.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 11:10:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 c4] problemy z instalacja podgrzewanych foteli
PostNapisane: 20.lip.2011 20:23:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sie.2010 19:16:32
Posty: 198
Lokalizacja: Kraków/Kielce
witam !

do rzeczy...
dawno temu kupiłem od kolegi z forum instalację do grzanych foteli. podłączyłem ją, tak jak mi się wydawało, zgodnie z podpowiedziami na kablach.
poniżej zamieszczę moje arydzieło - schemat instalacji wykonany w paincie (wiem, zawsze miałem talent do rysowania :mrgreen: )
schemat:
Obrazek

kable masy biegnace od fotela podpiąłem : lewy do śruby pod maską (wczesniej upewniając się czy jest tam masa) a prawy do śruby, do której także były przymocowane inne kable masowe - śrube znalazlem pod tą osłoną:
Obrazek

jeśli chodzi o kabelki masy i + po zapłonie podłączone zostały do instalacji za zegarami podobnie jak dokładany przeze mnie czujnik temp. zewnętrznej.
stały + podpięty pod półką obok kolan kierowcy (biały kabel):
Obrazek

z konsoli centralnej mam wyciągnięte kostki do przelączników do ustawiania siły grzania - tak jak być powinno :
Obrazek

do sedna: więc, wszystko pięknie tylko, że - fotele się nie grzeją ale za to bardzo mocno bo wrecz parzą grzeja sie same przełączniki (zamieniałem je juz miejscami i czyscilem styki i nic).
co robić? gdzie jest błąd w instalacji/podlączeniu ?
dodam ze bez zapłonu w kostkach mam napięcia 12 V a po odpaleniu to napięcie spada do ok 4-5 V nie wiedzieć czemu.
Prosze o sugestie i uświadomienie co jest źle bo sam już nie wiem

_________________
http://www.facebook.com/audic4klub


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lip.2011 21:43:52 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
zacznij od znalezienia schematu jak to powinno być podłączone bo zdaje mi się że jak już nie popaliłeś regulatorów to zaraz do tego dojdzie bo źle je popodłączałeś. Dodam tylko tyle że prawidłowo podłączone daja regulowane napięcie na maty od bodajże 6V do 10V ale nie ręczę głową , było kiedyś na forum więc przy odrobinie determinacji z Twojej strony znajdziesz.

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lip.2011 21:57:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sie.2010 19:16:32
Posty: 198
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Kod:
http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1994/100/SYSTEM%20WIRING%20DIAGRAMS/fig44.pdf


znalazlem schemat owej instalacji - prośba, popatrzcie na to i poszukajcie błędu w moim podłączeniu/instalacji

_________________
http://www.facebook.com/audic4klub


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2011 18:38:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.lip.2006 19:43:38
Posty: 115
Lokalizacja: Kietrz-opolskie
Auto: 100 c4 AAH
Podepne sie pod temat...

Panowie czy maty grzewcze w fotelach c4 sa wszywane czy nie? Chodzi o to ,że mam ładna niebieska skórke a grzania dupy brak, chcialbym przelozyc tylko maty i wiazke rozbierajac fotele. Ale zanim kupie musze wiedziec ile bedzie problemów...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2011 22:50:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lut.2006 13:56:44
Posty: 159
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
kiedyś przekładałem podgrzewanie ze zwykłych foteli na kubełki - nie ma z tym żadnego problemu, maty są przyklejone do gąbki siedzenia, powolutku ciągnąc odrywają się, więc później wystarczy tylko dobrze przykleić. Operacja całkiem prosta w przypadku materiałowej tapicerki, teraz mam skórę i jakoś ciężko mi się do tego zabrać, bo nie działa mi grzanie siedzenia kierownika :)

_________________
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: