.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 15:06:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 Avant 2000] Potrzebne dane dot. geometrii kół
PostNapisane: 29.cze.2009 15:51:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
Szukałem, szukałem i dziwne ale chyba nie ma...

Potrzebuje dane nt. parametrów geometrii kół (zbiezność, kąty....) dla A^ C5 Avant z silnikiem AKE (o ile miałoby to znaczenie).

Dane te nie sa mi potrzebne aby samodzielnie ustawiac geometrie - nie mam takich możliwości technicznych i nie bede nikomu robił konkurencji :D

Natomiast chciałbym je znac aby móc nadzorować prace osób które będa takie cos ustawiać w moim aucie. Chodzi głównie o poza ASO.
Dosyć mam bowiem sytuacji gdy na moje pytanie "ile było ?" dostaje odpowiedź typu :"jest dobrze bo na zielonym polu" albo "mieści się w tolerancji".

Są to odpowiedzi dla klienta-laika. Dla mnie to za mało. Ale nawet jak spojrzę na jakiś wydruk czy monitor to obecnie i tak nie moge skonfrontować z niczym "podglądniętych" wartości.

Znając konkretne wartości mógłbym je skojarzyc z zaobserwowanym zachowaniem auta i wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość. poza tym chciałbym wiedzieć, czy mechanik ustawił parametry "dobrze" czy "prawie dobrze" bo na "dobrze" musiałby sie np. wiecej wysilić a juz mu się nie chciało :D

Chodzi też o to np. że ostatnie lata jeździłem autami gdzie np. zbieznośc miała byc 0d -3 do 0 mm. Ustawiono mi kiedys na 0 (zero) i jak dla mnie było OK, więc potem juz za każdym razem chciałem ustawień na 0 i zawsze było dobrze, bez eksperymentowania.

A obecnie przeszukałem co nieco internet, poza tym niemiecką książkę o naprawie A6 i nie znalazłem nawet wielkości zbiezności, o innych parametrach nie wspominając.

Ma ktos może wiedzę na ten temat i mógłby sie podzielić :?:

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.cze.2009 18:38:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 14:30:33
Posty: 400
Lokalizacja: olsztyn
jesli mozesz to podaj mi meila na priwa to ci podesle jak co bo nie umiem niestety wstawiac obrazkow

_________________
audi v8 3,6 89'
audi v8 4.2 93'
citroen xantia 1,8 95' był golf IV 1.9 tdi 99'
audi A6 c6 s-line 2,7 tdi quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.cze.2009 09:11:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
Dostałem meila, pięknie dziekuje :peace:

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: