.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 20:53:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B5 1.8 T] Awaria licznika
PostNapisane: 09.gru.2010 09:22:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2007 13:40:38
Posty: 26
Witam, posiadam Audi A4 B5 z 98 roku z silnikiem 1.8 T i mam kłopot z licznikiem, mianowicie wszystko chodziło i pewnego dnia zaczęły się kłopoty, wskazówka od prędkościomierza przez 5km od odpalenia rano chodziła, później zaczęło ją bujać (góra/ dół) lekko, i spadała coraz niżej aż spadła do zera, a od temperatury podnosi się o 2mm. Cały czas jak samochód odpalałem rano (czyli samochód zimny) to licznik chodził przez jakieś 5 min i za każdym razem spadał tak samo, później przy hamowaniu i ruszaniu zaczął "bujać się" wskaźnik poziomu paliwa. Obrotomierz chodzi normalnie, prędkościomierz w ogóle już nie działa. Stąd moje pytanie, czytałem że to częsta wada ale przeważnie jest odwrotnie tzn działa jak się nagrzeje, także może ktoś miał taki przypadek i pomoże. A licznik kupiłem nowy i elektryk twierdzi że do nowego licznika nie da się wgrać wsadu od immo bo jest innego producenta wszystko jest tak samo tylko numer się nie zgadza i inaczej jest wyskalowany prędkościomierz, wtyczki te same i po podpięciu i włączeniu zapłonu wszystko działa jak powinno (kontrolki) także chciałem się dowiedzieć czy faktycznie nie da rady wgrać wsadu czy tylko elektryk tak twierdzi? Dziękuję z góry za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2010 22:31:17 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sty.2006 22:15:16
Posty: 3775
Lokalizacja: okolice Strzyżowa
Oczywiście, jeśli liczniki są różnych producentów to nie skopiuje zawartości pamięci z jednego do drugiego.
Trzeba normalnie klucze dopisać i już.

_________________
S4 3.0T CGXC S-tronic '13 srebrne 08.2021
A4 1.8T BEX '04 w srebrnym avancie [było 11.2015 - 11.2020]
A4 1.8T AEB '95 czerwień isis-metalic [było09.2008 - 09.2021]
80 '93 ABK + LPG [było: 04.2006 - 12.2008]
aha jest też ecoboost 1.0T.
Jest też TQT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2010 22:52:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2007 13:40:38
Posty: 26
Dzięki za odpowiedź a mógłbyś trochę wyjaśnić jak dopisać ten klucz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.gru.2010 23:10:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2007 13:40:38
Posty: 26
Dzisiaj założyłem nowy licznik, nie działa czyli to nie leży po stronie licznika zabrałem się do sprawdzenia i okazało sie że na kilku pinach w liczniku jest brak masy, poszedłem dalej i doszedłem do kompa widać że część kabli była lutowana teraz mam pytanie: czy jest opcja że "Ekranem" idzie jakiś sygnał w 1.8T bo dwa ekrany nie są połączone tylko zaizolowane i kable w nich polutowane, i drugie pytanie: Czy posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej w której znalazłbym rozpiski pinów komputera do 1.8T? Przewaliłem już cały internet, ściągnąłem masę plików i nic albo nie chodzą albo zupełnie coś innego, także prosiłbym o pomoc w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.gru.2010 00:15:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Rozbierz ten swój stary licznik i przejrzyj go dokładnie , na bank gdzieś na druku masz zimne luty, kiedyś miałem to samo w w nissanie , jak się auto rozgrzało prędkościomierz kładł się na zero ,a reszta świrowała, rozebrałem i zaniosłem do gościa co naprawia telewizory, pod lupka mi wszystko za browara oblutował, problem ustąpił.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.gru.2010 11:28:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2007 13:40:38
Posty: 26
Problem w tym że nowy działa identycznie jak stary tj chodzi tylko obrotek poprawnie, doszedłem do tego że nie ma masy na 2 pinach w niebieskiej kostce, podpiąłem je bezpośrednio od ramy auta ale i tak nie chodził, muszę sprawdzić wszystkie połączenia z licznikiem dlatego potrzebuję schematu z opisem pinów w kompie, ale nigdzie nie mogę dostać. Czy schemat od 1.8 20V jest taki sam jak w 1.8T? Może ktoś z forum posiada taki schemat to prosiłbym o wysyłkę na maila: patrykv8@wp.pl. No i pytanie czy ekranami w kablach od kompa idzie jakiś sygnał bo u mnie one nie mają połączenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.gru.2010 23:36:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2007 13:40:38
Posty: 26
Może ktoś coś napisze w temacie, bo podmieniałem 3 liczniki, przepatrzyłem całą instalację z licznika i wszystkie kable idą tam gdzie powinny i nie maja przerwy w obwodzie ani zimnych lutów, każdy z tych 3 liczników chodzi identycznie (nie działa prędkość i wskaźnik temp.) Zapomniałem też napisać że świeci ABS. Także czy mógłby ktoś naprowadzić mnie w temacie, czy w audi abs ma powiązanie z prędkościomierzem i wskaźnikiem temp? (W BMW wiem że jest takie powiązanie ale o audi nic takiego nie znalazłem). Mam czujnik temperatury taki podwójny (2 piny na kompa, 2 na licznik) czy jeżeli podłącze jeden pin z czujnika na licznik (podpinając jeszcze zapłon i masę w liczniku, nie podpinając wszystkich innych pinów oprócz tych) a drugi pin z czujnika na masę to czy licznik nie będąc w samochodzie pokaże temperaturę czy też nie?
Czy mogło się tak zdarzyć że podczas spawania śruby przy sankach na odpiętym aku padł impulsator i czujnik temp? Proszę o odpowiedzi ponieważ nie mam pomysłów a każdy z Was naprowadzi mnie na trop.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: