.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 13:58:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi A4 B5 Sedan S-Line] Montaż lampek w drzwiach i klamki
PostNapisane: 06.lip.2012 20:53:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2012 20:51:25
Posty: 12
Witam

Będę wykonywał montaż lampek w boczkach drzwi w Audi A4 B5 95r. S-LINE sedan.

Lampki ostrzegawcze
1.Czy w okolicy drzwi mogę się spodziewać tych kostek czy muszę pociągnąć okablowanie ?
2. Drugie pytanie, lampki zapalać się mają przy otwartych drzwiach czyli teoretycznie wystarczy pociągnąć pod oświetlenie kabiny które się zapala w momencie otwarcia drzwi ale oświetlenie po jakimś czasie gaśnie a lampki w drzwiach nadal powinny się palić w przypadku niedomkniętych drzwi tak ?
3. Gdzie szukać przewodów od oświetlenia kabiny i jaka kolorystyka ?

Podświetlanie klamek - założenia
1. Zapalają się przy otwieraniu i zamykaniu auta z pilota - podpinam pod rygiel drzwi + mostek gretza (aby się zapalały przy zamykaniu i otwieraniu) i rozwiązane
2. Zapalają się przy otwartych drzwiach niezależnie od tego czy oświetlenie kabinowe jest włączone czy też nie
3. Zapalają się razem ze światłami pozycyjnymi (gdzie szukać wiązki i jakie kolory przewodów ?

Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź, chcę dziś zacząć w nocy i jutro dokończyć.

Kamil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B5 Sedan S-Line] Montaż lampek w drzwiach i kla
PostNapisane: 07.lip.2012 01:37:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2012 20:51:25
Posty: 12
Robiłem według instrukcji: http://audislask.pl/index.php?topic=651.msg7888#msg7888

Niestety w słupku przy nogach kierowcy nie znalazłem przewodów tak jak podawał autor czyli:
Brązowo biały - czarny wtyk
Czerwono biały - czerwony wtyk

Brązowo biały znalazłem w bodajże żółtej wtyczce a czerwono białego nie znalazłem zupełnie, z miernikiem podłączyłem się pod Brązowo biały (tj z paskiem białym) grubość 0,5mm2 zapewne oraz pod czerwony gruby, z 1,5mm2 lub więcej pewnie ma. Efekt identyczny jak oświetlenie wnętrza tj gdy lampka się świeci to 12V cały czas otrzymuję na powyższe przewody, jeśli lampkę zgaszę ręcznie nadal mam 12V zaś jeśli zamknę drzwi to już mam 0V i tu jest chyba dobrze tylko czy oby napewno powinienem się podłączać do grubego przewodu czerwonego a nie do czegoś mniejszego ?

W innej instrukcji (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... pkQwtLwOOQ)

Strona 10

Powinien to być przewód Brązowo biały i Czerwono czarny ale czerwono czarnego też nie znalazłem, sprawdzę jeszcze jutro przy świetle dziennym.

Kamil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B5 Sedan S-Line] Montaż lampek w drzwiach i kla
PostNapisane: 08.lip.2012 02:00:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2012 20:51:25
Posty: 12
Ktoś zorientowany w temacie okablowania ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B5 Sedan S-Line] Montaż lampek w drzwiach i kla
PostNapisane: 08.lip.2012 15:29:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2008 15:02:41
Posty: 671
Lokalizacja: Wrocław
Auto: było
B5 nie występowało w S-Linie :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B5 Sedan S-Line] Montaż lampek w drzwiach i kla
PostNapisane: 08.lip.2012 21:48:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2012 20:51:25
Posty: 12
Ma wszystko wraz ze skórzanymi fotelami, podgrzewaniem foteli, wszystkie szyby elektryczne, climatronic, skrzynia automat (tiptronic ? ), 2.8 V6, kierownica nie taka jak w większości tylko trójramienna z wbudowanym na dolnym ramieniu czerwonym logiem S-LINE więc myślałem że przy takim wyposażeniu to już S ale skoro tak twierdzisz :) Niedługo podeślę zdjęcia, narazie okablowanie pociągnięte do wszystkich drzwi i wszystkie obwody dociągnięte pod nogi kierowcy teraz pozostaje spinanie tego i na końcu odnaleźć przewody pod które się będę miał podłączyć


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B5 Sedan S-Line] Montaż lampek w drzwiach i kla
PostNapisane: 09.lip.2012 09:05:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2008 15:02:41
Posty: 671
Lokalizacja: Wrocław
Auto: było
Nie twierdze ja tylko producent. Mnie też uświadomiono dopiero na forum :) S-line to jest pakiet a nie wersja wyposażenia. A na kierownicy pewnie masz znaczek S a nie S-line :) ja w C4 miałem podobnie. Ale dobra bo nie o tym temat, przepraszam moderatorów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: