie ciągnie a od 4500 dławi się. Wtedy bardzo wolno przyśpiesza. Do końca obrotomierza nie zamknę. Dodam, że problem jest od 2-3 miesięcy. Wcześniej kręciłem do czerwonej kreski. Prędkość 210 bez problemów. Teraz 180 i koniec. Nieraz jak jest zimny to też ciężko przyśpiesza (dławi się ale jak dodam więcej gazu to idzie). Jak ciepły to dusi się tylko powyżej 4500.


Dodam, że ostatnio wymieniałem aparat zapłonowy (falujące obroty i gasł), termostat(wysoka temp), pompę paliwa(stara walneła bo jakiś zawór odpowietrzania zbiornika się zepsuł, teraz go nie ma i pompa nowa działa) filtry itp. Teraz obroty 850 na ssaniu 1200. Idealnie.

Zastanawiam się czy to nie wina jakiegoś czujnika temperatury bo mimo wymiany termostatu czasem temperatura przekracza 90 stopni (tak kiedyś nie było max 90). Autko ciągle ma katalizator. Nie słychać aby coś brzęczało.

Jak jest zimny to nieraz coś pod maską gwiżdże (może serwo albo alternator - czy mają wpływ na pracę silnika).

Moje pytanie. Czy jak podepnę pod vag to wyskoczą mi błędy. Wiem że ten silnik jest ciężki pod komputerem.
czekam na odpowiedź.

_________________
Audi 100 2.3 - piękny ryk piątki. 1994 rok avant
VW Golf IV 1.6 SR, Comfort Hatchbag 1998 rok
Audi 80 B4 1.9 TDi Standard Sedan 1994 rok
----------------------------------------------------------
www.gulf.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RaindGamer i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: