.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 05:38:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ A6 2.5 TDI 2003r ] Wymiana klocków hamulcowych.
PostNapisane: 05.sie.2008 12:52:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.sie.2008 12:26:17
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Wiem, że podobnych tematów było multum. Przeczytałem wczoraj chyba ponad 20 zanim się zarejestrowałem, ale jak dla mnie nie znającego się na mechanice panuje tam za duży chaos. Więc przedstawie o co mi chodzi i z nadzieją będę oczekiwał rad i pomocy :).

Mam do wymiany klocki hamulcowe tył i przód w Audi A6 2,5TDI rocznik 2003. Dzwoniłem do salonów i muszę powiedzieć, że liczą sobie trochę PLN za wymianę nie mówiąc już o klockach za które kasują 2x wiecej niż można kupić w necie lub sklepie motoryzacyjnym. Z tego co poczaiłem w grę nie wchodzą klocki Lucas'a. Skłaniałbym się ku ATE lub Bosch'a.
np. http://www.allegro.pl/item398410343_klocki_bosch_vw_passat_audi_a6_a4_skoda_superb.html
http://www.allegro.pl/item398937456_klocki_hamulcowe_ate_audi_a4_a6_passat_b5_b6_super.html
wtedy na tył oczywiście kolocki tej samej firmy.

Przeczytałem w jakimś temacie, że wymiana klocków to nie jest tylko odkręcenie śrubek i zmiana, że trzeba w jakimś przypadku komputer podłączyć i jakieś procedury zastosować. Chciałbym się dowiedzieć czy w serwisie za 2x więcej oferują jakieś lepsze klocki (mówili oryginalne) czy jestem w stanie kupić i sam wymienić? 2 możliwością jest kupienie klocków właśnie poza serwisem i jechać do nich tylko wymienić - mówili, że taka możliwośc też jest.

Jakby mi ktoś rozświetlił czy wymiana klocków to jest jakaś filozofia czy nie, bo szkoda mi płacić takie pieniądze o jakich mi mówili przez telefon jeżeli można z powodzeniem samemu to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.sie.2008 12:59:02 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Żadnego kompa nie potrzeba do wymiany klocków. Robota czysto mechaniczna. Ja kupuję klocki w ASO (250zł brutto) do tarcz 312mm a wymieniam u swojego mechanika. Zaleta ori Textarów jest w zasadzie tylko taka, że nie udało mi się ich zagrzać ani sprawić by piszczały. Pozatym to tylko (i aż) klocki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: