.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 09:52:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z przednimi amortyzorami[100 C4]
PostNapisane: 20.lis.2012 20:08:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.mar.2012 18:56:02
Posty: 8
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Audi 100 C4
Witam
Jak w temacie mam problem żeby odkręcić nakrętkę która trzyma amora w zwrotnicy.
Próbowałem dwoma różnymi żabami, opukiwałem, pryskałem WD40 i nic...
Macie może jakiś inny patent na to dziadostwo?
i jeszcze czy można taka nakrętkę gdzieś kupić? Bo w ostateczności ja rozetnę...
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z przednimi amortyzorami[100 C4]
PostNapisane: 20.lis.2012 23:13:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lut.2008 21:47:51
Posty: 2910
Lokalizacja: łuków -->UK
Auto: 80 b3 2.0 16v q
http://narzedzia24h.com/pl/klucz-do-amo ... 10034.html
spawasz to do rurki o większej średnicy niż trzpień i odpowiedniej długości żeby wystawała ponad kielich , do niej spawasz rurkę poprzeczną , ta nakrętka co z nią walczysz ma sześciokąt od góry więc nawet koła odkręcać nie trzeba żeby amora wyjąć

_________________
bmw e39 530d
80 b3 2.0 16v quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z przednimi amortyzorami[100 C4]
PostNapisane: 21.lis.2012 18:41:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2006 19:11:52
Posty: 1509
Lokalizacja: Warmia
Auto: Audi V8 4.2q
Tylko trzeba mieć ten klucz z sześciokątem ;)
http://forums.quattroworld.com/a6100/msgs/1958.phtml
Ja wyciągnąłem całe kolumny na zewnątrz, obiłem młotkiem nakrętki, żeby się nie męczyć wsadziłem kolumnę w tokarkę i odkręciłem. Rozumiem, że nie każdy ma tokarkę :)
Nakrętki powinny być dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Wczoraj zamówiłem na allegro amory do zimowego zawiasu. Ciekawe czy będą nakrętki w komplecie... ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z przednimi amortyzorami[100 C4]
PostNapisane: 21.lis.2012 19:18:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.mar.2012 18:56:02
Posty: 8
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Audi 100 C4
Dziękuje za porady, ale jakoś wkońcu udało się odkręcić nie niszcząc nakrętki :)
Ale teraz mam inne pytanie: do czego służy taki jakby talerzyk z wysokim kołnierzem? wchodzi w niego odbój. (Nr.kat. 4A0 412 339 A, w Etce nazywa się "osłona wlewu") Bo w środku była taka cieńsza blaszka która zgniła i ten "talerzyk" odpadł od kołnierza...

Ok, już wiem, w tym linku co kolega wyżej podał jest ta część na focie. Hmmm, ciekawe czy da się to kupić...
P.S. Na 11 focie widać taki plastik do zamocowania osłony, u mnie tego brak :/ jest jakiś dobry sposób żeby właśnie dół tej osłony przymocować? Dodam że osłona nie jest z gumy tylko z plastiku, więc jest dosyć sztywna...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z przednimi amortyzorami[100 C4]
PostNapisane: 21.lis.2012 22:06:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2006 19:11:52
Posty: 1509
Lokalizacja: Warmia
Auto: Audi V8 4.2q
Miocionso napisał(a):
[...]
P.S. Na 11 focie widać taki plastik do zamocowania osłony, u mnie tego brak :/ jest jakiś dobry sposób żeby właśnie dół tej osłony przymocować? Dodam że osłona nie jest z gumy tylko z plastiku, więc jest dosyć sztywna...

Ten plastik służy do zamocowania osłony. Kosztuje ok 2-3zł. Przykleiłem go grubą taśmą dwustronną do kolumny, nałożyłem na niego gumową osłonę i ścisnąłem ją dodatkowo plastikową opaską. Tylko, że ja kupowałem osłony gumowe:
Obrazek
Na górze osłona siedzi w kołnierzu (na zdjęciu po prawej):
Obrazek

PS
Jeżeli Ciebie zainteresuje, to mam kilka fotek z naprawy przedniego zawieszenia w moim Audi V8. Jest to bliźniacze zawieszenie C3/C4:
https://picasaweb.google.com/1157203436 ... roCzescII#
Na dniach zabieram się za tył i też będę potrzebował podpowiedzi kolegów, którzy przerabiali już to w swoich autach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z przednimi amortyzorami[100 C4]
PostNapisane: 22.lis.2012 20:30:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.mar.2012 18:56:02
Posty: 8
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Audi 100 C4
Dzięki kolego za podpowiedź i foty :)
Zakupiłem te plastiki, tylko zamiast opaski dokładnie posmarowałem łączenie osłony z tym plastikiem silikonem do uszczelek. On nigdy mnie jeszcze nie zawiódł:P
Nie chcę robić offtopa ale tył już przerabiałem, więc jeśli u Ciebie jest tak samo jak u mnie to chętnie się podzielę uwagami. P.S. Tylko ja mam kombi i nie wiem czy w sedanie jest tak samo...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: