.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 19:18:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 '98] Piski/szkrzypienie z przodu
PostNapisane: 11.cze.2007 19:41:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.mar.2005 08:24:09
Posty: 23
Lokalizacja: Stare Pole
Witam wszystkich!
Mam następujący problem. Zaczęło się jakiś miesiąc temu. Najpierw leciutkie skrzypienie przy kręceniu kierownicą - jazda bardzo powolna. Później skrzypienie już podczas wsiadania za kółko. Następnie skrzypienie na każdej dziurce w jedni, podczas hamowania, podczas przyspieszania. No i do wymiany poszły wahacze górne z lewej strony. Wczoraj jeżdżę i jeżdżę wszystko okey (czytaj: zero skrzypienia). Dzisiaj wsiadam. Znowu leciutko piszczy. I co to może być? Wahacze wymienione FEBI. Ale jakie mogą być jeszcze przyczyny tych skrzypień??? Przecież nie będę wymieniał co tydzień wahaczy.

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Z lewej strony wymieniłem także jeden z dolnych wahaczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 '98] Piski/szkrzypienie z przodu
PostNapisane: 13.cze.2007 23:42:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.maja.2007 14:48:59
Posty: 27
celadon napisał(a):
Witam wszystkich!
Mam następujący problem. Zaczęło się jakiś miesiąc temu. Najpierw leciutkie skrzypienie przy kręceniu kierownicą - jazda bardzo powolna. Później skrzypienie już podczas wsiadania za kółko. Następnie skrzypienie na każdej dziurce w jedni, podczas hamowania, podczas przyspieszania. No i do wymiany poszły wahacze górne z lewej strony. Wczoraj jeżdżę i jeżdżę wszystko okey (czytaj: zero skrzypienia). Dzisiaj wsiadam. Znowu leciutko piszczy. I co to może być? Wahacze wymienione FEBI. Ale jakie mogą być jeszcze przyczyny tych skrzypień??? Przecież nie będę wymieniał co tydzień wahaczy.

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Z lewej strony wymieniłem także jeden z dolnych wahaczy.


Witam.

Miałem to samo w mojej a6 i wiem co oznacza TO skrzypienie ;)
Najpierw wymieniłem wahacz z lewej strony i przez kilka dni miałem spokój, ale moja radość z cichej jazdy nie trwała długo, bo znów zaczęło skrzypieć wrrr.. :D
Myślałem ,że ten nowo wymieniony wahacz jest jakiś trefny, bo dźwięk skrzypienia nadal był słyszalny z lewej strony. Postanowiłem dla odmiany :D wymienić prawą stronę. Bo prawda jest taka, że od razu powinno się wymieniać oba.

Pomogło i jeżdżę już prawie pół roku i mam spokój z wahaczami !!!

A jeszcze jedna ważna uwaga, przy wymianie wahaczy zmieniłem też łączniki stabilizatora z obu stron.
Więc moja rada jest taka: najlepiej podjedź do jakiegoś fachowca i niech dokładnie się wsłucha czy to skrzypienie nie jest czasem słyszalne z drugiej strony :) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: