.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 12:46:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Odgrzybianie parownika - fotostory
PostNapisane: 30.maja.2010 21:57:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2006 13:24:32
Posty: 114
Lokalizacja: UK
Cieplejsze dni nadeszly.... klimatyzacja poszla w ruch.... i oto przykra i "smierdzaca" niespodzianka... :)
W moim aucie najbardziej odczuwanly smrod byl w momencie wlaczenia opcji ECON na klimatroniku ( wylaczenie klimy ) wtedy z nawiewow wydobywal sie owy smrod.

Nie polecam preparatow ktore sa na rynku typu... psikasz w srodku auta zostawiasz na 30min i gotowe... <- malo skuteczne, u mnie nie pomoglo a tylko kasa wydana w bloto.

Przyklad opisywany w tym poscie to anglik ( w Europejskiej wersji proponuje zrobic odbicie lustrzane :) )


Wiec do dziela! :peace:

Do zabiegu beda nam potrzebne:

- ODGRZYBIACZ KLIMATYZACJI ( ja zakupilem taki na Ebay'u http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270574124388&ssPageName=STRK:MEWNX:IT ) Pamietaj zeby posiadal taka rurke przedluzajaca!!
- klucz plaski 10mm
- klucz nasadowy 8mm
- srubokret "krzyzak"


Obrazek


Zanim zaczniesz proponuje upewnic sie ze posiadasz kod do radyjka oraz kluczyk z pilotem do alarmu :) jako ze w moim zabiegu uwzglednilem odpiecie akumulatora!


Zaczynamy:


1. Odpinamy minusowa kleme akumulatora.
Obrazek

2. Przechodzimy do srodka i odkrecamy schowek przykrecony na 3 srubach od srodka schowka:
Obrazek

Oraz dwie od spodu:
Obrazek

3. Gdy schowek jest juz odkrecony odpinamy zlacze od oswietlenia nog / wylacznika poduszki powietrznej pasazera <- dlatego wlasnie odpinamy akumulator
Obrazek
Obrazek

4. Nastepnie odkladamy schowek na bok, i bierzemy sie za odpiecie i odkrecenie regulatora dmuchawy, srubokret "krzyzak" ( niektorzy wykrecaja cala dmuchawe ja nie widze takiej potrzeby ):
Obrazek
Obrazek

5. Gdy juz odkrecimy regulator to jestesmy juz kilka cm od parownika :) Umieszczamy rurke od naszego preparatu przez otwor po regulatorze w kierunku kierowcy i aplikujemy preparat w dosc sporych ilosciach. W trakcie aplikacji wkladamy i wyciagamy rurke kilka razy w celu odpowiedniego rozprowadzenia preparatu.( przypominam ze jest to opis anglika! )
Obrazek

6. Mozna rowniez dla pewnosci aplikowac preparat bezposrednio do wylotow powietrza.
Obrazek

7. Po zakonczenu "psikania" zgodnie z instrukcja z opakowania czekamy 15min. W moim przypadku musialem podlozyc troche recznika kuchennego pod odplyw z parownika i nawiew nog, bo skraplal sie tam ow preparat.
Obrazek
A tu zdjecie z pod auta:
Obrazek

8. Po 15min zabieramy sie za skladanie...
- Regulator wraca na swoje miejsce + wtyczka
- Podpinamy zlacze idace do schowka i przykrecamy go spowrotem
- Podlaczamy kleme minusowa ( gdy po wpieciu klemy alarm zacznie "wyc" pozamykaj wszystkie drzwi oraz maske silnika i z pilota zamknij i otworz auto )
Obrazek

9. Teraz zgodnie z instrukcja dolaczona do preparatu uruchamiamy silnik i wlaczamy nawiew z klima na niskie obroty i na wszystkie mozliwe nawiewy, przez okolo 5min.
Obrazek

10. Cieszymy sie udanym zabiegiem odgrzybiania i swierzym zapachem z nawiewow :peace: :diabel:

Wszelkie komentarze mile widzane.

_________________
Audi A6 C5 1.8T 2000r


Ostatnio edytowano 30.maja.2010 23:53:37 przez Majster-uk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2010 22:22:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
Od tego typu preparatów lepszy jest ozonator. Nic nie musimy rozbierać, odpalamy go 30 min lub więcej w jedno lub więcej miejsc (w zależności od potrzeby) i samo się robi :) Jak parownik jest już "zagrzybiały" i nic nie pomaga to i tak trzeba go rozbebeszać, ale to najczęściej toś na własne życzenie doprowadza go do takiego stanu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2010 22:26:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2006 13:24:32
Posty: 114
Lokalizacja: UK
taa... u mnie niestety taki psikacz o ktorym mowisz nic nie dal. zreszta poczytaj troche na necie to sie przekonasz ze to pic na woede te psikacze o ktorych mowisz.

_________________
Audi A6 C5 1.8T 2000r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2010 23:27:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.wrz.2005 08:17:37
Posty: 223
Lokalizacja: Londek
dobra robota, moglbys podac linka do aukcji z tym preparatem??



od siebie dodam, ze nie trzeba odlanczac akumulatora ;)

_________________
DO OR DO NOT, THERE IS NO TRY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2010 23:47:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2006 13:24:32
Posty: 114
Lokalizacja: UK
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270574124388&ssPageName=STRK:MEWNX:IT U mnie jeszcze troche zostalo a staralem sie wypsikac cala zawartosc puchy, takze mozliwe ze jedna taka wystarczy na dwa auta..?

_________________
Audi A6 C5 1.8T 2000r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.maja.2010 00:06:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
Majster-uk napisał(a):
taa... u mnie niestety taki psikacz o ktorym mowisz nic nie dal. zreszta poczytaj troche na necie to sie przekonasz ze to pic na woede te psikacze o ktorych mowisz.

Mowię o czyms takim: http://www.allegro.pl/item963482756_kli ... zanie.html
Żaden psikacz, tylko urządzenie wytwarzające ozon ze specjalną, ceramiczną sondą, który niszczy zarówno grzyby jak i sam zapach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.maja.2010 18:48:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.lut.2010 09:42:07
Posty: 32
Lokalizacja: swietokrzyskie
Akurat jestem po zabiegu ozonowania i musze przyznac ,ze efekt mnie powalil>
Bajecznie i jak w nowym aucie.Trwalo to 20 minut i po zabiegu.Oczywiscie obowiazkowo nowy filtr kabinowy z weglem .

_________________
Audi A4 B7 2007 TDI Avant Black Briliant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2010 21:09:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lip.2009 19:46:11
Posty: 117
Lokalizacja: PL/EL
Umówiłem się w Feu Vert na dezynfekcję klimatyzacji, dokładnie na ozonowanie... fachman powiedział, że nic się nie rozkręca w sumie zero roboty... to na czym de facto polega ozonowanie? Jeśli nic się nie rozkręca to jak ocenić stan parownika?

_________________
A6 C5 Quattro 2.5 TDI AKE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2010 22:26:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
Nie ocenisz jego stanu organoleptycznie. Jeśli ozon nie pomoże to pomoże tylko rozbiórka i czyszczenie. Dla tej maszynki masz różne czasy (np 15, 30 i bodajże 45 min). Dodatkowo można działac z sondą, lub bez niej wpychając sam przewód w zakamarki. Czy jest ok - poznasz po zniknięciu przykrych zapachów.
Jeśli ozon tego nie usunie (żadne psikacze, które tylko maskują problem) to jak wspomniałem wcześniej czeka Cie/ich rozbiórka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lip.2010 18:09:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lis.2006 16:00:20
Posty: 742
Lokalizacja: oplszczyzna/NL
Ja wczoraj odgrzybialem ozonem i kosztowalo mnie to 20 zl :):

_________________
Audi A6 '99 2.5TDI 150PS "AKN", oczywiście czarna na 19''
http://img827.imageshack.us/img827/5656/ywwn.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lip.2010 18:44:47 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
taniej byloby jakbys sobie kupil 3 wunderbaum i powiesil przy kratkach. Problem lezy jeszcze wczesniej niz Ty wdusiles ten wezyk z preparatem.
Jezeli masz filtr przeciwpylkowy to sciagasz go i tam wpsikujesz ten preparat bo tam po pierwsze zaczyna sie kanal powietrzny gdzie po drodze masz parownik ktory jest centrum zbierania zanieczyszczen bo to on jest wiekszocz czasu mokry a pod nim sa odplywy wody i to one musza byc drozne. Ty odkreciles czujnk temperatury powietrza w kanale za parownikiem.

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lip.2010 21:24:41 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.lis.2006 12:54:43
Posty: 1516
Lokalizacja: Łódź
przy obecnych temperaturach najlepszym sposobem odgrzybienia jest 1-2 dni jazda bez klimy :peace:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lip.2010 18:06:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.cze.2010 22:30:01
Posty: 74
Ja również przeprowadziłem serwis klimy czyli odgrzybianie (przez ozonowanie),usunięcie starego oleju i czynnika,sprawdzenie szczelności i naładowanie nowym.

Ozonowanie to moim zdaniem najlepsza metoda odgrzybiania (piszę o emiterze ozonu).30 min w obiegu auta i jest świeżutko.Po takim odgrzybianiu dopiero aplikujemy preparat typu psik-psik na wentylator pod filtr przeciwpyłkowy i możemy cieszyć się zapachem w aucie.

Koszt takiego serwisu w profesjonalniej firmie u mnie w mieście to 190 zł.

_________________
Audi A6 C5 4,2 quattro '01. Zapraszam na profil youtube http://www.youtube.com/user/totenkopf1488 :)

Jak widzę na allegro auto z silnikiem V8 i gazem to zastanawiam się dlaczego nie jest w kategorii "Uszkodzone".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lip.2010 20:29:49 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.lis.2006 12:54:43
Posty: 1516
Lokalizacja: Łódź
Labiss napisał(a):
Ja również przeprowadziłem serwis klimy czyli odgrzybianie (przez ozonowanie),usunięcie starego oleju i czynnika,sprawdzenie szczelności i naładowanie nowym.

Ozonowanie to moim zdaniem najlepsza metoda odgrzybiania (piszę o emiterze ozonu).30 min w obiegu auta i jest świeżutko.Po takim odgrzybianiu dopiero aplikujemy preparat typu psik-psik na wentylator pod filtr przeciwpyłkowy i możemy cieszyć się zapachem w aucie.

Koszt takiego serwisu w profesjonalniej firmie u mnie w mieście to 190 zł.

wymiana oleju i czynnika nie ma nic wspólnego z odgrzybianiem :peace:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.lip.2010 19:40:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.cze.2010 22:30:01
Posty: 74
NO ja to wiem tylko nie wiem natomiast po co przy takim stwierdzeniu cytujesz moją wypowiedź. Nigdy nie napisałem,że to ma coś wspólnego z odgrzybianiem.

Napisałem co przy okazji zrobiłem przy odgrzybianiu i ile kosztował pełny serwis klimy i co sie w nim zawierało.

_________________
Audi A6 C5 4,2 quattro '01. Zapraszam na profil youtube http://www.youtube.com/user/totenkopf1488 :)

Jak widzę na allegro auto z silnikiem V8 i gazem to zastanawiam się dlaczego nie jest w kategorii "Uszkodzone".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: