.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 04:11:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 20.mar.2012 17:17:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
Po długim czasie wymieniłem wreszcie diodę w pilocie (poprzedni właściciel wlutował niebieską - pewnie z zapalniczki :)).
Teraz mam problem z zakodowaniem kluczyka. Kluczyk działa - tzn emituje podczerwień.
Próbowałem już różnych metod, np:

Cytuj:
- Dowolny kluczyk samochodu włożyć w wyłącznik zapłonu i włączyć zapłon

- Dodatkowym kluczykiem zamknąć drzwi kierowcy lub pasażera. Wyjąć kluczyk (celowe jest zamknięcie za pomocą tego kluczyka, którego kod ma zostać zapamiętany)

- Kluczyk, którego kod ma zostać wprowadzony do urządzenia sterującego skierować na czujnik podczerwieni i krótko nacisnąć na przycisk nadawania jeden do czterech razy. W celu wprowadzenia danych do pierwszej komórki nacisnąć przycisk jeden raz, do drógiej - dwa razy itd. Nadawanie kolejnych impulsów nie może odbywać się szybciej niz co jedną sekunde. Każdy impuls jest potwierdzany sygnałem dźwiąkowym alarmu.

- Po przerwie 5 sekund od ostatniego nadania impulsu ponownie nacisnąć na chwile przycisk nadawania. Samochód zostanie odblokowany i przebieg programowania pamięci jest zakończony.

Zakonczenie procesu programowania musi nastąpić w przeciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (punkt 2). W przeciwnym przypadku należy proces powtózyć przez ponowne zamknięcie drzwi kierowcy lub pasażera obok kierowcy.


Cytuj:
-jeden kluczyk wsadzić do stacyjki i przekręcić na zapłon
-wyjsc z auta i sprawdzic czy wszystkie drzwi są pozamykane
-wsadzic drugi kluczyk na 0 do zamka (czyli wsadzic i nie ruszać nic)
-nacisnąć pilota i trzymając go wciśnietego przekręcic na zamknij do oporu i trzymać pare sekund (najlepiej tak do 15sekund)
-pozniej skierować kluczyk na otwórz do oporu trzymając wciśniętego pilota caly czas
-kluczyk skierować na 0 i puścić pilota.
-wyjąć kluczyk pierwszy ze stacyjki, a tym co go do zamka wkładaliśmy to nim spróbować zamknąć z pilota auto.


Cytuj:
zamykamy normalnie drzwi na łucznik od środka i wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy na zapłon (trzymamy wciśniętego pilota) -czas trwania tego to ok. 5-15sekund.
-auto ma się po zaprogramowaniu otworzyć same


Ale żadna nie działa. Objawy są takie - po zamknięciu drzwi (zapłon włączony) przyciskam raz (TU MAM PIKNIĘCIE W BAGAŻNIKU - więc pilot i odbiornik działa), po kolejnych naciśnięciach brak piknięcia.

Przerabiał ktoś temat?

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 20.mar.2012 19:40:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lut.2008 21:47:51
Posty: 2910
Lokalizacja: łuków -->UK
Auto: 80 b3 2.0 16v q
mi jak się baterie kończyły kluczyk potrafił po protu się rozprogramować , wkładałem kluczyk do zamka drzwi i zamykałem z przyciśniętym guzikiem pilota , zawsze pomagało

_________________
bmw e39 530d
80 b3 2.0 16v quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 20.mar.2012 19:46:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.maja.2010 17:13:42
Posty: 142
Lokalizacja: Żywiec prawie ze :)
ile masz przyciskow jezeli 2 sprobuj przekrecic zaplon , wylaczyc trzymac od zamkniecia i trzy razy drugi , jezeli nie jutro popatrze w ksiazce w robocie (dorabianie kluczy z immo):)

_________________
126p
323bf-1
100 c4
Passat b5
80 b3 - i'm driving oldschool !:)

Na Teutatesa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 20.mar.2012 20:03:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
To zwykły kluczyk 100 C4 r. 93r. z jednym przyciskiem - chyba bez immo (zapalałem zapasowym "surowym"). Na grocie jest AH, na obudowie GO11 278AIW, z boku 443 837 220 D (jeśli dobrze odczytałem, bo kluczyk trochę podrapany już jest).

Co do baterii to nie jestem ich pewien - jak uda się dokupić to sprawdzę.

Zamykać z przyciśniętym przyciskiem też próbowałem (zamykałem innym kluczykiem, żeby irdą celować w odbiornik) - bez efektu.

Zastanawia mnie to, że za każdym razem jak jest kluczyk w stacyjce (zapłon) i zamknięte drzwi to po pierwszym naciśnięciu jest sygnał, po kolejnym cisza...

Kluczyk wygląda tak, tylko grot frezowany z boków:
Obrazek

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 21.mar.2012 11:07:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10296
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Coś musisz mieć jeszcze nie tak, zacznij od wymiany baterii. Tu kiedyś było opisywane jak to wprogramować, pamiętam że działało.
-> viewtopic.php?f=1&t=27529

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 21.mar.2012 13:26:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
To już wszystko próbowałem, nie działa. Baterie jak tylko uda się kupić - wymienię i jeszcze raz spróbuję.

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 22.mar.2012 09:34:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.maja.2010 17:13:42
Posty: 142
Lokalizacja: Żywiec prawie ze :)
wiec możesz mieć tylko 4 kluczyki , z tego co mi wiadomo to : masz 2 opcje
1.skierować kluczyk na odbiornik w słupku B
nacisnąć przyciska
odblokować ręcznie w ciągu minuty
jeśli nie opcja druga
2. włącz zapłon
zablokuj go z kluczyka
skierować do odbiornika w ciągu 5 sekund nacisnąć przycisk czterokrotnie(dla pewności ) chyba ze masz do niego 4 kluczyki
po każdym naciśnięciu powinieneś mieć "bip"
po tym odczekać 5 sekund i nacisnąć przycisk , tyle co mi tu piszą :)

_________________
126p
323bf-1
100 c4
Passat b5
80 b3 - i'm driving oldschool !:)

Na Teutatesa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 22.mar.2012 09:41:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
Pierwszej opcji jeszcze nie próbowałem - sprawdzę dzisiaj, druga niestety nie działa.
Zamówiłem już baterie - czekam na dostawę - moje mają 1,12V każda, a powinno być 1,5V,więc może tu jest problem (starczają na 1 naciśnięcie...).

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C4] kodowanie kluczyka na podczerwień
PostNapisane: 03.kwi.2012 12:44:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 12:36:50
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków
Auto: 100 C4 2,5TDI
Witam,
winne okazały się baterie - po wymianie kluczyk zaprogramował się bez problemu metodą:
Cytuj:
- Dowolny kluczyk samochodu włożyć w wyłącznik zapłonu i włączyć zapłon

- Dodatkowym kluczykiem zamknąć drzwi kierowcy lub pasażera. Wyjąć kluczyk (celowe jest zamknięcie za pomocą tego kluczyka, którego kod ma zostać zapamiętany)

- Kluczyk, którego kod ma zostać wprowadzony do urządzenia sterującego skierować na czujnik podczerwieni i krótko nacisnąć na przycisk nadawania jeden do czterech razy. W celu wprowadzenia danych do pierwszej komórki nacisnąć przycisk jeden raz, do drógiej - dwa razy itd. Nadawanie kolejnych impulsów nie może odbywać się szybciej niz co jedną sekunde. Każdy impuls jest potwierdzany sygnałem dźwiąkowym alarmu.

- Po przerwie 5 sekund od ostatniego nadania impulsu ponownie nacisnąć na chwile przycisk nadawania. Samochód zostanie odblokowany i przebieg programowania pamięci jest zakończony.

Zakonczenie procesu programowania musi nastąpić w przeciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (punkt 2). W przeciwnym przypadku należy proces powtózyć przez ponowne zamknięcie drzwi kierowcy lub pasażera obok kierowcy.



Nadal jednak nie mam domykania szyb - czy w 100 C4 z 93r. to może działać? automatyczne zamykanie drzwi też mi nie działa, a do czasu wyjęcia akumulatora działało...
Zna ktoś rozwiązanie?

_________________
100 C4 93r. 2,5TDI AAT
Na co dzień: naprawa laptopów - w tym płyt głównych i BGA.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: