.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 21:27:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B3 Coupe 2.0 NM] problem z ABS
PostNapisane: 12.gru.2007 16:23:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.wrz.2007 18:48:54
Posty: 201
Lokalizacja: Wawa
Auto: A6 C5 1.8T
witam i szukam pomocy, mam problem z hamulcami w swojej CQ i w tym z ABS

Cały czas wywala mi problem z ciśnieniem układu, zmieniłem akumulator ciśnienia i błąd jest nadal, poprawilo sie serwo hamulca bo jest bardziej miekki ale i tak do ideału mu brakuje, wspomaganie po rozgrzaniu sie silnika i dłuzszej jezdzie dziala słabiej. odpiąłem wiec czujnik na pompie serwa o ktorym pisano w jednym z postów, i... błąd ciśnienia jest nadal wiec nie wiem o co chodzi. poza tym jak odpale silnik jest ok a po chwili odzywa sie pompa ABS i niestety nie przestaje pompowac, tylko nadal pompuje, az ABS (nawet bez hamowania sam sie wylacza) mozna go potem wlaczyc ale dopiero po kilkukrotnym kliknieciu przycisku ABS, jednak znowu sie wyłącza. co to moze byc. czujniki sprawdzane jakis czas temu wymienione trzy sztuki, a i jak sie zdarzy ze ABS dziala to zalacza sie bardzo szybko, duzo za wcześnie. Co to moze byc. pozdrawiam

_________________
Audi=mc2

Jest A6 C5 1.8T
Był Forester S-turbo
Była Vectra 2.2 DTi
Był Saab 9000 Aero 256 PS i 454NM
było B2 coupe 80 rok
było CQ 2.0 20v B3 89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.gru.2007 23:26:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.lis.2004 23:06:05
Posty: 5522
Lokalizacja: Kęty
Auto: Audi A8 D2 4.2E
akumulator ciśnienia wymieniłeś na nowy czy inny?
kup zestaw naprawczy do pompki hamulcowej zrób regeneracje, odpowietrz dobrze wszystko zgodnie z procedurą przy układzie ABS sprawdź stan tłoczków w kołach i czy się wychylają bez oporów.

jesli świeci (!) to albo "grucha" leży (najprędzej), błąd obwodu sygnalizacji niskiego poziomu płynu/walnięty czujnik, pompa zdechła i błeda wywala czujnik na wspomaganiu ukł. hamulcowego.

_________________
Audi A8 ABZ - black widow

http://img513.imageshack.us/img513/2742/dscn1455.jpg

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: