.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 00:32:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80 b4] climatronic problem z klapami (ciagle wieje ciepłe)
PostNapisane: 20.maja.2011 21:54:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2010 17:16:56
Posty: 10
Lokalizacja: Opole
Cześć mam nastepujacy problem, ze wszytskich kratek wentylacyjnych przedostaje sie cieple powietrze , nawet klima nie radzi sobie ze zbiciem temperatury. sprawdzilem bledy na panelu w programie 1 (brak błedów) ,podlaczylem kompa vag-com 3.12 rowniez brak błedów w polskim vagu robiłem nastawy podstawowe -nie pomoglo (adaptacji nie potrafilłem niewiem jakie wartosci wprowadzac)
- przestawiajac temperature zaobserwowalem prace dzwigni silnika (kolor dzwigni siwy) umieszczonego nisko poziomo tak jakby za popielniczką (pomiędzy nawiewami na nogi)
wiem ze przy kazdym z silniczków znajduje sie potencjometr.
-stawiam na ktorys z potencjometrow zapewne od tego silnika regulującego temp.
-zaobserowalem takze brak jakiego kolwiek ruchu po nacisnieciu (przycisku obieg wewnetrzny). pod filtrem powietrza kabiny znajduje sie klapa przeplywu powietrza V71 sterowana podcisnieniowo z gruszki , pod ta klapą znajduje sie prawdopodobnie druga ktora takze ma bardzo zniszczony materiał uszcelniajacy zamkniecie.Patrząc na całosć wciaz nie wiem co zamyka obieg powietrza w aucie.
Posiadam rysunek z Etki przedstawiajacy cały parownik z podzespołami.
Prosze o wskazówki co moze byc powodem mojego problemu. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2011 09:04:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
Jeśli nie ma błędów, to elektrycznie prawdopodobnie wszystko jest ok.
Proponuję sprawdzić klapę zimne/ciepełe czy nie spadło cięgiełko - wtedy siłowniczek będzie pracował, potencjometr odczytywał, błędów nie wykaże, a klapa zimne/ciepłe nie będzie się otwierać i zamykać.
W 100 C4 ta klapa jest w podszybiu (na środku, a siłownik z boku po stronie kierowcy) - można sprawdzić jej działanie - zmieniając temp z LO na HI i z powrotem i zaglądać w podszybie.

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: