.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 02:08:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 06.cze.2011 07:27:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.mar.2010 21:34:36
Posty: 200
Lokalizacja: Wadowice
Auto: A3
Hej.
Miałem dokładnie taki sam problem. Podnosiłem szybę a ona o 5 mm do góry. Przy tym miałem problem z otwieraniem klapki do baku. Musiałem otwierać przez bagażnik.
Coś jest z modułem komfortu. Robił mi z tym mechanik u którego od zawsze serwisuje auta, ale polecić Ci go nie mogę, bo z Warszawy jest kawałek.
Wiem, że sprawa jest do postawienia, czasami się jeszcze przypomni i muszę szybę dwa razy wcisnąć żeby się domknęła. Klapka się też dobrze otwiera.

_________________
Audi A3 SB 8P
1.6 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: klapka wlewu paliwa
PostNapisane: 26.cze.2011 09:56:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.cze.2011 20:42:10
Posty: 14
Lokalizacja: szczecin
Auto: passat 1.8T
witaj kolego mam podobny problem tylko ze u nie szyby działają a klapka paliwa z guzika sie nie otwiera , co moze byc przyczyna ? proszę o pomoc

_________________
przemo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2011 13:05:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.mar.2010 21:34:36
Posty: 200
Lokalizacja: Wadowice
Auto: A3
Hej.
Nie jestem Ci w stanie podpowiedzieć, bo ja z tym nie robiłem. Tak jak pisałem, zajmował się tym elektronik.
Musisz szukać. Powodzenia.

_________________
Audi A3 SB 8P
1.6 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.paź.2011 22:06:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.paź.2011 21:51:34
Posty: 6
Witam serdecznie forumowiczów. Jestem tu świeżo zarejestrowanym uzytkownikiem jednak forum sledzę od dawna.
Niestety podobny problem do opisywanego powyżej dotknął dzisiaj i moje Audi A2 1.4 TDI z 2001 roku :/ dlatego też ośmieliłem się napisać i prosić Was o radę. Całkowicie martwe są dzwi kierowcy, nie działa elektryka szyb, sterowanie ustawieniem luterek, centralny zamek w drzwiach kierowcy. Dodatkowo nie działa także otwarcie pokrywy wlewu paliwa. Dobrałem się do modułu i w moim samochodzie siedzi puszka oznaczona jako 8Z0 959 433 C. W związku z powyższym mam prośbę do osób, które miały juz podobne doświadczenia o poradę na jaki inny moduł mogę podmienić obecnie zainstalowną "puszke" w samochodzie tak aby wszystko działało bez zarzutu?. A może ktoś z Was zna jakiś sprawdzony, godny polecenia warsztat który naprawia uszkodzone moduły komfortu z naszych samochodów?.

P.S. Samochód podłączałem dziś pod VAGa i module komfortu było sporo błędów, w tym całkowty brak komunikacji z drzwiami kierowcy. Co mogę jeszcze sprawdzić?. Nadmienię, że jakiś czas temu borykałem się z podobnych problemem w przypadku drzwi pasażera i tam pomogło przeczyszczenie styków na kostkach pod tapicerką drzwiową. W tym przypadku niestety podobne działania nie przyniosły oczekiwanych efektów :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lis.2011 21:55:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.cze.2011 20:42:10
Posty: 14
Lokalizacja: szczecin
Auto: passat 1.8T
Wiesz co kolego ja tak sobie myślę ze u mnie jest problem z mikro stykami w zamku drzwi kierowcy , ponieważ nie zapala się lampka podczas otwierania drzwi a tak po za tym wszystko działa wiec muszę się dobrać do tego zamka i dam znać jaki efekt. a czy stok może mi powiedzieć o co chodzi z czujnikiem prędkości i gdzie on jest ? ponieważ zapala mi się ABS oraz ESP.

_________________
przemo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lis.2011 12:01:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.paź.2011 21:51:34
Posty: 6
A może to wina pompy ABS skoro świeci Ci się kontrolka ABS i ESP?. Co do samego czujnika przyśpieszenia to postaram sie ustalić jego położenie i dam ci odpowiedź. Mam jednak pytanie do Twojego wczesniejszego postu - a mianowicie czy uporałeś się z problemem nie otwierającego się wlewu paliwa a jeśli tak to w jaki sposób?. Ja za siebie dodam jeszcze, że mam problem z dziwnie działającymi światłami mijania. Objawia się to w ten sposób, że jeśli wsiadamy do zimnego samochodu to wszystko funkcjonuje jak trzeba ale wystarczy kilkunasto kilometrowa podróż, żeby po zgaszeniu świateł chwilę później nie można było ich już włączyć. Zapalają się jedynie postojówki, mogę też włączyć na stałe światłą drogowe ale świateł mijania nie mam :(: . Po kilku minutach wszystko wraca do normy. Ma ktoś z Was jakieś pomysły gdzie szukać usterki?. Może to wina żarówek - zmieniałem je jakiś czas temu ale prawdę mówiąc nie zaobserwowałem od razu tego problemu więc nie wiem czy ma to jakiś związek ze sprawą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2011 14:07:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.mar.2010 21:34:36
Posty: 200
Lokalizacja: Wadowice
Auto: A3
Musisz znaleźć moduł o takim samym oznaczeniu (koszt w ASO 1400 zł, aledrogo ok. 300 zł) albo wziąć inny i przeprogramować, ale jak to Ci już nie pomogę...

_________________
Audi A3 SB 8P
1.6 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: