.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 14:45:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B5 1.6 AHL] Pompa wspomagania.
PostNapisane: 10.maja.2012 11:19:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.kwi.2012 20:00:50
Posty: 6
Auto: Audi A4 B5 98r 1.6 101KM
Cześć.
Borykam się ostatnio z problemem wspomagania układu kierowniczego w moim Audi.
Początkowo miałem wyciek oleju od jednego z węży który prowadzi się od zbiorniczka do pompy, który został zniwelowany, po paru dniach, pompa zaczęła rzęzić, brakowało jej mocy, aż (Najprawdopodobniej) padła. Kupiłem używaną pompę, która została wymieniona.
Dziś odebrałem samochód od mechanika. Wspomaganie z początku chodziło dobrze, po przejechaniu odcinka kilku kilometrów zaczęło się dziać to samo co ze starą pompą, czyli :
- Raz wspomaganie było, raz nie było.
- Gdy skręciło się maksymalnie w prawo, bądź w lewo, pompa po chwili zaczęła rzęzić.
- W Zbiorniczku widać, jak płyn bulgota.

Próbowałem odpowietrzać układ, tak jak to opisane było na innym forum, że parokrotne skręcanie maksymalnie w prawo i w lewo powinno odpowietrzyć układ. Po próbach odpowietrzania wróciłem pod dom bez wspomagania.
Dodam też, że jak wspomaganie zanikało, czasem wystarczyło dodać gazu więcej. Lecz nie zawsze to skutkowało.
Moje pytanie brzmi, co jest powodem, owych zjawisk
Dlaczego płyn bulgota w zbiorniczku
Jest sens bawić się z tą pompą czy oddać tą "nową" używkę tam, gdzie ją kupiłem (Czyli wymienić na kolejną używkę) czy po prostu kupić nową.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: [B5 1.6 AHL] Pompa wspomagania.
PostNapisane: 13.maja.2012 13:34:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:20:09
Posty: 974
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol Obecny od 27.05.2007
Zacznij od najmniej pracochlonnego etapu i najtanszego elementu - załóż nowy (nie używany) zbiorniczek na plyn wspomagania. Oczywiście możesz sprawdzić, czy w twoim obecnym zbiorniku filtr siedzi na miejscu - bardzo dokładnie wsuniety w szynach. Filtr może byc tez zapchany - nie da sie go wyciągnąć ze zbiorniczka. Wyglada na to, ze płyn miesza sie z powietrzem i układ cały czas jest zapowietrzony - stad wycie i ciężka praca wspomagania.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
A6 2.5 TDI SE AYM 2002 FSC
Po adrenaline wskocz tutaj:
http://pl.youtube.com/watch?v=sKq6HmEM79Q
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [B5 1.6 AHL] Pompa wspomagania.
PostNapisane: 13.maja.2012 21:18:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.kwi.2012 20:00:50
Posty: 6
Auto: Audi A4 B5 98r 1.6 101KM
Zamówiłem nową pompę, która przyszła do mnie w piątek. Musze tylko umówić się z mechanikiem na jej wymianę.
Ale mam dylemat, czym ją zalać. Na zbiorniczku pisze Use only mineral fluid. G002000.
Z tego co mówił mi poprzedni mechanik, moja pierwsza pompa po czyszczeniu układu została zalana "Syntetykiem od Febiego" i od momentu wyczyszczenia układu i zalania ją "Syntetykiem" zaczęła rzęzić.
Może spróbować Febiego 6162 ? Czy nie eksperymentować, a zalać to, co pisze na zbiorniczku. Tylko skąd wiedzieć, że zbiornik nie został wymieniony przed zakupem A4...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: