.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 14:08:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C4 Przełącznik swiateł drogowych
PostNapisane: 03.gru.2012 21:40:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.sie.2011 14:45:37
Posty: 83
Lokalizacja: Bieszczady
Witam! Panowie... Sprawa irytująca... Przełącznik świateł drogowych od jakiegoś czasu przestawał działać... Tzn gdy chciałem włączyć światła drogowe raz działał a raz nie, a w tej chwili już wogóle brak reakcji... Dodatkowo zauważyłem niedawno że przestały działać pozycyjne pojedyncze (ale kierunki działają po przekręceniu kluczyka). Nie wiem dokładnie co tam mogło siąść.. Nikt raczej tego nie wyłamał ani nie obchodził się z tym w niewłaściwy sposób (samochód używam ja i mój tato). Wiem ze na forum był gdzieś podobny temat. Ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał taki przypadek,jak to mniej więcej zrobić żeby czegoś dodatkowo nie uszkodzić. Z góry dzięki za odpowiedzi ;) Pzdr :) Bartek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 Przełącznik swiateł drogowych
PostNapisane: 03.gru.2012 23:12:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lut.2008 21:47:51
Posty: 2910
Lokalizacja: łuków -->UK
Auto: 80 b3 2.0 16v q
dla lubiących latające sprężynki i łamigłówki jak to było złożone -wyjąć ,rozkręcić , wyczyścić , złożyć do kupy , dla tych co nie lubią latających sprężynek i łamigłówek jak to było złożone ,kupić używkę ,wyjąć starą manetkę i włożyć w jej miejsce nową

_________________
bmw e39 530d
80 b3 2.0 16v quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 Przełącznik swiateł drogowych
PostNapisane: 04.gru.2012 17:03:43 
wodnik szuwarek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2007 12:17:37
Posty: 2235
Lokalizacja: Ostrołęka / Biała Podlaska
Miałem to samo. Jak wymieniałem zegary musiałem wymienić część pająka z przełącznikami. Jak już miałem wyciągnięte to postanowiłem przeczyścić stare części. Przeczyściłem, ale przy składaniu odgiąłem za mocna małą blaszkę i nie stykała - nie miałem pozycyjnych po lewej stronie.

Nim weźmiesz się za wykręcanie kierownicy i rozbieranie przełączników na części pierwsze sprawdź czy przyczyną problemu nie są kable. coś mogło się przetrzeć, przełamać.

Istnieje też inny prosty test - szukasz rozpiski ponów kostki z lewych przełączników (czarno-różowa), dobierasz się do kostki i robisz połączenie na krótko. Jeśli światła zaczną działać prawidłowo -> winny jest pająk od świateł. Jeśli nadal będzie problem -> winne są kable, bezpieczniki, układ elektryczny, itp.

To Ci się może przydać:
[A6 C4] wymiana przełączników zespolonych - fotostory

_________________
Skoda Yeti CDAA 1.8T manual 4x4, '10, Rosso Brunello - "Wisieńka"
Renault Megane Scenic 2.0 + LPG - "Popierdułka", krótki epizod
Audi A6 C5 Allroad ARE 2.7BT automat + LPG BRC, '01, Highland Green - "Zielona Skarbonka" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant quattro + LPG BRC, '97, Europa Blue Mica - "Kaprys" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant, '96, Ming Blue Mica - "Smoczek" - rozbite, sprzedane


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 Przełącznik swiateł drogowych
PostNapisane: 05.gru.2012 21:24:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.sie.2011 14:45:37
Posty: 83
Lokalizacja: Bieszczady
Wielkie dzięki za odpowiedzi ;) Na dniach postaram się tam zajrzeć,póki co za zimno na zrobienie czegokolwiek ale i tak narazie Audi stoi w garażu i czeka na "lepsze warunki" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 Przełącznik swiateł drogowych
PostNapisane: 06.gru.2012 21:55:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
E tam :) ja przy podpobnym problemie (pierwsze objawy z 3-4 lata temu) prysnęłem WD40 w szczeliny pajaka, mocno - 5minut- "popstrykałem" I DO DZIŚ MAM SPOKÓJ :)

_________________
A6 C5 1997 ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 Przełącznik swiateł drogowych
PostNapisane: 07.gru.2012 20:47:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.sie.2011 14:45:37
Posty: 83
Lokalizacja: Bieszczady
Właśnie też o tym myślałem ostatnio :D Chociaż żeby zimę z tym przetrzymać jakby "psiknięcie" coś dało ;) Trzeba sprawdzić. Dzięki Makaon,myślałem że to wyssane z palca że jak popsikasz to będzie spokój :) Ale skoro się u Ciebie sprawdziło to może i to u mnie przejdzie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: