.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 11:47:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5]Problem kodowanie licznika po wymianie na pełny FIS
PostNapisane: 03.lip.2011 16:56:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2008 20:19:52
Posty: 11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam
Samochód jest z roku 2003, polift, 2,5TDI AKE, quattro. Od kilku dni walczę z uruchomieniem komunikacji licznika vdo z radiem concert II (chowane gałki).
Auto oryginalnie miało licznik Magneti Marelli (biały tył zegarów, alu ringi) z pół fisem. Wtedy wszystko działało poprawnie (tj. radio gasło po zapłonie, było podświetlenie klawiszy itp.) Po wymianie zegara na VDO z allroada (białe podświetlenie, cyfrowy zegarek) z pełnym fisem zdechła komunikacja z radiem po Can-ie.
Chcąc uruchomić wyświetlanie informacji z radia na Fis-ie podciągnąłem wiązkę od radia do szarej kostki 32 pin (clock, enable,data). Miałem nadzieję że może zacznie działać podświetlnie i gaszenie po stacyjce ale niestety nie. Do radia napewno dochodzi Can bo wcześniej działało i zresztą widać przewody w kostce. Wydaje mi się że problem leży w kodowaniu licznika (a może też radia) Próbowałem wielu kombinacji w adaptacji kanałów 60,61,62 w liczniku ale bez efektu. Nie udało mi się nigdzie znaleźć jakie kodowanie wpisać w "Softwere coding" całego licznika. Aktualnie jest 0060.
Jeżeli chodzi o kodowanie radia Concert II to aktualnie jest 00010.
Nie wiem czy jeszcze trzeba pociągnąć Can do szarej kostki do fisa? Czy tylko odpowiednio wpisać kodowanie.
Aktualna konfiguracja auta to:
Licznik VDO pełny fis (białe podswietlenie,zegarek cyfrowy)
Radio concert II (chowane gałki) bez bose i innych bajerów.
Czujniki parkowania tył (też przestały działać ale chyba w wyniku kombinacji z kodowaniem)
Proszę o jakieś sugestie... :/

_________________
Było: C3 2.0D (chyba za kare), C3 2.3E NF 136KM, C4 2.3E AAR 133KM BLOS, Jest A6 C5 AKE 2.5TDI Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: