.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 06:21:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: (a6 c5)'99 rozbiórka drzwi/wymiana zaczepów szyby
PostNapisane: 28.maja.2013 23:55:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Witam ,


taki mały problemik , w moim nowym nabytku strzelił najprawdopodobniej zaczep szyby. Poprzedni właściciel chciał opuścić przymrożoną szybę , jak mi to oznajmił ... szyba się nie opuszcza -> jak już to trzeba ją ręcznie w dół opuścić , z podnoszeniem nie ma problemu .
I teraz tak co kupić ?? na necie wypatrzyłem jakieś zestawy naprawcze np. ten:

http://allegro.pl/audi-a6-a3-zestaw-nap ... 59192.html

,ale też zauważyłem że ta szyba jest mocowana w ten sposób jak tutaj na zdjęciu

http://images47.fotosik.pl/239/146fec5b02117d03med.jpg

więc Waszym okiem co mogło paść ?? Tego drugiego rodzaju raczej na allegro nie widzę , czyżby tylko serwis ?? Jeżeli ktoś mógłby mi podać nr. tych zaczepów z etki to było by cacy. Dzwoniąc do aso nie uśmiecha mi się tłumaczyć Panu o co mi chodzi, chyba że na jakiegoś kumatego trafię .
Następne pytanie : czy jak rozbiorę boczek, i po odpinam wtyczki , to czy przypadkiem nie rozkoduje centralnego zamka , czy też domykania i otwierania szyb zdalnie z kluczyka .
Pytam , po przy naprawie szyberdachu , gdy wybebeszyłem silniczek i go rozebrałem , to w celu sprawdzenia, uruchomiłem go nie złożonego kompletnego i wyparowała mi opcja samego zdalnego otwierania z kluczyka , troszkę dziwne bo samo zamykanie szybra z kluczyka działa.
Czy raczej muszę się przygotować , że po rozpięciu wtyczek będę musiał od nowa kodować funkcję komfortu ??
Czy aby rozebrać te zaczepy będę musiał się przygotować w jakieś specjalistyczne klucze , jak się ściąga sam boczek to wiem , ale jak idzie zabawa z resztą . Czy wszystko jest na imbusach , i torksach ??

pozdrawiam Łukasz

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: (a6 c5)'99 rozbiórka drzwi/wymiana zaczepów szyby
PostNapisane: 30.maja.2013 06:06:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.mar.2004 21:36:17
Posty: 1946
Lokalizacja: Zielona Góra/Łuków...jak spot będzie to przyjadę
odpinaj elektrykę...nic tam nie rozkodujesz, zdejmij boczek i oblukaj dokładnie co tam się popsuło, ja w swojej c5 miałem jakiś tam plastik połamany i szybka krzywo się przesuwała w prowadnicach, przez co były problemy z jej opuszczaniem i podnoszeniem.Połamany element udało się skleić jak pamiętam kropelką i było po problemie

_________________
stary dobry góral


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: