.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 16:12:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C6 sprezyny obnizajace-porada
PostNapisane: 26.sie.2011 19:08:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2011 19:05:04
Posty: 3
Witam
Panowie mam mala zagadke.Zakupilem sprezyny obnizajace lesjofors -20mm,kumpel wymienil pare dni temu,tylko mam maly problem.Tyl w miare siadl rowno,ale przod juz nie tzn jest roznica ok 10mm prawa przod pasazer jest nizej o te 10mm.Teraz mam watpliwosci czy dobrze zalozyl przednie sprezyny,lub sprezyny nowe musza sie ulezec.Np w sprezynach eibach w instrukcji jest napisane aby montowac cytat:"Pozycja montażu (góra-dół) oznaczona jest poprzez nadruk - ułożenie tekstu sugeruje prawidłową pozycję" i teraz w lesjoforsach zadnej podpowiedzi nie bylo jak zakladac,ale tez mialy nadruk,ale kolega przypasowal nadrukiem przednie sprezyny(tyl pasowal tylko poprzez nadruk do gory nogami inaczej sprezyny nie pasowaly) tak i tak i stwierdzil,ze obojetnie jak zalozy przednie sprezyny,bo pasuja tak samo czy nadrukiem do gory nogami czy nadrukiem normalnie.I teraz nie wiem czy przednie sprezyny zalozyl nadrukiem normalnie czy do gory nogami.I moze przez to przod nierowno siadl??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 10:58:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.sie.2008 08:22:45
Posty: 1210
Lokalizacja: Częstochowa
ale zamotales z tymi nadrukami :diabel:

mam A6C5 na sprezynach H&R -40mm i tylne kolo od kierowcy tez jest ciut nizej,
sprezyny prekladane niedawno przy wymianie amorow i dalej to samo....

moze tak ma byc :peace:

_________________
A6 180/370 Quattro Tiptronic
A8 335/430 Quattro Tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C6 sprezyny obnizajace-porada
PostNapisane: 20.sie.2013 22:38:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.wrz.2012 21:53:56
Posty: 22
Lokalizacja: UK
Auto: Audi A6 C6 2.0 TDI rej: 24/11/2006
Panowie. Ja juz mam upatrzone sprzezyny i amortyzatoro do mojej Audi. Kola tez sa w drodze. Zanim jednak umowie sie na wymiane czesci i obnizenie auta chce byc pewna, ze wszystko mam. Rozmawialam ze znajomym i powiedzial do mnie, zebym zerknela jeszcze na jakies koncowki wahaczy, koncowki drazkow kierowniczych czy cos. Nie wiem, ja sie nie znam dlatego pisze do was z prosba. Mozecie mi napisac co jeszcze przydaloby sie od razu wymienic, zeby nie trzeba auta dwa razy rozbierac, a zeby mi nic nie stukalo, nie pukalo, nie skrzypilo. Co musze jeszcze szukac w sklepie, ile sztuk jako komplet i moze ktos kto mieszka w UK napisalby mi od razu angielska nazwe tego sprzetu bo za chiny nie wiem jak mam to szukac :/
Z gory dzieki za info i pozdrawiam :)

_________________
Choroby XXI wieku: niechcemisizm, odjutronizm, odwalsizm, mamtowdupizm, olewizm :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C6 sprezyny obnizajace-porada
PostNapisane: 21.sie.2013 19:47:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lip.2013 15:38:02
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
Auto: A4 B6 1.9 TDI
zaba1978 napisał(a):
Tyl w miare siadl rowno,ale przod juz nie tzn jest roznica ok 10mm prawa przod pasazer jest nizej o te 10mm.Teraz mam watpliwosci czy dobrze zalozyl przednie sprezyny


Kolego moim zdaniem sprężyny są dobrze założone tylko zawieszenie z prawej strony jest mocniej "udeptany" (przeważnie prawa strona w naszym pięknym landzie zużywa się szybciej, gdyż pobocza mamy jakie mamy). Radził bym udać się do "kolegi mechanika?" i przejrzeć stan zawieszenia przedniej osi.

Pozdrawiam Kolegę zaba1978 i życzę udanych "eksperymentów"

Co do koleżanki Katka

Zacznę od tego że na początek potrzeba przejrzeć wszystkie elementy eksploatacyjne zawieszenia by wykryć wszystkie luzy i zużycia, bo inaczej może się okazać podobny problem jak u kolegi wyżej. A wróżenie co kupić jeśli nie było oględzin to można by powiedzieć "kompletne zawieszenie" :) Zaprowadź koleżanko bolid do jakiegoś mechanikera to wyjdzie taniej, lepiej i bez nerwów.

Życzę powodzenia i pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: