.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 00:52:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 06.cze.2011 23:31:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
przyjmijmy ze przod jak i podlaczenie wzmacniacza mam ok.. (bezposrednio do aku z sygnalowka po drugiej stronie stronie wzgledem zasilania) - przeczytaj dokladnie jeszcze raz kiedy jest buczenie...musialbym odlaczyc zasilanie seryjnego wzmacniacza przy radiu i dostarczyc mu je osobno a jedyny zysk to mozliwosc "sterowania sube, przod-tyl w stosunku do tego co jest teraz czyli po prostu basami
subwoofer jest czyms co ma dla mnie nieduze znaczenie
Skrzyni

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.cze.2011 10:12:39 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4387
Lokalizacja: Wrocław
Innymi słowy masz jakąś wydumkę z dwoma wzmacniaczami, do czego ani radio, ani te wzmacniacze nie były nigdy przygotowane. Ja się nie dziwię, że to buczy, a nawet jak przestanie, to i tak grać nie będzie... Ale to w zasadzie wątek o czym innym, więc można na tym zakończyć.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.cze.2011 11:09:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2006 18:00:11
Posty: 2717
Lokalizacja: Kr
To ja dalej swoje, żeby to wszystko dokończyć. Wzmacniacz musze zakupić, ale to już pewnie przyszły miesiąc :peace: Rozumiem że kable sygnałowe z radia puszczam jedną stroną samochodu, drugą zasilanie do wzmacniacza. A co z kablami do głośników? Jeszcze inny tunel im zrobic? :):

_________________
Na stanie:
B3Q US/B3Q/B4Q/C5Q
/986/B5Q FL avant/B5Q FL avant/T25 Tojka
R5/R5efi/1.8T/V8 manual/2.7 H6/PB V6 manual/V6TDI swap na R4 TDI/1.8PB

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.cze.2011 11:26:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
Sprinter napisał(a):
Innymi słowy masz jakąś wydumkę z dwoma wzmacniaczami, do czego ani radio, ani te wzmacniacze nie były nigdy przygotowane. Ja się nie dziwię, że to buczy, a nawet jak przestanie, to i tak grać nie będzie... Ale to w zasadzie wątek o czym innym, więc można na tym zakończyć.

powaznie? a ja myslalem, ze radio concert2+/3 w moim samochodzie wyszlo fabrycznie ze wzmacniaczem zasilajacym tylne glosniki? no chyba, ze sie myle - ale chyba sie nie myle bo tak jest napisane na liscie wyposazenia seryjnego...
Powiedzmy sobie szczerze... ocierasz sie o granice wymadrzania jezeli wypowiadasz sie na temat instalacji, ktorej na oczy nie widziales
Przyczyna buczenia przy wykorzystaniu sygnalowki oryginalnego wzmacniacza jest jakosc okablowania producenta w instalacji seryjnego wzmacniacza (splecione razme zasilanie i sygnalowka). To ma sie i tak nijak do dyskusji o roli subwoofera bo z powodzeniem do jego podlaczenia nie trzeba sie tego tykac - wystarczy rozdzieli sygnalowke jednego kanalu przedniego i zadnego buczenia nie ma - podtrzymuje zdanie, ze przy dobrze zrobionych drzwiach i glosnikach zasilanych ze wzmacniacza subwoofer nie ma juz wiekszego znaczenia (chyba, ze ktos chce na zlocie poszpanowac)
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
nigdzie nie napisalem, ze mam jakis budzetowy subwoofer - dopowiedziales to sobie by bronic tezy o waznosci suba


EDIT
Cytuj:
Po drugie, w instalacji którą posiadasz (może sobie być w seacie) nie ma nic nadzwyczajnego, ale zapewne masz super fajne auto, którego nikt na oczy nie widział, a technologia i rozwiązania w tworzeniu tam audio są niespotykane...

no i po co te malostkowe zlosliwosci....wiekszosc posiadaczy a4 b6 i b7 ma wlasnie dokladnie tak: glosniki zasilane "z concerta jakiegos" + tyl przez maly wzmacniacz (ewentualnie maly subwoofer 16cm w z plastikowa tuba). Najwiekszy wzrost jakosci to wymiana przodu/przygotowanie drzwi + wzmacniacz
Cytuj:
To co potem z tego robisz, na jakim radiu i jak ma decydujący w wpływ. U Ciebie wpływ jest taki, że buczy, że nie gra tak jak powinno,

W zyciu nie widziales nawet mojego auta a wiesz, ze nie gra jak powinno i buczy - czy mam duzymi literami napisac, ze poglos pojawia sie w momencie gdy wykorzystuje sie oryginalna wiazke oryginalnego wzmacniacza? - po prostu jej nie wykorzystuje i nikomu wykorzystywac jej nie polecam - taka manipulacja by udowodnic, ze mam cos do d... bo smiem miec inne zdanie o wielkiej roli wzmacniacza? (smiechu warte)
Uwazam, ze:
- mam to zrobione fajnie, glosniki graja na tyle dobrze, ze nie czuje braku subwoofera (a podlaczalem 2 rozne na probe)
- podlaczalem bezposrednio do wzmacniacza inne zrodlo by zweryfikowac czy wymiana radia by cos zmienila... w moim odczuciu jezeli chodzi o jakosc (nie funkcjonalnosc)... wymiana radia (w przypadku concert 2+/3) bylaby wywalenie kasy w bloto
- manipulujesz wypowiedziami by udowodnic swoja teze

Mylisz sie kolejny raz jezeli sadzisz ze cos po-amatorku sobie tam w aucice nadizubalem - instalacje zakladal mi ktos zajmujacy sie tym zarobkowo (polecam)
http://www.audiobas.pl/wytlumienie_drzwi_seat_exeo.html

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Ostatnio edytowano 07.cze.2011 14:39:38 przez przemekk74, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.cze.2011 12:05:07 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4387
Lokalizacja: Wrocław
Unosisz się i zawsze udajesz najmądrzejszego, uciąłem dyskusję, bo nie o tym był temat, ale musisz to ciągnąć...

Po pierwsze w jakim aucie to masz nie napisałeś, a masz o ile wiem nie tylko jedno. Po drugie, w instalacji którą posiadasz (może sobie być w seacie) nie ma nic nadzwyczajnego, ale zapewne masz super fajne auto, którego nikt na oczy nie widział, a technologia i rozwiązania w tworzeniu tam audio są niespotykane...
Co za różnica czy to auto miało fabrycznie wzmacniacz na tył czy go nie miało... To co potem z tego robisz, na jakim radiu i jak ma decydujący w wpływ. U Ciebie wpływ jest taki, że buczy, że nie gra tak jak powinno, że nie wspomnę o jakości generowanego dźwięku z tego concerta...

W kwestii suba możesz podrzymywać zdanie... jak ktoś jest z natury uparty, to już niewiele można z tym zrobić... a prawdopodobnie nigdy nie siedziałeś w aucie z dobrze stworzonym i przemyślanym systemem audio. I nie, nie jestem audiofilem, nie mam w swoich autach cudów, natomiast wiele takich instalacji stworzyłem... Znam różnicę, słyszałem ją, więcej nie trzeba.

P.S. Nie musiałeś pisać, wnioski same się nasuwają po tym jakie podajesz marki kupowanego sprzętu i ceny...

P.S.2. Temat z wątku nadal uważam za zamknięty, a jak masz ochotę dalej bić pianę, to wal mi prosto na pw albo maila, chętnie poodpowiadam, tutaj śmietnika robić nie mam zamiaru.

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.sie.2011 19:20:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2006 18:00:11
Posty: 2717
Lokalizacja: Kr
Odświeże, wziąłem się za wygłuszanie drzwi.. i mam dylemat.

Głośnik siedzi tak:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... a048eefaab

Czyli w taschku...

Mam obkleić drzwi wewnątrz szczelnie + zakleić od strony panelu drzwiowego całe? Czy też w miejscu gdzie głośnik ma swój tył zostawić otwór żeby grał w drzwi? Jednym słowem czy zrobić mu komore w panelu i koniec czy wolną przestrzeń za głośnikiem w drzwi?

Pzdr :peace:

Czy też jeszcze inaczej.. za głośnikiem pierścienie z mdfu do samych drzwi i wtedy dziura do wewnątrz? Ale jako że pierścieni na razie nie mam to lepiej zakleić całe czy puścić powietrze w drzwi?


Dobra już sam chyba do tego doszedłem.. musi iść w drzwi bo inaczej nie ma za bardzo sensu :peace:

_________________
Na stanie:
B3Q US/B3Q/B4Q/C5Q
/986/B5Q FL avant/B5Q FL avant/T25 Tojka
R5/R5efi/1.8T/V8 manual/2.7 H6/PB V6 manual/V6TDI swap na R4 TDI/1.8PB

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: