.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 04:00:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6/C4 2,8q 95r. problem z amorkami z tyłu
PostNapisane: 26.mar.2008 15:41:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
Witam wasz .Otuż zmuszony jestem wymienić amortyzatory tylnie i tak sobie pomyślałem ,zę jak to zwykle bywało w audi 100 czy też B4 większego problemu mi to nie sprawi a tu zonk!!!! Ściągam koło a moim oczom ukazuje się tajemniczy wążyk idący z góry wachacza do jakejś pompki zaraz koło początku tylniego zderzaka tak samo jest z drugiej strony .Hans Pomocy! Co to jest za ustrojstwo czy mogę ten wężyk odkręcić i nic się niezapowietrzy czy to amorki gazowe czy chydrauliczne .Wspomuszcie proszę poprostu niechcę czegoś zamotać .
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.mar.2008 17:10:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2005 09:53:51
Posty: 489
Lokalizacja: Krosno/Jasło
a moze kolego masz NIVO czyli hydraulicznie zawieszenie z tylu
to mozna regenerowac bo wymiana na nowe to kilka tysi i kazdy zamienia to na zwykle amory

_________________
100 C4 2.3 AAR + BLOS BRC
Octavia 2 FL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.mar.2008 17:52:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
To jest avant quattro z 1995r,nie ma nic w kabinie do unoszenia i opuszczacia zawieszki i przy odpaleniu nie podnosi się i nie opada na zawieszeniu (jak citroen :-) )Sprzodu były normalne bez wężyków olejaki, a styły ??? Czort wie co to jest jakieś sugestie przednie już zmieniłem uzbierałem trochę kasy i postanowiłem zabrać się za tył a tu taka zagadka proszę o pomoc bo autko stoi już na kanale bez kół:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.mar.2008 17:58:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
Dodam ,że w kabinie nie jest napisane ,ze to quattro a nabed styłu jest razem z dyfrem i wahaczami wszystko działa bardzo fajnie można fajnie naszutrówkach wchodzić bokiem lecz amor ma 20% i już przy 110 na mokrej ulicy koło się odrywa od asfaltu denerwuje mnie to .Pozatym już puka więc mam zamiar to wkońcu wymienić:-)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.mar.2008 18:27:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2005 09:53:51
Posty: 489
Lokalizacja: Krosno/Jasło
MOTYL34 napisał(a):
To jest avant* quattro z 1995r,nie ma nic w kabinie do unoszenia i opuszczacia zawieszki i przy odpaleniu nie podnosi się i nie opada na zawieszeniu (jak citroen :-) )

hmm no wlasnie NIVO nie dziala jak w citroenach tylko jak auto bardziej obciazysz to nie dopuszcza zeby auto "siedziało"

jesli te przewody ida Ci do gruszek to na pewno masz nivo
dodatkowo pod maską powinien byc zbiornik oleju do nivo

moze amorki ok tylko pompa niedomaga albo cos cieknie ?

_________________
100 C4 2.3 AAR + BLOS BRC
Octavia 2 FL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.mar.2008 09:33:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
Za tylnimi kołami są takie jakby małe czarne gruszki(po obu stronach) wielkości dorodnego jabłka razem z taką małą pompką wielkości cylinderka hhamulcowego np. z tylniego bembna od golfa .Gdzie znajduje się zbiorniczek oleju od NiVO masz jakieś fotki tego niwo ja nie umiem wklejać fotek na forum :-).Mam 3 zbiorniczki od strony bezpieczników spryskiwacz ,płyn chłodniczy oraz pomiędzunimi pewnie do wspomagania .Czy wspomniane NIVO jest zasilane tymsamym olejem co wspomaganie kierownicy ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.mar.2008 12:13:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
To jest napewno zawieszenie niVo i widzę, że nie będzie to tanie więc wybieram wariant zaślepić to dziadostwo bo niewyrobię z kasą :-) i teraz pytanie jakie amortyzatory wstawić czy pompa oleju do niwo to jest ta sama pompa co do wspomagania i ten sam zbiorniczek olejowy.Czy może mam to załe nivo na powietrze jak w amerykańcach .Proszę o opinie czy będę musiał zmienić amorki razem ze sprężynami czy tylko amorki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.mar.2008 12:16:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
Kolego adamusek jest tak byłem na diagnostyce i zbadał mi amorki wyszło że jeden ma 20% sprawności a drugi 75% i ten co ma te 20 puka i teraz kolejne pytanie.Czy jeśli jest brak oleju lub pompa siada to czy to będzie ruwnomiernie się rozkładało na amorkach czy tylko na jednym może się to bardziej odbijać???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.mar.2008 14:21:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2005 09:53:51
Posty: 489
Lokalizacja: Krosno/Jasło
kolego szczegolow dot jazdy na niwo i wymiany dokladnie nie znam moze ktos sie wypowie kto to przerabial
kefir wiem ze cos robil i ma pojęcie moze do niego uderz...

_________________
100 C4 2.3 AAR + BLOS BRC
Octavia 2 FL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.mar.2008 14:28:18 
Klubowicz

Dołączył(a): 16.gru.2004 20:41:33
Posty: 834
Lokalizacja: Marki
Na pewno masz zawieszenie NIVO!
Olej do zawieszenie jest ten sam co do wspomagania tylko zbirniczek jest troche większy.
Amortyzatory mozesz zmienic na zwykłe ( ja tak zrobiłem)

_________________
A6 C4 2,5 TDI AEL > sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.mar.2008 13:32:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 13:45:09
Posty: 73
Lokalizacja: SĘPÓLNO KRAJ.
Witaj
Elberr
Możesz napisać co dokładnie trzeba zrobić.Sprężyny zostają te same??? .Jak zlikwiduje niVo to czy mogę odrazu powywalać te wszystkie niepotszebne rurki i gruszki bo po co ma mi to tam się poniewierać czy jeśli zaślepie je przy samej pompie to nie będzie to miało wpływu na wspomaganie kierownicze???
Doradź :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: