.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 22:54:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: (A8 3,7) pare pytań eksploatacyjnych
PostNapisane: 12.sie.2006 14:19:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
Witam pare dni temu kupiłem sobie piękne audi A8 z silnikiem 3,7l samochodzik jest naprawde super ale denerwuje mnie pare rzeczy np. czy da sie wyłączyc kontrole trakcji (nie ma przycisku) bo strasznie mnie to denerwuje do ASC jest przycisk a do tego nie ma. I druga sprawa mam na desce taka glupia naklejke ze predkosc w moim autku zostala ograniczona do 210km/h o co w tym chodzi. Nie sprawdzalem jeszcze czy faktycznie na tej predkosci konczy jazde bo nie mialem gdzie a z reszta nie jestem zwolennikiem jazdy 230 po polskich drogach chce po prostu dowiedziec sie co to jest i czy mozna to usunac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupiłem A8 i mam pare pytań.
PostNapisane: 12.sie.2006 14:49:30 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
patryk w-wa napisał(a):
Witam pare dni temu kupiłem sobie piękne audi A8 z silnikiem 3,7l samochodzik jest naprawde super ale denerwuje mnie pare rzeczy np. czy da sie wyłączyc kontrole trakcji (nie ma przycisku) bo strasznie mnie to denerwuje do ASC jest przycisk a do tego nie ma. I druga sprawa mam na desce taka glupia naklejke ze predkosc w moim autku zostala ograniczona do 210km/h o co w tym chodzi. Nie sprawdzalem jeszcze czy faktycznie na tej predkosci konczy jazde bo nie mialem gdzie a z reszta nie jestem zwolennikiem jazdy 230 po polskich drogach chce po prostu dowiedziec sie co to jest i czy mozna to usunac.


A może to wlepka od opon - w jakim indeksie pracują...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 14:54:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
To mozna usunac VAG ale robi to ktos kto sie zna na adaptacji . TC jak nie chcesz zeby dzialalo to wyciagnij bezpiecznik. Zawsze po kupnie auta to sie go katuje po autostradzie do dechy aby wiedziec czy cos mu nie domaga a bylo ukrywane przez poprzedniego wlasciciela

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 15:03:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
Musze sie przejechac na jakis ladny kawalek drogi i sprawdzic czy przekroczy czy nie a co to kontroli trakcji to faktycznie prosta sprawa juz o tym slyszalem ale myslalem ze audi jest madrzejsze i to nie bedzie takie proste. Dzieki za odpowiedzi jeszcze tylko gaz trzeba przerobic na wtrysk albo wywalic bo ktos wsadzil instalacje 2 generacji.

_________________
Audi A8 3,7 V8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 16:06:25 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
patryk w-wa napisał(a):
Dzieki za odpowiedzi jeszcze tylko gaz trzeba przerobic na wtrysk albo wywalic bo ktos wsadzil instalacje 2 generacji.


Do A8????? Chore :/ A quattro masz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 17:00:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
Chore czy nie to mnie nie rusza przy przebiegach 6000km i wiecej miesiecznie nie widze w tym nic zlego wiec raczej zostanie zagazowana ale na bank bedzie jakas dobra sekwencja a ten gaz pojdzie na smietnik bo do niczego sie nie nadaje. Proste obliczenie przy przebiegu 6000 miesiecznie i spalaniu 13l na benzyne (po 4,5) trzeba wydac 3510zl a przy spalaniu 15l gazu (po 2,1) trzeba wydac 1890zl ja widze roznice.

_________________
Audi A8 3,7 V8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 17:14:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Zakładaj gaz ale sterowanie pełne od ECU auta gdybym mial benzyniaka o duzej pojemnosci to tez zakladalbym gaz . Mam znajomego ktory zaklada i twierdzi ze na sekwencji pali tyle samo co na zwyklej instalacji jak jest dobrze ustawione ale nigdy nie bedzie tej samej mocy przy zwyklej i dlatego zaklada sie sekwencje

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupiłem A8 i mam pare pytań.
PostNapisane: 12.sie.2006 17:17:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.cze.2005 19:19:38
Posty: 101
Lokalizacja: OP
patryk w-wa napisał(a):
...czy da sie wyłączyc kontrole trakcji (nie ma przycisku) bo strasznie mnie to denerwuje do ASC jest przycisk a do tego nie ma.

Nie da się. Możesz kombinować z bezpiecznikami - tylko po co? I tak masz aftomat i torsen (zakładam, że to Q).

Cytuj:
I druga sprawa mam na desce taka glupia naklejke ze predkosc w moim autku zostala ograniczona do 210km/h ...


To nie jest ograniczenie tylko ostrzeżenie - na założonych gumach nie przekraczaj 210. Pytanie- czy te akurat gumy nadal są na kołach - ale zobacz na indeks i będziesz wiedział.

_________________
There is no such thing as good deal at the dealer.
------------------------------


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupiłem A8 i mam pare pytań.
PostNapisane: 12.sie.2006 18:00:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
Zapp napisał(a):
patryk w-wa napisał(a):
...czy da sie wyłączyc kontrole trakcji (nie ma przycisku) bo strasznie mnie to denerwuje do ASC jest przycisk a do tego nie ma.

Nie da się. Możesz kombinować z bezpiecznikami - tylko po co? I tak masz aftomat i torsen (zakładam, że to Q).

Cytuj:
I druga sprawa mam na desce taka glupia naklejke ze predkosc w moim autku zostala ograniczona do 210km/h ...


To nie jest ograniczenie tylko ostrzeżenie - na założonych gumach nie przekraczaj 210. Pytanie- czy te akurat gumy nadal są na kołach - ale zobacz na indeks i będziesz wiedział.


Faktycznie dam sobie chyba z tym spokoj w koncu to autko jest do wygodnej jazdy i takie systemy w tym pomagaja. Co do tej naklejki to moze faktycznie chodzi o opony z niemieckiego to jestem bardzo do tylu.

_________________
Audi A8 3,7 V8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 19:08:35 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
patryk w-wa napisał(a):
Chore czy nie to mnie nie rusza przy przebiegach 6000km i wiecej miesiecznie nie widze w tym nic zlego wiec raczej zostanie zagazowana ale na bank bedzie jakas dobra sekwencja a ten gaz pojdzie na smietnik bo do niczego sie nie nadaje. Proste obliczenie przy przebiegu 6000 miesiecznie i spalaniu 13l na benzyne (po 4,5) trzeba wydac 3510zl a przy spalaniu 15l gazu (po 2,1) trzeba wydac 1890zl ja widze roznice.


Ja nie mówię, że gaz jest zły - ale chodzi o podciśnienie w takim samochodzie... Sekwencje bym przemilczał - dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, że zakłada się gaz do V8...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 23:11:21 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2004 14:40:57
Posty: 481
Lokalizacja: Gliwice
Dobry Junkers nie jest zly... :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 05:05:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2005 04:11:28
Posty: 585
Lokalizacja: Hameryka NJ
A wedlog mnie jak ma sie kase na auto klasy A8 to nie moge pojac jak mozna srac ze paliwo drogie, ze ubezpieczenie drogie, ze czesci drogie, i utrzymanie tfu tfu drogie ze az boli.

To wedlog tego co mowicie to kupie sobie S-klasse z 2001 i zagazuje, a co a moze paliwo drogie, utrzymanie tez, a co?!. Jak ktos kupoje auto klasy A8, S500, czy BMW z silnikiem wiekszym niz 3 litry to ma tyle kasy ze nie liczy sie z benzyna.... A nie jakies gazowanie co pozniej sie wszystko psuje. Auto zostalo przystosowanie do tylu oktanow i tyle ma dostawac, jak niedostaje to sie zaczyna piepszyc.... Przykra prawda ale niestety tak jest jak kupojesz limuzyne to z kasa sie nie powinienes liczyc.... tym bardziej czesci.

Dla mnie to jest tak jakby ktos kupil Corvette Z06 i zagazowal ja... przeciez takie przypadki powinno sie leczyc. Jak chcesz tanio to se kup AVEO albo RIO albo Elantre a nie kuzwa A8'ke....

_________________
OOOO S6 & A6
Obrazek
Hehehe Autocross Esssss ;) Psssss!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 07:18:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2006 23:30:51
Posty: 788
J@RO napisał(a):
A wedlog mnie jak ma sie kase na auto klasy A8 to nie moge pojac jak mozna srac ze paliwo drogie, ze ubezpieczenie drogie, ze czesci drogie, i utrzymanie tfu tfu drogie ze az boli.

To wedlog tego co mowicie to kupie sobie S-klasse z 2001 i zagazuje, a co a moze paliwo drogie, utrzymanie tez, a co?!. Jak ktos kupoje auto klasy A8, S500, czy BMW z silnikiem wiekszym niz 3 litry to ma tyle kasy ze nie liczy sie z benzyna.... A nie jakies gazowanie co pozniej sie wszystko psuje. Auto zostalo przystosowanie do tylu oktanow i tyle ma dostawac, jak niedostaje to sie zaczyna piepszyc.... Przykra prawda ale niestety tak jest jak kupojesz limuzyne to z kasa sie nie powinienes liczyc.... tym bardziej czesci.

Dla mnie to jest tak jakby ktos kupil Corvette Z06 i zagazowal ja... przeciez takie przypadki powinno sie leczyc. Jak chcesz tanio to se kup AVEO albo RIO albo Elantre a nie kuzwa A8'ke....


Jaro co Ty gadasz? Dzisiaj kiedy Polska jest w UE kupno i eksploatacja A8 przestała być dostępna tylko dla bogatych i może sobie na nią pozwolić przeciętny Polak. Taki wózek można kupić w Polsce za 50 tys. z rocznika 2000, a rozbitka za połowę tej ceny nie mówiąc już o sprowadzeniu zza granicy. To tak wiele? Takie pieniądze można zarobić pracując na szmacie w Anglii przez rok czasu, zwyczajnie odłożyć lub klasycznie po polsku zapożyczyc się :D . Pracując na stacji, widzę że właściwie wszystkie A8, które podjeżdżają są zagazowane, nie dziwię się, że nikt nie ma zamiaru przejeżdżać 100 km za 100 zł na niskiej jakości paliwie, zarabiając ochłapy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 07:47:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2005 04:11:28
Posty: 585
Lokalizacja: Hameryka NJ
Nie zrozumiales mnie. Chodzilo mi glownie o to ze jezeli kogos nie stac na utrzymanie takiego auta na normalnym paliwie w normalnym stanie to przeciez mozna sobie np kupic golfa albo puga 1.2 i jezdzic...tez auto i mysle nawet ze wiecej przejezdzi niz takie zagazowane....

_________________
OOOO S6 & A6
Obrazek
Hehehe Autocross Esssss ;) Psssss!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 08:22:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
A ja nie rozumiem dlaczego mam kupowac jakas pande skoro moge miec A8 gaz mi w niczym nie przeszkadza na sekwencji samochody jezdza super a koszt redukuje sie do polowy takie gadanie moim zdaniem wynika tylko z malej ilosci przejezdzanych kilometrow. za te prawie 2000 ozczedzone przy jezdzie na gazie moge isc sie gdzies dobrze zabawic albo kupic nowy komplet opon a tak to kaczynscy beda sie bawic za moje 2000 miesiecznie. Niestety nie jestem prezesem poteznej firmy ktory jezdzi A8 tankuje paliwo i nic go nie obchodzi bo firma za to placi ja musze nalac tam sam. Polski narod jest dziwny znam wiele osob ktore pokupowaly sobie fajne samochody mowia ze gaz to bagno jezdza na benzynie a potem jak cos trzeba w nim zrobic to on nagle nie ma za co i na rynku mozna kupic auto w stanie idealnym w ktorym nic jest nie robione od kilku lat.

_________________
Audi A8 3,7 V8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 08:34:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
Pisze nowego posta bo uwazam z temat gazu mozna zamknac a jezeli bedzie sie komus chcialo to mozna skasowac posty nie na temat.
Mam jeszcze pytanko bo musze zmienic olej ale nie wiem ile tam wchodzi i przede wszystkim co tam nalac na bank syntetyk ale nie wiem jeszcze jaki moze castrol. I czy tam wymienia sie olej w skrzyni jezeli tak to na jaki ksiazke mam po niemiecku i nic nie kumam, Skrzynia jest automatyczna tiptronic.

_________________
Audi A8 3,7 V8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 10:17:44 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 14:08:34
Posty: 893
Lokalizacja: k.Radomia
Poszukaj w archiwum,duzo bylo o oleju w tiptronicu,ja do silnika leje shell 5w40,mozesz takze nalac mobila 5w50 lub inny,oleju wchodzi 8.5l

Jaro mysl tak dalej to nigdy nie bedziesz miał A8/S8 4.2,kiedys myslalem jak Ty i jezdzilem passatem TDI,stracone 2 lata :zly: :diabel:

_________________
A8 4.2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 10:53:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.wrz.2005 19:20:30
Posty: 1314
Lokalizacja: Zabrze
Do A8 trzeba dorosnać to nie jest auto dla smarka ,a gadanie czy cie stac albo o tym gazie jest glupie jak but.zakladasz sekwencje i po rozmowie rozumie jak jakis kretyn zalozy druga generacje a potem placze że mu strzela to sie zgodze takiego to sam tu wysmieje w pizdu :(:

_________________
Audi 100 C4 2.8
Audi 80 1.6 rok
Audi 90 Quattro 2.3
Audi V8 3.6 { Full wypas ]
Audi 90 Quattro 2.3
VW Passat B5FL HIGHLINE 2.5 V6 TDI AKN 4MOTION.

"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 11:03:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2006 14:12:44
Posty: 14
Lokalizacja: Stolica
szwagier napisał(a):
Do A8 trzeba dorosnać to nie jest auto dla smarka ,a gadanie czy cie stac albo o tym gazie jest glupie jak but.zakladasz sekwencje i po rozmowie rozumie jak jakis kretyn zalozy druga generacje a potem placze że mu strzela to sie zgodze takiego to sam tu wysmieje w pizdu :(:

O to właśnie chodzi a najlepsze jest to ze instalacja jest nowiutka ma miesiac czasu ale i tak trzeba ja wywalic dzieki wszystkim za odpowiedzi reszte chyba dowiem sie z forum chociaz to nie takie latwe bo jak zauwazylem to malo tutaj jest o A8.

_________________
Audi A8 3,7 V8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sie.2006 13:47:09 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2004 14:36:13
Posty: 7746
Lokalizacja: Wawa
@ szwagier powstrzymaj swoje słownictwo
@ Patryk do skrzyni się dolewa i temp musi być35-40 stopni wiec na to też trzeba zwrócić uwagę

ps wg mnie też nie montowałbym gazu do A8
widziałem jak jeździ A6 4.2 na PB i jak jeździ na LPG sekfencja i nikt mnie nie musi porzekonywać że LPG jest dobre bo nie jest jest to "tani zamiennik" ale na tym przemieszczać się też da

PS 2 Patryk jakbyś chciał to zapraszam do mnie do serwisu ASO to Ci wymienią olej w Powsinie na ul Łukasza Drewny 24
jak się skontaktujesz ze mna to jeszce bedzie jakiś rabat pozdro

_________________
Obrazek
KIA CEED DAILY
BMW E61 N52 <- BYŁO
Audi Competition AWX <- BYŁO
Audi 80 AAH <- BYŁO
BMW E30 M20B25 <- BYŁO
Audi 80 KK quattro <- BYŁO
Audi 80 AAN quattro JEST DO DZIŚ 600 PS 700 NM by SLG
Audi S2 3B quattro <- BYŁO
Audi 200 MC Sport quattro <- BYŁO
Audi 100 NF Sport quattro <- BYŁO


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: