.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 17:20:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a6] [1999r.] [2.5tdi] Ciągłe szumienie w przednim kole
PostNapisane: 28.kwi.2007 08:28:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2007 08:04:15
Posty: 1
Lokalizacja: Cieszyn
Witam wszystkich,

jestem tutaj nowy... zarejestrowałem się 5 minut temu bo widze, że tylko tutaj może mi ktoś pomóc.

3 miesięce temu kupiłem Audi A6 2,5 TDI Tip Tronic 1999r..
Samochód jeździ rewelacyjnie, żadnych wycieków, nie bierze ani grama oleju wszystko SUPER poza...

...no właśnie poza szumieniem w jednym z przednich kół. Od zakupu samochodu wydałem już na części ok 1500zł i dalej szumi. Wymieniłem przegub przy kołle prawym, wahacze przednie górne, łożyska w kołach, zmieniłem opony i sprawdziłem felgi. Bez przerwy słychać szum. Im szybciej się jedzie tym bardziej szum sie nasila. Najbardziej jest słyszalny przy wolniejszej jeździe. Przy 130 - 150 jest już zagłuszony przez silnik chociaż na dłuższej trasie też jest słyszalny.
Szum słychać na każdej drodze. Na dziurach nie ma żadnych stuków... słychać tylko ten sam szum.
Wydaje mi się że przy dłuższej jeździe szum jest coraz głośniejszy tak jakby się coś nagrzewało, chociaż też nie do końca, ponieważ czasami jak rano wyjeżdzam z garażu to szum jest bardzo głośny.
Podnosiłem i lewe i prawe kolo . Przy kręceniu oponą nie słychać żadnych otarć. Klocki są jeszcze w miarę dobre, tarcze powoli będzie trzeba wymieniać.
Dodatkowo przy ostrym skęcie w lewo słychć stukanie - tak jakby lewy przegub, ale raczej nie łącze tego stukania lewego przegubu (prawy wymieniony) z szumieniem. Nie wymieniałem tego przegubu ponieważ guma na nim wygląda jak nowa, myśle że ktoś wymienił go zanim sprzedał samochód.
Zajechałem samochodem na stacje kontorli pojazdów. Przeszedł wszystkie "trzepaczki" i Panowie powiedzieli że auto w 100000% sprawne.

Nie mam już siły na to auto. Nie chce go sprzedawać bo jeździ naprawde rewelacyjnie, silnik super, żadnych kłopotów, wymieniłem rozrząd itd. Szkoda było by sprzedawać ale ten szum jest tak dokuczliwy że nie mam już siły. Dodatkowo mechanik przy wymianie łożyska uszkodził czujnik ABS i teraz czeka mnie następny wydatek.

Prosze o pomoc. Czy jest możliwe że przyczyną szumu jest napęd? Nie mam pomysłu co jeszcze można wymienić.

Chętni podjechałbym do jakiegoś fachowca ze Śląska, który ma jakiś pomysł. Jestem z Cieszyna.

Błagam o pomoc!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.kwi.2007 19:42:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
OK. to zaczne tak:
w mojej A6-ce tez slysze szum ale nie wiaze tego ani z wahaczami, przegubami czy oponami.
mam tarczki juz powoli do wymiany, ranty i te sprawy klocki sa super stan ale moga ocierac o ktorys rant wewnetrznu lub zewnetrzny.
co do rana to tez mi mocno szumi a jeszcze mocniej jak lekko przytrzymam hamulec, stad obstawiam uklad hamulcowy.
pojezdzij troszke i zobacz czy kolo mocno sie grzeje (mocniej jak drugie).
sprawdz zaciski czy nie jest zapieczony oraz moze faktycznie warto tarcze wymienic skoro sa do wymiany.

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.kwi.2007 13:55:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.gru.2006 15:47:08
Posty: 931
Lokalizacja: ŻAGAŃ
""Dodatkowo mechanik przy wymianie łożyska uszkodził czujnik ABS i teraz czeka mnie następny wydatek. ""

jak rozwalił to niech płaci i robi sam :!!:

_________________
prawko i 126p ( 3 lata extremalnej jazdy ;) i żyję
80 B4 Avant 2.6 Q
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: