.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 17:46:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden poziom
PostNapisane: 31.sty.2014 15:41:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.sty.2014 12:04:40
Posty: 17
Lokalizacja: Cieszyn
Auto: Audi A6 Allroad 2.5 tdi 180 km quattro
Witam wszystkich użytkowników forum.Sprawa wygląda następująco.Gdy jadę na poziomie 2 ,zaparkuje zgaszę auto i gdy go zamknę to unosi się o jeden poziom wyżej...czyli na poziom3.To samo się dzieje gdy jadę na poziomie 1.Nie wiem czy to jakaś usterka czy po prostu zmieniły się jakieś ustawienia?


Pozdrawiam czekam na odpowiedz:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 31.sty.2014 16:27:08 
wodnik szuwarek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2007 12:17:37
Posty: 2235
Lokalizacja: Ostrołęka / Biała Podlaska
Poziom "standardowy", do codzienniej jazdy to 2. Automatyka sam podnosi/obniża auto w zależności od prędkości.
Nie masz przypadkiem tak, że ruszasz z 3, jeździsz po mieście (sam obniża do 2), parkujesz i podnosi do wcześniej zadanego 3?

_________________
Skoda Yeti CDAA 1.8T manual 4x4, '10, Rosso Brunello - "Wisieńka"
Renault Megane Scenic 2.0 + LPG - "Popierdułka", krótki epizod
Audi A6 C5 Allroad ARE 2.7BT automat + LPG BRC, '01, Highland Green - "Zielona Skarbonka" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant quattro + LPG BRC, '97, Europa Blue Mica - "Kaprys" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant, '96, Ming Blue Mica - "Smoczek" - rozbite, sprzedane


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 31.sty.2014 16:33:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.sty.2014 12:04:40
Posty: 17
Lokalizacja: Cieszyn
Auto: Audi A6 Allroad 2.5 tdi 180 km quattro
Niezależnie na którym poziomie zaparkuję auto zamknę kluczem podnosi się o poziom do góry tylko jak zaparkuje na 3 poziomie to się nie podniesie na poziom 4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 31.sty.2014 16:58:25 
wodnik szuwarek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2007 12:17:37
Posty: 2235
Lokalizacja: Ostrołęka / Biała Podlaska
Jakie masz wskazania czujników poziomu na VAGu jak staniesz na równej, płaskiej powierzchni? Może trzeba zrobić adaptację?

_________________
Skoda Yeti CDAA 1.8T manual 4x4, '10, Rosso Brunello - "Wisieńka"
Renault Megane Scenic 2.0 + LPG - "Popierdułka", krótki epizod
Audi A6 C5 Allroad ARE 2.7BT automat + LPG BRC, '01, Highland Green - "Zielona Skarbonka" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant quattro + LPG BRC, '97, Europa Blue Mica - "Kaprys" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant, '96, Ming Blue Mica - "Smoczek" - rozbite, sprzedane


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 31.sty.2014 17:03:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.sty.2014 12:04:40
Posty: 17
Lokalizacja: Cieszyn
Auto: Audi A6 Allroad 2.5 tdi 180 km quattro
było u mechanika bo mi tam coś spawali także może coś się po przestawiało może akumulator wyjmowali.w pon idzie do serwisu to bede wiedzial tylko myślałem że może to jakaś funkcja którą można wyłączyć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 31.sty.2014 17:04:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.sty.2014 12:04:40
Posty: 17
Lokalizacja: Cieszyn
Auto: Audi A6 Allroad 2.5 tdi 180 km quattro
na czym polega ta adaptacja?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 01.lut.2014 11:23:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.sty.2014 12:04:40
Posty: 17
Lokalizacja: Cieszyn
Auto: Audi A6 Allroad 2.5 tdi 180 km quattro
Zauważyłem że przedtem po przekroczeniu 140km/h nie opadał mi na pierwszy poziom i pózniej po zmiejszeniu predkosci nie wracał mi na poziom 2 teraz tak sie dzieje wiec może to normalne zachowanie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 07.lut.2014 17:28:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.sty.2014 20:46:02
Posty: 31
Kolego, nie jest to żaden problem z czym kol wiek.
U mnie jest to samo, gdy przekroczę 80km/h obniża się do 2 poziomu, jeśli powyżej 1xxkm/h obniża się do 1 poziomu.
4 poziom możesz tylko Ty sam włączyć, gdyż jest to tryb najwyższy do jazdy max 35km/h.

Gdy jeżdżę na drugim poziomie, dojadę do celu wyłączę i zamknę auto również z automatu podnosi mi się na 3 poziom.
Jeśli nie chcesz żeby Ci zmieniał, przytrzymaj jeden przycisk podnoszenie lub opuszczanie przez 5sekund.
Zapali Ci się kontrolka MAN lub LEVEL u mnie pomarańczowa. Wtedy to Ty decydujesz na jakim poziomie się uruchamia. Ale przy przekroczeniu tych prędkości i tak się sam opuści. (DODAM ŻE WIĘKSZOŚĆ OSÓB NA FORACH MÓWIŁA ŻE POMARAŃCZOWA KONTROLKA TO JAKAŚ USTERKA- brednia to po prostu tryb manual ).


Tutaj masz opis jak ustawić poziom wyjściowy:
POJĘCIE, ZNACZENIE I ZASTOSOWANIE "POZIOMU WYJŚCIOWEGO"
Należy zaznaczyć, że samochód nie podniesie się automatycznie na wyższy poziom niż zapamiętany w sterowniku jako wyjściowy!

Nigdy też po samoistnym opuszczeniu z 4 na 3 w wyniku przekroczenia 35km/h auto nie podniesie się automatycznie na poziom 4. Można go uaktywnić jedynie przyciskiem podnoszenia, jeżeli samochód znajduje się na 3 poziomie i nie jedzie z większą prędkością niż 35km/h


Zapamiętywanie poziomu wyjściowego wymaga spełnienia dwóch warunków:

- przeprowadza się je na postoju (włączony P lub luz i zaciągnięty ręczny)
- przy włączonym silniku

Procedura jest banalna. Ustawiamy żądany poziom i czekamy aż diody sygnalizacyjne przestaną migać. Ruszamy i możemy się cieszyć faktem, że samochód ma zapamiętany poziom wyjściowy.


Ustawienie poziomu wyjściowego ma na celu określenie maksymalnego stanu (prześwitu, poziomu) zawieszenia, powyżej którego sterownik nie uniesie automatycznie samochodu (nawet po zmniejszeniu prędkości)


Zmiany poziomów podczas jazdy mają charakter chwilowy/ jednorazowy. Oznacza to, że gdy poziom wyjściowy ustawiony mamy na 2, jedziemy np. 70km/h i podniesiemy się na 3, to po przekroczeniu 80km/h samochód opuści się na 2, lecz gdy znowu zwolnimy do np. 70km/h to automatyczne podnoszenie nie zadziała! - Jest to naturalne i logiczne zachowanie sterownika zawieszenia!



Moje zawiłe wyjaśnienia postaram się wytłumaczyć na prostych przykładach:

1) Poziom wyjściowy 1:
Auto cały czas bez względu na prędkość będzie opuszczone na 1. Zmiany prześwitu mogą być wywołane jedynie na życzenie kierowcy i tak jak opisałem wyżej, będą one miały charakter chwilowy - do pierwszego przekroczenia "progu" prędkości w górę!

2) Poziom wyjściowy 2:
Jedziemy z prędkości 60km/h (zgodnie z opisem działania "mechanizmu" poziomu wyjściowego samochód pozostaje na 2. Po przekroczeniu 80km/h naturalnie zostanie na 2. Gdy przyspieszymy do 130-140km/h samochód po chwili opuści się na 1. Po zwolnieniu do 90km/h i przejechaniu pewnego dystansu sterownik podniesie auto do 2. Dalsze zwalnianie nie uaktywni funkcji automatycznego podnoszenia.

3) Poziom wyjściowy 3:
Analogicznie do opisu nr 2. Jedziemy z prędkością 60km/h (zgodnie z opisem działania "mechanizmu" poziomu wyjściowego, a także przedziałów prędkości dla danych wysokości, samochód pozostaje na 3. Po przekroczeniu 80km/h naturalnie opuści się na 2. Gdy przyspieszymy do 130-140km/h samochód po chwili opuści się na 1. Po zwolnieniu do 90km/h i przejechaniu pewnego dystansu sterownik podniesie auto do 2. Dalsze zwalnianie poniżej 80km/h uaktywni funkcję automatycznego podnoszenia i samochód uniesie się do poziomu 3

4) Poziom wyjściowy 4 (tutaj jest pewien haczyk ;) )
Nie ma możliwości zapamiętania poziomu 4 jako wyjściowego! Jeżeli przeprowadzimy procedurę zapamiętywania na poziomie 4 to automatycznie poziom wyjściowy zostanie zapisany na wartość 3! Opis zachowania się samochodu podczas jazdy jest taki sam jak w przypadku podpunktu 3)

LINK do lektury: viewtopic.php?f=1&t=75011


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 Allroad] Samoczynne podnoszenie się o jeden pozio
PostNapisane: 16.lut.2014 14:38:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.sty.2014 12:04:40
Posty: 17
Lokalizacja: Cieszyn
Auto: Audi A6 Allroad 2.5 tdi 180 km quattro
i wychodzi że mialem dobrze pojechalem do servisu cos mi pozmieniali auto nie podnosi sie na postoju....z poziomu 3 po przekroczeniu 80km/h obniża się na 2 poziom ale jak jadę 140km/h to nie opada na poziom 1 muszę sam sobie obniżyć co to może być?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: