.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 16:43:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4 2.0 LPG AAE] problem z ogrzewaniem klimatronic
PostNapisane: 09.gru.2010 21:53:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2010 11:52:49
Posty: 6
Samochód po paru kilometrach dostaje ładnej temperatury na silniku 90 stopni i jest ok.
Ale w kabinie zimno. Dopiero po dłuższym czasie ciepłe powietrze zaczyna dostawać się do wnętrza samochodu. Niestety, ciepłe powietrze w bardzo małej ilości.
Pomimo tego, że wentylator śmiga na pełnych obrotach, ilość powietrza wydostającego się z kratek wentylacji jest bardzo mała.

Pierwsza myśl to zatkany filtr kabinowy. Niestety nie znalazłem takowego filtru na podszybiu mojej audicy. Czy szukałem w dobrym miejscu ?

Po wykluczeniu zatkanego filtra nie mam pojęcie co jest przyczyną tak słabego nadmuchu w aucie.

Powtarzam, wentylator może chodzić na full obrotach a i tak do kabiny powietrze dmucha bardzo delikatnie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2010 23:56:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2007 19:55:17
Posty: 152
Lokalizacja: WR
filtr znajduje się od strony pasażera na podszybiu tylko trzeba tą czarną plastikową osłonę zdjąć. Może któraś z klap nie chodzi?

_________________
Było AEL Avant quattro ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.gru.2010 22:54:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sty.2010 23:36:17
Posty: 257
Lokalizacja: Sokolniki Las/ Ozorków
a ten silnik to chyba nie ma filtra. Kolego to moze byc nagrzewnica. Jak juz pozniej jedziesz to grzeje normalnie auto, czy tez slabo?

_________________
jezeli robie jakies bledy w pismie to napisz pw poprawie post.
[Mazda 323f BG creon 1.6 Sohc benzyna]bylo
[Audi 100 c4 2.0e AAD klimatronik]bylo
[Audi a6 c4 2.6 abc klimatronik]jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.gru.2010 11:38:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.gru.2005 07:45:23
Posty: 672
Lokalizacja: okolice Krakowa
A6 C4 z klimatronikiem ma filtr przeciwpyłkowy - na forum jest tutorial jak go wymienić i gdzie znaleźć.
Musiałbyś mieć doszczętnie zapchany filtr żeby tak uciął powietrze. No chyba że ktoś wyjął filtr i liście ci skraplacz od klimy zapchały.
Sprawdź czy klapy nawiewów ci się w ogóle ruszają - najlepiej na min. wentylatorze (jedna kreska na wyświetlaczu) przekierowywać powietrze z szyby poprzez kratki na nogi i słuchać czy charakterystycznie terkocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.gru.2010 07:47:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2010 11:52:49
Posty: 6
Problem z siłą nawiewu rozwiązany.

Przyczyna: totalnie zawalony filtr. Mam już nowy i nadmuch śmiga pięknie.


Problem z grzaniem jest jeszcze nierozwiązany.


Mam wrażenie, że auto grzeje z dnia na dzień coraz słabiej.

Pojawiają się nowe pytania:

- czy to nagrzewnica ?
Rury od chłodnicy: jedna jest gorąca, druga też ciepła, ale chłodniejsza od tej pierwszej.
- a może termostat ?
Po dokładnym przyjrzeniu się wskazówce od temperatury silnika muszę powiedzieć, że nie osiąga ona idealnie 90 stopni C. Jest blisko, ale nie idealnie na.
- A może wystarczy coś przeczyścić ?
Tylko co :)



Pozdrawiam i proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.gru.2010 10:23:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.lis.2010 09:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Gdańsk
i co udało ci sie bo ja mam podbny problem raczej ten sam mechanik kolega mowi ze to nagrzewnica zapchana i trzeba wymienic
(tego sie nie czysci?)

_________________
a4 b5 2.4 165 ps


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.gru.2010 17:57:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.mar.2010 09:34:39
Posty: 294
Lokalizacja: Wrocław
Powiem wam na moim przykładzie...zimą silnik miał 90 stopni,a ogrzewanie ledwo ledwo dmuchało ciepłym...pomyslałem że nagrzewnica do wymiany. Ale jeden z klubowiczów podpowiedział co zrobić...Wziąłem wąż ogrodowy podłączyłem do kranu z bierzącą wodą, odkreciłem przewody idace do chłodniczki ogrzewania i przepuściłem przez chłodniczkę sporą ilość wody...raz w jedną stronę raz w drugą stronę...wyleciało całkiem sporo szlamu. To nie koniec...nastepnie odkręcałem większość węży Gumowych idących z silnika do nagrzewnicy i także je wyczyściłem...w niektórych był syf blokujący swobodny obieg wody. Po tych zabiegach ogrzewanie wali gorącym jak nalezy :):

_________________
było Audi 80 Quattro b2 motor KK rocznik 1984...
było Audi 90 Quattro b2 motor KV rocznik 1986...
jest Audi A6 C4 Quattro Avant 2.5 TDI AEL...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.gru.2010 09:28:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.lis.2010 09:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Gdańsk
Czyli podejrzewać zapchanie raczej niż zepsucie hmm lepsza perspektywa

_________________
a4 b5 2.4 165 ps


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.gru.2010 12:39:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2010 15:13:30
Posty: 721
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Auto: C5 1.8T, B6 1.8T
zbynio4x4 napisał(a):
Powiem wam na moim przykładzie...zimą silnik miał 90 stopni,a ogrzewanie ledwo ledwo dmuchało ciepłym...pomyslałem że nagrzewnica do wymiany. Ale jeden z klubowiczów podpowiedział co zrobić...Wziąłem wąż ogrodowy podłączyłem do kranu z bierzącą wodą, odkreciłem przewody idace do chłodniczki ogrzewania i przepuściłem przez chłodniczkę sporą ilość wody...raz w jedną stronę raz w drugą stronę...wyleciało całkiem sporo szlamu. To nie koniec...nastepnie odkręcałem większość węży Gumowych idących z silnika do nagrzewnicy i także je wyczyściłem...w niektórych był syf blokujący swobodny obieg wody. Po tych zabiegach ogrzewanie wali gorącym jak nalezy :):

W mojej starej CCCO 90 miałem identyczną sytuację. Przepłukanie pomogło... :peace:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: