.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 09:43:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Wzmacniacz antenowy a oryginalny subwoofer
PostNapisane: 19.sie.2010 12:52:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.paź.2006 13:12:48
Posty: 219
Lokalizacja: Katowice
Witam,
od pewnego czasu mam problem z odbiorem fal radiowych, mam wrażenie że nie funkcjonuje wzmacniacz antenowy.
Zamontowałem audio, usuwając oryginalne nagłośnienie Audi (pozostała Navi Plus jako jednostka sterująca), m.in. odłączyłem wtyczkę z oryginalnego subwoofera.
Pytanie czy zasilanie wzmacniacza antenowego "idzie" przez oryginalny sub ?
Bo widzę, że wchodzą na wtyczkę 2 białe kabelki, po schemacie doszedłem, że to właśnie jeden z nich zasila wzmacniacz antenowy, jednak po instalacji nowego nagłośnienia nie ważne czy kostka w oryginalny woofer jest włożona, czy też nie to radio nie ściąga tak jak powinno.

Poza tym prosiłbym o informację gdzie znajduje się owy wzmacniacz antenowy w Avancie, szukałem po inecie, ale znajduję sprzeczne informacje.

PS Właśnie sprawdczałem antenę przy wejściu do Navi i po wypięciu radio odbiera jeszcze gorzej - czy to oznacza, że wzmacniacz antenowy jest dobry ?

_________________
Audi A6 C7 Avant 2.0TDI CNHA
Audi A6 C6 Avant 2.0TDI CAHA
Audi A6 C5 Avant 2.5TDI AKE
Audi A4 B5 1.9TDI AHU
Audi 80 B4 Cabrio - German Style


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.wrz.2010 14:03:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.wrz.2010 13:43:34
Posty: 4
Audi, VW, Skoda... mają podawane napięcie bezpośrednio na gniazdo anteny. Wymieniając radio trzeba się zaopatrzyć w tzw. separator masy. W Twoim przypadku, radyjko pozostało oryginalne, więc (przynajmniej teoretycznie) powinno być ok. Wzmacniacz jest zintegrowany z anteną, trzeba go szukać pod podsufitką.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: