.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 07.maja.2024 16:11:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [All] Zbieżność a stan opon?
PostNapisane: 24.lis.2006 09:55:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.maja.2005 17:57:07
Posty: 78
Lokalizacja: Zduńska Wola
Witam serdecznie

Wiem że temat zbieżności był i jest wałkowany sporo ale ja chciałby się dowiedzieć pewnej dość nietypowej rzeczy.
Mainowicie zmieniłem opony na zimowe z tym że na przodzie mam prawie nówki a na tyle założyłem stare kapcie krtóre niestety mają nieco inną wyskość bieżnika tzn. tylnie lewe ma większy o około 2-3mm od tylnego prawego :/
Niestety zauważyłem problemy z prowadzeniem samochodu, tzn. zciąga mnie troche w prawo gdy jadę na równej ulicy. :(
Czy powodem jest tylnie ogumienie czy to nie ma znaczenia jeśli chodzi o różnice tego bierznika z tyłu?
Dodam że na letnich czyli przed zmainą prowadził się super, tzn. zbierznośc itp wszysko ok było.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy wyrzucać kase i kupić na tył dwie ładne opony czy problem tkwi w czymś innym. :|

Pozdrawiam

_________________
Audi B4 2.0 ABT;)


Ostatnio edytowano 01.gru.2006 13:13:15 przez Arturj, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.lis.2006 11:22:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2005 09:12:22
Posty: 910
Lokalizacja: Pruszków
Ja powiem tak -nie zauważyłem zależności pomiędzy różnicą zużycia bieżnika tylnych opon a ściąganiem na boki. Miałem ściąganie w lewo, potem po ustawieniu zbieżności (w niespecjalnie dobrym zakładzie) leciałem trochę w prawo, potem zmieniłem jedno koło z tyłu bo miałem awarię i założyłem zapasowe które ma ten sam bieżnik tylko oczywiście o jakieś 2 może nawet 3 mm wyższy. Ściąganie bez zmian. Miałem tak do listopada, a tymczasem jeszcze ustawiałem zbieżność (tym razem porządnie) i już mnie nie ściągało. Po zmianie opon na zimowe (równe zużycie) też jest w normie. Jeśli jest różnica to naprawdę minimalna.
Natomiast kiedyś seicento, zamieniłem tył z przodem i ściagało mnie już całkiem mocno. Szwagier zamienił spowrotem bo stwierdził że to wina opon i rzeczywiście było trochę lepiej, czyli że same opony nawet zużyte równomiernie mogą być jednak zużyte jakoś krzywo (np jeśłi ktoś jeździł przez rok ze źle ustawioną geometrią) i wtedy przy prawidłowej zbieżności też będzie znosiło na boki.

_________________
Audi A4 B8 Q, 3,0TDI, 2010
dawniej: A4 B6 1,9TDI AVF; Passat 1,9TDI AVF; Audi 80 B4 2.0 ABT 90KM...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.lis.2006 21:16:48 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.gru.2004 19:31:24
Posty: 938
Lokalizacja: Legnica
Jeśli zmieniłeś na opony zimowe a nie są nowe to może być zdarte i ci ściąga , spróbuj przełożyć przednie koła z lewego na prawy a z prawego na lewy jak będzie ściągać w drugą stronę to znaczy że opona jest zdarta a jak dalej w tą samą to masz złą zbieżność wtedy trzeba ustawić .

_________________
A6 C6 3.0 BMK 05 Q tiptronik
A4 B5 1,6 ADP 95/96 automatik
Jak jest problem to to nie jest problem , można go rozwiązać, jak nie ma problemu to jest dopiero problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2006 17:52:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.mar.2006 16:16:29
Posty: 32
W swojej B3 swego czasu miałęm identyczna sytuacje. Tylna lewa byla wyższa o ok. 3mm od tylnej prawej. Dodam że było to ogumienie letnie. Podczas powrotu z Niemiec na odcinku 1000 kilometrów cały czas mnie sciągało na prawo. Po powrocie pierwsze co zrobiłem to kupiłem komplet używanych dunlopów, założyłęm felgi aluminiowe i samochód jezdził już na wprost. Wniosek taki że nierównomierne starcie opon na jednej osi może mieć wpływ na sciaganie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [All] Zbierzność a stan opon?
PostNapisane: 29.lis.2006 19:12:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2004 00:15:55
Posty: 144
Lokalizacja: Nowa Ruda
Arturj napisał(a):
Witam serdecznie

Wiem że temat zbierzności był i jest wałkowany sporo ale ja chciałby się dowiedzieć pewnej dość nietypowej rzeczy.
Mainowicie zmieniłem opony na zimowe z tym że na przodzie mam prawie nówki a na tyle założyłem stare kapcie krtóre niestety mają nieco inną wyskość bieżnika tzn. tylnie lewe ma większy o około 2-3mm od tylnego prawego :/
Niestety zauważyłem problemy z prowadzeniem samochodu, tzn. zciąga mnie troche w prawo gdy jadę na równej ulicy. :(
Czy powodem jest tylnie ogumienie czy to nie ma znaczenia jeśli chodzi o różnice tego bierznika z tyłu?
Dodam że na letnich czyli przed zmainą prowadził się super, tzn. zbierznośc itp wszysko ok było.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy wyrzucać kase i kupić na tył dwie ładne opony czy problem tkwi w czymś innym. :|

Pozdrawiam


A jak jeździsz bardziej na sportwo czy raczej cywiolnie??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2006 19:41:03 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sie.2003 15:20:59
Posty: 2049
Lokalizacja: The Great Lakes
Please, niech ktoś zmieni tytuł tego posta, bo oczy bolą, nie wspominając już o tym, że jak ktoś będzie później szukał w archiwum info na temat zbieżności, to tego posta nie znajdzie.

_________________
Było: B5 1.8Tq
Jest: E39 530i, 8R Q5 3.0T, Charger SRT392


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: