.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 22:01:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2008 11:10:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.wrz.2005 11:57:51
Posty: 1859
Lokalizacja: Wrocław
Auto: noo... ford :]
Sprawdź pływak w zbiorniczku płynu hamulcowego. Standardowy problem.

_________________
100 C4 2.0 2004-2007, 80 B3 1.8, 90 q NG
A6 C4 2,5 AEL Quattro 2007-2008 ;(
S6 PLUS C4 4.2 V8 2008-2012
JEST: F Explorer, A8 D2 i 80 B4
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2009 20:15:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sty.2009 21:14:58
Posty: 59
Witam.Koledzy ratunku :d mam podobny problem w C3,dzisiaj zakupiłem nowe klocki na przód,mam czujniki ale kable są obcięte :/ .sprzedawca upierał się że mam wg.katalogu bez czujników.Odziwo stare klocki też były bez czujników tzn. takie jakie kupiłem i wszystko było git ABS działał i chamulce były normalne i nic nie mrygało.Po wymianie klocków pedał zrobił sie miękki,hamulce są słabsze i mryga mi kontrolka :!: ,ABS jednak działa,jak to możliwe że po wymianie klocków zrobił się bałagan :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2009 22:56:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.lis.2004 19:39:25
Posty: 3692
Lokalizacja: za górami, za lasami
W C3 z czujnikami klocków nie wystarczy uciąć wiązkę - trzeba zewrzeć przewody ze sobą.
Co do wymiany klocków - ile razy mocno hamowałeś po wymianie? Może mechanik za mocno wcisnął tłoczek do zacisku i jeszcze się nie ułożyło dobrze?
Sprawdź też poziom płynu hamulacowego oraz płynu wspomagania, bo w C3 kontrolka ( ! ) ma dużo znaczeń

_________________
Koła wystarczą cztery. Cylindrów musi być pięć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2009 20:59:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sty.2009 21:14:58
Posty: 59
Witam.Problem z kontrolką rozwiązał się sam :D dzisiaj rano odpalam i nie mryga :) poprostu pływak się chyba przytopił jakimś cudem kiedy przy wymianie klocków płyn cofnoł się do zbiorniczka tak podejżewam,tak czy inaczej nie mryga.chamulce są nadal słabe ale jakby ciut lepsze,może kolega ma rację i trochę przesadziłem z cofnięciem tłoczków i muszą się ułożyć ;) pojeździmy,zobaczymy.
Ale żeby wszystko nie było całkiem git to zajżałem na tył(ręczny jak beton) i kicha a mianowicie ręczny ani drgnie,auto długo stało i całkiem się zapiekły te wajchy przy zaciskach czy jak zwał :P :?: .dobre trzy godziny się męczyłem :P i wylałem chyba wiaderko WD40 aby rozruszać to dziadostwo ale wkońcu ręczny działa.
Słyszałem że to często się zacina,ma ktoś na to jakiś spsób aby jakoś to zabiezpieczyć albo cóś :D co by się nie zapiekało


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2009 22:56:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.lis.2004 19:39:25
Posty: 3692
Lokalizacja: za górami, za lasami
arm napisał(a):
Słyszałem że to często się zacina,ma ktoś na to jakiś spsób aby jakoś to zabiezpieczyć albo cóś :D co by się nie zapiekało

Używać, używać, używać - ja ręczny zaciągam bardzo często, gdy parkuję - zawsze, na pochyłych skrzyżowaniach też. I chodzi jak ta lala
A jesli szwankuje to czeka cię rozbiórka zacisków i gruntowna odbudowa zacisków. poszukaj na forum - szczegółowo pisałem co i jak

_________________
Koła wystarczą cztery. Cylindrów musi być pięć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lut.2009 15:16:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sty.2009 21:14:58
Posty: 59
zgadza się,jak będzie często zaciągany to będzie działał.wpadłem też na mały patent,wyciołem z wężyka gumowego o cienkich sciankach taką niby uszczelke i nałożyłem na ośkę między wajcha a zaciskiem (ok.3mm) i dałem pod nia bardzo gęsty smar,powinno to chociaż trochę osłonic to miejsce przed syfem (głównie piach,błoto) bo było go tam strasznie dużo i to napewno też skutkuje ciężką pracą tego mechaniżmu.
Mam nadzieję że nie będe musiał rozbierać zacisków :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: