.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 23:13:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A2 1.4 AUA] kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 08:56:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2012 14:12:05
Posty: 20
witam, mam kolejny problem, otóż przy zapalaniu silnika pojawiają się kontrolki ESP i ABS, i nie gasną, dopiero jak zgaszę silnik i ponownie go odpalę. ale te kontrolki nie zapalają się za każdym razem, to znaczy przy włączonym zapłonie tak, ale później prawidłowo gasną. czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie w A2 znajdę czujniki od ESP i ABS?

i jeszcze jedno pytanie, czy jak wyłączy się przycisk ECON na klimatyzacji, to powinno byc wtedy slychać pracującą sprężarkę, czy nie?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 11:09:17 
co do pierwszego to iewiem, ale co do drugiego to:
jeżeli WYŁĄCZYSZ przycisk ECON lampka na przycisku gaśnie, i załącza się spręzarka od klimy. Gdy WŁĄCZYSZ ECON lampka zapala się, a spręzarka wyłącza, przez co klima nie działa, masz sam nawiew. :okulary:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: A2 kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 11:24:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
serdujah napisał(a):
witam, mam kolejny problem, otóż przy zapalaniu silnika pojawiają się kontrolki ESP i ABS, i nie gasną, dopiero jak zgaszę silnik i ponownie go odpalę. ale te kontrolki nie zapalają się za każdym razem, to znaczy przy włączonym zapłonie tak, ale później prawidłowo gasną. czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie w A2 znajdę czujniki od ESP i ABS?


1. Popraw tytuł tematu zgodnie z Regulaminem, bo nie wiadomo nawet jakiego silnika temat dotyczy

2. Koniecznie podłącz auto pod VAG i sprawdź błędy. Ja stawiam na padnięty przepływomierz

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: [A2 1.4 AUA] kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 12:33:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2012 14:12:05
Posty: 20
samochód był podłączany pod komputer i wypluło błąd 0606 - czujnik szybkości zarzucania pojazdu. czy to chodzi o czujnik G200 może?

dokładniej mi chodziło o uzyskanie odpowiedzi czy to słychać, jak sprężarka chodzi, bo u mnie nie słychać czy coś chodzi czy nie, niezależnie czy ECON się świeci czy nie. dlatego pytam, czy słychać pracująca sprężarkę.

i przy okazji klimy wyrzuciło błąd czujnik temperatury parownika i czy to właśnie ma jakiś związek ze sprężarką, czy nie?

trochę tak na około się dopytuję, ale mam nadzieję, że już coś bardziej wyjaśniłem o co mi chodzi.


P.S. z chęcią bym zmienił tytuł postu, tak jak powinien być, próbowałem nawet, ale zmienił się tylko tytuł przy ostatnim wpisie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 12:42:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2579
Lokalizacja: Limanowa/NS
miałem to samo w B6, winny był za słaby prąd. Po chwili same zaczęły gasnąć albo po ponownym zapaleniu ale już wiadomo z mocniejszym prądem.

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 13:10:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2012 14:12:05
Posty: 20
z tym, że sprawdzany był też akumulator w czasie pracy i napięcie wynosiło 14V z hakiem, więc nie wiem. kompletnie zielony jestem, dopiero się uczę tego samochodu i przypadłości związanych z mechaniką, itp.,
dzięki za podpowiedzi i czekam na dalsze pomysły.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2 1.4 AUA] kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 13:13:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2579
Lokalizacja: Limanowa/NS
nie rozumiesz dalej

to, że masz 14V po odpaleniu to dobrze ale prąd do rozruchu jest słaby i odpali resztą sił i przez to wypluje trójkąt i ABS

jak przy zapalaniu Ci się to pojawia to zrób taki test, podłącz do odpalenia drugi i zostaw na parę s. Zobaczysz czy zgasną czy nie

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2 1.4 AUA] kontrolki ESP ABS
PostNapisane: 12.lut.2012 14:07:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2012 14:12:05
Posty: 20
czyli to wina może być akumulatora, czy jak? że ma za mało mocy w spoczynku? dobrze rozumiem, czy dalej błądzę w swojej niewiedzy?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: