.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 05:40:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 30.cze.2013 12:53:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:31:21
Posty: 17
Lokalizacja: Jędrzejów/kraków
Auto: A2
Witam.
Po pożyczaniu auta od taty i ja musiałem zacząć i kupiłem A2 1,4 w benzynie.
Samochód ma 181tyś km raczej prawdziwy sprowadzony w 2006r z przebiegiem 60tyś (książka jest) poprzedni właściciel był zamożny i było to ich 4 auto w domu... Ja samochód kupiłem świadomie z usterką elektrycznych szyb, lusterek, centralnego zamka (nie zamyka i nie otwiera tylko zamka od kierowcy reszta działa), klapką wlewu paliwa. Szukałem na forum i znalazłem informację że jest to uszkodzony moduł komfortu ale do końca nie jestem pewny. Wszyscy opisują tylko te usterki a u mnie jeszcze nie działają głośniki w drzwiach. Patrzyłem kostkę w drzwiach i tam już nie ma żadnego napięcia oraz nie dochodzi zasilanie do głośnika a radio wysyła sygnał bo podłączyłem głośnik zaraz za kostką przy radiu i głośnik gra. I teraz moje pytanie: czy sygnał do głośnika przechodzi przez moduł czy nie? Bo jeżeli nie to może gdzieś jakaś kostka jest rozpięta lub kable przecięte? Mogę podpiąć samochód pod vaga ale dysponuję tylko tym niebieskim chińczykiem i oprogramowaniem polski vag i nie wiem czy to coś wykaże? A laptopa mam w naprawie i dopiero za tydzień mogę coś zobaczyć a do tego czasu mogę popatrzyć kabelki. Dodam jeszcze że właściciel mówił mi że od czasu do czasu szyby działały bo nawet na ogłoszeniu szyba od kierowcy była opuszczona a przy moim przyjeździe była zamknięta. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub spotkał się z podobnym problemem to prosiłbym o informację co jak gdzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 07.lip.2013 00:05:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:31:21
Posty: 17
Lokalizacja: Jędrzejów/kraków
Auto: A2
Udało mi się połączyć z modułem komfortu i wyskoczyły następujące błędy:
1330
1331
1332
1317
1336
1561
1562
532
1560
1332

Po skasowaniu i ponownym odczycie zostały:
1330
1331
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć od czego zacząć i gdzie szukać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 09.lip.2013 10:36:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.mar.2010 21:34:36
Posty: 200
Lokalizacja: Wadowice
Auto: A3
Nie wiem jak Ci pomóc od strony technicznej, ale miałem dokładnie takie same objawy z wyjątkiem głośników.
Szyby, centralny, klapka - dokładnie to samo. Znajomy elektronik się pobawił tym modułem i jakoś go uratował. Teraz od czasu do czasu się obrazi i nie domknie szyb przy centralnym, albo szybę trzeba zamykać na 3 razy, bo tylko podciąga po 10-15 cm, ze 2-3 dni przechodzi mu i wraca do normy - już się przyzwyczaiłem :)

_________________
Audi A3 SB 8P
1.6 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 09.lip.2013 12:41:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:31:21
Posty: 17
Lokalizacja: Jędrzejów/kraków
Auto: A2
no właśnie o te głośniki mi chodzi bo gdyby one były podłączone pod moduł to wiadome że on padł ale nikt nie jest w stanie mi tego powiedzieć :/ Pod koniec tygodnia zaczynam tam grzebać więc jak coś znajdę będę pisał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 25.lip.2013 23:03:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:31:21
Posty: 17
Lokalizacja: Jędrzejów/kraków
Auto: A2
Witam.
Pobawiłem się przy kablach i okazało się że kable w drzwiach się rozleciały w pył. Wstawiłem nowe kable i elektryka w mojej ślicznotce odrzyła :) Moje przypuszczenia w sprawię modułu okazały się trafne i jest on dobry. Gdyby ktoś miał podobno problem niech piszę może uda mi się pomóc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 26.lip.2013 15:52:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.mar.2010 21:34:36
Posty: 200
Lokalizacja: Wadowice
Auto: A3
Gratuluje rozwiązania zagadki.

Głośniki po obu stronach Ci nie działały? U mnie czasem szwankuje w prawych drzwiach z przodu. Jak dam głośniej to jest ok, czasami nie ma żadnych objawów a czasem się nie da słuchać, bo cały czas przerywa - może też kable?

_________________
Audi A3 SB 8P
1.6 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 26.lip.2013 20:33:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2578
Lokalizacja: Limanowa/NS
bysiek_s_k napisał(a):
może też kable?


tak ale przy radiu, za wtyczką się pewnie pozaginały, wyjmij radio, niech gra i ruszaj kablami czy będzie reakcja

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A2] Moduł komfortu czy aby na pewno?
PostNapisane: 26.lip.2013 20:46:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:31:21
Posty: 17
Lokalizacja: Jędrzejów/kraków
Auto: A2
nie, u mnie tylko od strony kierowcy nie grało. Jak ci przerywa to zobacz czy nie grają oby dwa czy tylko ten duży bo może już to zawęzić obszar poszukiwania usterki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: