.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 08:41:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A2 1.4 TDi AMF] Nie grzeje prawidłowo
PostNapisane: 28.sty.2010 09:38:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.sie.2007 16:37:15
Posty: 61
Witam, w samochodzie Audi A2 1.4 TDI (oznaczenie silnika AMF) zbuntowało się ogrzewanie. Sytuacja wygląda następująco: Po rozpoczęciu jazdy przy włączonym na panelu climatronic trybie "AUTO" oraz "ECON" w miare jak silnik i płyn chłodzący się nagrzewa wentylatory chodzą coraz szybciej (zawsze tak było i uważam to za prawidłowe działanie - kiedy płyn jest zimny nie ma czym grzać, więc obroty są skręacne na minium). Gdy silnik osiągnie na desce temperaturę 90 stopni (faktyczne ma około 80 stopni) wentylatory kręcą się już dość szybko, ale z wylotów leci zimne powietrze (VAG pokazuje że około 11 stopni). Jeśli przeciągnę auto na wysokich obrotach przez conajmniej kilkanaście sekund to zaczyna lecieć powietrze ciepłe (około 30 stopni). Aby ogrzewanie działało prawidłowo wyłączam tryb "ECON" powoduje on załączenie dogrzewacza silnika (takie webasto) i wtedy ogrzewanie działa prawidłowo, aż do osiągnięcia przez silnik wysokiej temperatury w której dogrzewacz automatycznie się wyłączy.

Kilka znaczących informacji:
- Nie ma zaników płynu na przestrzeni ostatnich 5000 - 7000 tysięcy lecz przed tym dystansem znikło go na tyle, że uruchomił się czujnik braku płynu i dolane było około 0,5l (w audi A2 nie chce się nikomu otwierać maski, więc płyn nie był długo sprawdzany)
- Włącza się czujnik za wysokiej/za niskiej temperatury bez żadnego uzasadnienia. potrafi włączyć się po załączeniu zapłonu po odstanej nocy w ogrzewanym garażu lub podczas jazdy gdy temperatura silnika wynosi około 80 stopni (sprawdzone VAGiem odczyt z silnika i z licznika), po kilku minutach jazdy znika
- Nie wiem jak jest u mnie z tym dogrzewaczem, ale wiem, że niektóre modele mają zintegrowaną elektryczną pompę płynu chłodniczego
- Nie wydaje mi się aby rozszczelniła się nagrzewnica ponieważ w środku nie parują szyby, dywaniki są suche, nie ubywa płynu jak już wcześniej wspomniałem
- Sądzę, że korek trzyma ciśnienie ponieważ po kilkunastu minutach od zgaszenia nagrzanego silnika przy odkręcaniu w środku panuje wysokie ćiśnienie
- Nie stawiałbym na uszczelkę pod głowicą ponieważ silnik nie dymi na biało, nie brakuje mocy, nie ubywa płynu, nie ma osadów w zbiorniczku wyrównawczym ani na korku, w oleju nie zaobserwowałem płynu G12
- Pompa wody ma przejechane 70 000 km (rozrząd zmieniam co 90 000 km)

Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lut.2010 20:29:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.mar.2006 19:21:43
Posty: 64
Lokalizacja: Ciechanów
Być może blokują się blaszki w climatronicu. Spróbuj zrobić tak jak silnik osiągnie 90 stopni to zacznij zmieniać temperaturę od LO do maksymalnej tak ze cztery razy po czym ustaw 24 - 25 i zobacz czy jest ciepłe. Podobny problem miałem w A6 w climatronicu dwustrefowym. Tez mam A2 i powiem szczerze ze teraz no stop jeżdżę z wyłączonym przyciskiem economy i nie zwracałem na to uwagi ale zobaczę zrobię jak Ty. Sprawdzę czy u mnie na włączonym economy jak osiągnie 90 stopni silnik czy będzie czuć ciepło w kabinie czy też nie. Pozdrawiam

_________________
Audi A2 1.4 TDI (75 KM) AMF

Carpe diem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2010 18:21:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.cze.2008 16:35:18
Posty: 301
Auto: A2 1.4TDI
Coraz więcej tych A2 :)
Dwa lata temu miałem wrażenie, że na tym forum jestem sam :) :) :)

U mnie przy wciśniętym ECON zaraz po nagrzaniu silnika leci ciepło.
Czyli chyba ok;
Chcąc uzyskc ciepłe powietrze na zimnym silniku, czyli np: 2-3minuty
po starcie, wyłączam ECON, żeby sprężarka działała.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: