.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 12:44:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z gazem w Audi 100 C3 2.3 + bloos
PostNapisane: 02.lut.2010 20:14:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2010 18:09:38
Posty: 25
Lokalizacja: Kielce
mam Audi 100 C3 2.3 typ44 na mechanicznym wtrysku z gazem. Zalozylem gaz z blosem jakies pol roku temu i mam problemy z obrotami tj.faluje i ma strasznie niskie obroty, okolo 200 obr\min. Pomimo tego ze faluje to nie rowno chodzi silnik jadąc np.na 5 biegu ze stala prdkoscia czuc ze nie ciągnie chwilami i szarpie go. Znika to jesli dodaje gazu badz hamuje silnikiem. Bylo to kilka razy ustawiane ale wciaz sie rozregulowuje. Na benzynie chodzi jak w zegarku. Nie bylo wystrzalów i zadnych problemow. Prosze o pomoc albo jakies rady. :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2010 22:36:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2010 21:13:20
Posty: 25
Lokalizacja: LU
Też mam takie audi i gaz na zwykłym mikserze. Wielkie problemy mieliśmy z ustawieniem go tak, żeby pracował ładnie na gazie i na benzynie. Głównym problemem była zbyt mała ilość powietrza przy zamkniętej membranie przepływomierza - praca na gazie - rozwiązaniem było zastosowanie elektromagnesu, który przyciągał membranę max do góry gdy przełączało się go na gaz. W pierwszej wersji tego patentu była linka sztywna w pancerzu, którą z środka auta się regulowało.

A to, że przy jeździe na równych obrotach się dusi to raczej zbyt przykręcona dawka gazu.

_________________
Audi s4 c4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lut.2010 11:41:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.wrz.2008 16:22:05
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Musisz ustawić idealnie blosa aby w całym zakresie obrotów mieszanka była lekko wzbogacona.Mnie to się udało za pomocą miernika diodowego podłączonego do sondy lambda.Mam nadzieje że układ dolotowy jest szczelny i masz podłączoną kompensacje.Pozdrawiam.

_________________
Kto opanuje swoje auto,zakocha się w nim z wzajemnością.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.lut.2010 15:22:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2010 18:09:38
Posty: 25
Lokalizacja: Kielce
Wszystko jest szczelne. Zapomnialem dodac ze pomimo wolnych obrotow to go szarpie tak jakby nie palil na ktorys gar. Czy to tez wina zle ustawionego bloosa?? bylo to ustawiane trzy razy i po ktoryms ustawieniu zaczelo sie to dziac na nowo po moze 100 km. javascript:emoticon(':P')Dzieki za odpowiedzi i prosze o jeszcze :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.lut.2010 15:33:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.wrz.2008 16:22:05
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Jakie masz obroty na benzynie?Gdzie podpięta kompensacja?

_________________
Kto opanuje swoje auto,zakocha się w nim z wzajemnością.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.lut.2010 17:43:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2010 18:09:38
Posty: 25
Lokalizacja: Kielce
na benzynie okolo 800 obr/min oczywiscie na cieplym. Kompensacja?? :P mam 23 lata i na temat silnika wiem chyba za malo zeby operowac tami pojeciami wiec prosze po polsku jesli mozna ;) Z gory dziekuje. moja 100 ma 318000 tys przebiegu. Na ten silnik to juz bardzo duzo??( powiedzmy ze byl odpowiednio uzytkowany i obslugiwany)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.lut.2010 17:53:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2010 18:09:38
Posty: 25
Lokalizacja: Kielce
Musze jeszcze dodac ze ostatnio zauwazylem poprawe jalowych obrotow na gazie tj. juz go nie szarpie i obroty sa raczej ok 750 obr/min i sa tez rowne. Pogorszylo sie niestety przyspieszenie(tak mi sie wydaje) gdy wejdzie na ponad 4000 tys to zachowuje sie tak jakbym ujmowal gazu a nie dodawal. Dzieje sie tak na kazdym biegu. zastanawia mnie tylko czy to nie wina mniejszej ilosci gazu w butli. Musze zatankowac do pelna i napisze.Nie chce wprowadzac w blad nikogo. to mozliwe ze bez mojej ingerencji nagle sie poprawilo??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: