.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 30.kwi.2024 20:05:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C3 2.3E] Nie działa klimatronic
PostNapisane: 11.lip.2014 19:23:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2014 18:38:51
Posty: 11
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Audi 100 C3 2.3E
Witam Wszystkich.
To mój pierwszy post na forum.
Jeżdżę moim Audi już 9 lat. Ze dwa lata temu padła mi klima (mam pełny klimatronik). Byłem w kilku zakładach zajmujących się klimatyzacjami ale nikt nie chciał jej napełnić ,bo czynnik już stary i zabroniony. Z braku czasu odpuściłem i nie przejmowałem się tym, bo i tak już częściej jeździłem drugim samochodem z klimą a Audiolką tylko sporadycznie i nie w gorące dni. Ale teraz postanowiłem jednak zająć się tą klimatyzacją. Przeczytałem tematy na forum dotyczące klimy w c3 i wiem, że niektórzy użytkownicy forum wymieniali czynnik na nowszy jednak we własnym zakresie.
Czy może ktoś polecić mi jakiś zakład we Wrocławiu, który by przeglądną mi tą klimę, przeczyścił (w końcu 2 lata nie używana) i napełnił ? (i nie odeśle mnie z kwitkiem, że klima za stara i już nic się nie da zrobić).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2.3E] Nie działa klimatronic
PostNapisane: 11.lip.2014 22:36:55 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.lip.2003 13:18:26
Posty: 6615
Lokalizacja: Warszawa
Auto: S2 Coupe
Obecnie stosuje się zamiennik R12, konkretnie to R409. W takiej sytuacji nie warto moim zdaniem bawić się w przeróbkę na nowy czynnik. Nie wiem gdzie można nabić R409 we Wrocławiu, ale w Warszawie nie ma z tym żadnego problemu.


Pozdrawiam

_________________
S2 Coupe, Coupe quattro, 200 Turbo quattro , Volvo V70 2.4D(5)

Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2.3E] Nie działa klimatronic
PostNapisane: 12.lip.2014 00:51:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2014 18:38:51
Posty: 11
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Audi 100 C3 2.3E
Dzięki za odpowiedź.
Temat o przeróbkach na nowy czynnik czytałem i na razie spróbuję jednak z zamiennikiem- też wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.
Poszukam, popytam we Wrocławiu może cos znajdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2.3E] Nie działa klimatronic
PostNapisane: 12.lip.2014 09:40:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.kwi.2012 13:02:53
Posty: 10
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: 100 C3 2.3 NF
Ja z moim cygarem jeżdżę do Wrocławia do KLIMA-Kar - ul. Grota Roweckiego 129 . Polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2.3E] Nie działa klimatronic
PostNapisane: 12.lip.2014 21:03:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2014 18:38:51
Posty: 11
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Audi 100 C3 2.3E
Jasiek, dzięki za kontakt.
Widzę, że nawet na stronie piszą, że obsługują klimy z czynnikiem R12.
We wtorek do nich podjadę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2.3E] Nie działa klimatronic
PostNapisane: 16.lip.2014 14:57:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2014 18:38:51
Posty: 11
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Audi 100 C3 2.3E
Sprawa rozwija się pomyślnie i jest już prawie zakończona :D
Piszę "prawie ", bo z racji długiego przestoju sprężarka pracuje trochę nerwowo i jestem jeszcze na obserwacji ale klima jest już uruchomiona.

A ponieważ rozwiązanie sprawy jest ciekawe to opowiem:

Jak najbardziej polecam zakład Klima-Kar we Wrocławiu. Panowie, co prawda, nie musieli się napracować ale podejście do tematu mają dokładnie takie, jakiego oczekuje się od prawdziwego fachowca.
Zamiast zacząć płakać, że to stara klima, stary czynnik i nie wie co ma robić (tak miałem w trzech zakładach klimatyzacyjnych, które odwiedzałem wcześniej) Pan najpierw mnie wysłuchał, potem zrobił oględziny i stwierdził że mam dziwny zawór jak na czynnik R12 i że bardziej pasuje on do nowego czynnika. Poszukał na karoserii i oczywiście znalazł to, co musiał znaleźć. Czyli naklejkę, że instalacja jest przerobiona na czynnik r134a. W sumie naklejka nie jest niczym zasłonięta i każdy mógł ją wcześniej przeczytać ale jakoś nikomu się to nie udało ( w tym mi :P ).

Po zbadaniu szczelności okazało się, że jest bez zarzutu. Klima została napełniona i przeczyszczona. Od dwóch dni jeżdżę ciesząc się wspaniałym chłodem a wszystko wyniosło mnie 300zł.

Dziękuję za pomoc.

Na koniec ciekawostka: tydzień temu, pojechałem do ASO we Wrocławiu dowiedzieć się, czy oni by coś poradzili. Za samo zaglądnięcie do klimatyzacji zawistowano mi tam 600zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: