.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 04:15:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4]- walka z klimatronikiem - ciąg dalszy
PostNapisane: 15.lis.2006 18:41:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.cze.2006 20:46:59
Posty: 42
Lokalizacja: Złocieniec
Auto: A8D2 quattro 4,2 2001
W czasie wprowadzania nastaw bazowych, VAG sygnalizuje "przekroczony zakres adaptacji" i rzeczywiście - silniczki wykonawcze chodzą, ale chyba albo nie otwierają do końca klap, albo ich nie domykają.. Liczby w Vagu schodzą do 120 zamiast bodajże do dwudziestu paru. A może cos z kodowaniem - nie znam niestety numeru kodowania...Efekt - nadmuch na szybę i na nogi byle jaki, a idzie zima...

_________________
Strzeżcie się Idów marcowych i debili u władzy!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2006 19:02:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2006 06:15:52
Posty: 1456
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Problem moze byc w silniczkach sterujacych klapkami, a dokladniej potencjometrem wskazujacym pozycje klapki. Mialem tak w swojej C3. Jest tam sprzegielko, ktore z czasem sie wyrabia i potencjometr przestawia sie wzgledem osi dzwigni klapki i przez to klapka nie otwiera sie wcale lub w niepelnym zakresie.
Tu masz link do postu w ktorym opisalem naprawe tej usterki. U Ciebie powinno byc podobnie:
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=42068
Powodzenia

_________________
Audi A6 2,5 TDI quattro 99r.
Audi 200 2,2 Turbo Quattro 88r
http://audi200tq.dzs.pl
http://www.audi200.cba.pl/forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: A6C4 2,6 ABC- walka z klimatronikiem - ciąg dalszy
PostNapisane: 15.lis.2006 22:14:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.cze.2006 20:46:59
Posty: 42
Lokalizacja: Złocieniec
Auto: A8D2 quattro 4,2 2001
Dzięki za odzew Photokom, ale wiem ile jest grzebania żeby się do tych silniczków za konsolą dostać. Wolałbym dlatego najpierw spróbować właściwego zakodowania. Jeśli znasz właściwy kod do klimatronika mojej audioli - chętnie bym go spróbował do wprowadzenia nastaw bazowych. Jeśli to nie pomoże - skorzystam z Twojej rady na pewno, i oczywiście dam znać na forum.

_________________
Strzeżcie się Idów marcowych i debili u władzy!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: i sam sobie odpowiadam....
PostNapisane: 17.lis.2006 17:49:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.cze.2006 20:46:59
Posty: 42
Lokalizacja: Złocieniec
Auto: A8D2 quattro 4,2 2001
Cisza na forum, działałem sam i....
Może komuś moje doświadczenia sie przydadzą, więc opisuję swoje dokonania....
1.Kodowanie modułu klimatyzacji dla silnika V6 ABC wygląda następująco: 00060, do 00063 w zależności od kraju do którego samochód był przeznaczony. Europa - 00060. Dotyczy to sprężarki Zexel
2.Przy sprężarce Denso (instalowana w A6C4 powyżej numeru VIN 4A0-T-046 054) kodowanie jest 00160
3.Sprawdzenie działania silniczków jest bardzo proste - na czarnej kostce klimatronika, piny numer 2 i 10 - poruszają silnik nawiewu góra- dół, piny 4 i 12 - klapę "główną" - i tu uwaga : silniczki są zasilane napięciem 5,7 V - do sprawdzenia ich działania nie wolno podłączać akumulatora. Wystarczy płaska bateria 9V...Dostęp jest prosty - po wyjęciu sterownika klimy.
4.Jeśli silniczki "chodzą" to jeszcze niestety nie oznacza, że są one do końca sprawne..rezystancja potencjometru pomiędzy pinami 5-4 i 5-6 we wtyczkach do silniczków - powinna się zmieniać od 0,0 do 5,4 kOhma - w zależności od krańcowych położeń dźwigienki.
Dopiero to świadczy o poprawności działania samych silniczków.
5.Jeśli to mamy za sobą, a klimatronic dalej nie chce działać - pozostaje niestety tylko sterownik
I tu muszę oddać satysfakcję szogunowi0 który intuicyjnie chyba przewidział co u mnie nawaliło - otóż potencjometry w silniczkach...
dlaczego oba na raz i dlaczego akurat w tak trudno dostępnym miejscu - tego nie wiem, natomiast macie prosty sposób na zdiagnozowanie usterki.
U mnie pomogło dokładne wyczyszczenie komutatorków, szczotkotrzymaczy i potencjometrów.
A swoją drogą jeśli ktoś zechce kiedyś podać WSZYSTKIE numery kodowania sterowników klimy - mniej byłoby pisania i szukania na forum...
Pozdrawiam AUDI-ofilów.

_________________
Strzeżcie się Idów marcowych i debili u władzy!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: