.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.cze.2024 22:08:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: c4 S4 2,2 T hamulce na dwa razy pedał
PostNapisane: 08.mar.2011 19:52:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lis.2004 12:38:09
Posty: 120
Witam,mam kłopot moje auto zatrzymuje się ale hamulec trzeba wcisnąć dwa razy aby auto sie szybko zatrzymało.Podpowiadał mi ktoś żę muszę wymienić pompę ale czy chodzi o tą która jest również do wspomagania kierownicy czy tą z zbiorniczkiem .dzięki za info.

_________________
MARIAN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2011 23:01:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lis.2009 12:17:26
Posty: 54
1. hamowanie na 2 x = zapowietrzony układ hamulcowy.
2. sprawdź czy nie masz wycieków a potem dopiero patrz na wadę pompy hamulcowej.
wystarczy minimalna dziurka w którymś przewodzie żeby wywalało płyn(może to być nawet kropla na dobę) - powietrze jest rzadsze i łatwiej dostanie się do układu
Układ hamulcowy musi być w 100% szczelny
W Passacie miałem delikatne pocenie się przewodu hamulcowego i właśnie miękki pedał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: c4 S4 2,2 T hamulce na dwa razy pedał
PostNapisane: 09.mar.2011 13:37:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.lut.2008 23:41:38
Posty: 104
Lokalizacja: Beskidy/Bieszczady
MARIAN napisał(a):
Witam,mam kłopot moje auto zatrzymuje się ale hamulec trzeba wcisnąć dwa razy aby auto sie szybko zatrzymało.Podpowiadał mi ktoś żę muszę wymienić pompę ale czy chodzi o tą która jest również do wspomagania kierownicy czy tą z zbiorniczkiem .dzięki za info.


1. jak kolega pisze powyżej układ hamulcowy musi być w 100% szczelny, dajesz na kanał i sprawdzasz siłowniki i węże gumowe czy nie są gdzieś zawilgocone płynem, ale obejrzyj też oczywiście całą drogę od pompy do siłowników czyli rureczki metalowe..
2. jeśli nic nie znajdziesz to kolejnym powodem mogą być nieszczelności w pompie.. właśnie tej ze zbiornicznkiem..
Obrazek
Może gumki sparciały i puszczają. Jak możesz odstawić auto to rozbierz i zobacz w jakim stanie są te gumki, oraz w jakim stanie jest gładź cylindra pompy, tzn czy nie ma wżerów. Zależnie od sytuacji zakładasz nowe gumki, lub wymieniasz pompe, składasz, cały układ porządnie odpowietrzasz.

_________________
Audi A6 C4 2.5 TDI Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
Panda 1.2 ;-D
było: Passat B5 FL awx, A6 C4 1.9 TDI, MERCEDES 814 6.o D, Golf Ǝ 1.8, Polo II, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Poldek,Łada,126P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: