.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 14:18:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpalaniem
PostNapisane: 05.gru.2011 14:01:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2010 20:40:35
Posty: 71
Witam kolegów.

Ostatni raz używałem fury w sobotę późną nocą wracałem w deszcz do domu. deszcz to nic nowego dla mojej audiany bo nie jest garażowana.

Dziś rano chciałem ją odpalić przekręcam kluczyk i nie słyszę ani pompy paliwa, żadne kontrolki się nie świecą, przekręcam kluczyk dalej i samochód nie kręci. Co więcej radio też nie chce się uruchomić. Akumulator tak rozładowany, że nawet dioda od gazu się nie zapaliła, kompletne zero. Podłączyłem prostownik i o mało co nie wywaliło wskazówki od poboru :)

Podładowałem trochę aku, (jakieś 2 godziny) przekręciłem stacyjkę i wszystko się pali, pompa też zagadała i rozrusznik kręci. Samochód odpalił pochodził chwile i zgasł, ponowiłem próbę znów kilka cykli i zgasł, potem jeszcze dodatkowo zaczął "prychać". przestałem go męczyć i dam się aku naładować do końca. Tak to wyglądało jakby prąd na iskrę pochodził ciągle z aku, ale nie świeciła mi się kontrolka od ładowania.

Dodam jeszcze, że aku ma około pół roku i po uporaniu się z poborem prądu przez radio mógł stać tydzień nieodpalany i było ok.

Macie jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpala
PostNapisane: 05.gru.2011 15:27:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
pierwsze zmierz napięcie ładowania i posprawdzaj klemy, aku ma pół roku ale jak się trafi lipny to szyko skapituluje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpala
PostNapisane: 05.gru.2011 16:34:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
mi po 9 miesiącach padła varta- dziewczyna po dziś się śmieje, że zamiast badziewia w cenie badziewia to dopłaciłem ponad 160zł do varty- i mam.. badziewie.. oddałem na reklamacje i uznali, że jest OK- prądu nie przyjmuje, a jak już przyjmie to zachowuje się gorzej jak mój 12 letni zapasowy aku, co trzymam w garażu w razie W i pochodzi z warczyburga 1.3 :D także podmień aku, sprawdż ładowanie altka i będziesz wiedział na czym stoisz. Jak to będzie alt to napisz na p.w. mam coś w zakamarkach garażowych w fajnych $$.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpala
PostNapisane: 05.gru.2011 17:03:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.maja.2008 14:24:28
Posty: 1094
Lokalizacja: DW
Auto: AFN, BPP, BDN
Sprawdź pobór prądu na postoju miernikiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpala
PostNapisane: 05.gru.2011 19:09:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2010 20:40:35
Posty: 71
a wiec po wstępnych oględzinach, naładowałem aku, w sumie to podładowałem, bo co to za ładowanie przez 5 godzin, odpalił od pierwszego strzału, pojechałem na siłownie i już musiałem wrócić z buta, przez godzinkę wcięło prąd, że już nie chciał kręcić.

Staruszka furka stoi na zmianie rozrządu od dziś, a ja w jakiś cudowny sposób muszę przytaszczyć ten aku do domu - jednak do tych samochodów trzeba mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

co do pomiarów to robiłem je jakieś 2 miesiące temu bo miałem problem z lewym poborem energii (wtedy aku rozładował się po jakiś 3 dniach) doszedłem do tego że winne było radio podłączyłem je przez przełącznik i pobór zmalał z prawie 2A do 0,2A, napięcie aku wtedy wynosiło 12.85V i było spoko aż do dziś. dziwne że tak przez 1 dzień tak się narobiło. Aku przymocowany na stałe, nie lata jak żyd po pustym sklepie, jest suchy nic z niego nie cieknie.

CO DZIWNE jak założyłem prostownik na przykręcone klemy to amperomierz wyszedł mi poza skale pod zerem, na zdjętej klemie tego nie było. Wydaje mi się że prąd cofa się gdzieś może do alt, bo jakby było jakieś zwarcie to byłby dym przy takim poborze, a jednak go nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpala
PostNapisane: 06.gru.2011 23:23:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
trzeba zmierzyć prąd płynący z aku - jak będzie za duży to wyciągać bezpieczniki i sprawdzać prąd. Jak wyjmiesz wszystkie i prąd nadal będzie duży to zostaje Ci to co podpięte bez bezpieczników - alternator i rozrusznik i może coś jeszcze... (np. może instalacja gazowa) w takim przypadku trzeba odpiąć zasilanie od alternatora, a jak nie pomoże to od rozrusznika (albo w odwrotnej kolejności, co będzie łatwiej) i mierzyć prąd aż znajdziesz złodzieja prądu. Łatwo policzyć na ile wystarczy Ci prądu - pojemność aku w amperogodzinach/pobór prądu w amperach i masz ma ile starczy aku :). To oczywiście duże uproszczenie, bo prąd będzie prawdopodobnie malał z czasem, więc kontrolki nie zapalą się później niż wynika to z wyliczeń, ale wcześniej nie wystarczy na zapalenie...

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] Akumularor sam się rozładował+ problem z odpala
PostNapisane: 08.gru.2011 20:27:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.kwi.2008 19:47:37
Posty: 3345
Lokalizacja: Łódź
Jeśli chcesz wyeliminować, ze aku szmelc to zdejmij po prostu kleme z aku i zostaw auto na noc. Jeśli będzie ok to znaczy, ze masz pobór prądu w aucie.

_________________
Obrazek

- Audi A6 Avant BES 2.7T manual + soft - ukradli :(
- BMW 528iA Touring 97r
- BMW 540i6 Touring technoviolett - 95r
- Lexus GS430


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: