.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 17:48:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ 80 B4 ] zagadka elektryczna.... help ?
PostNapisane: 11.gru.2006 23:29:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2005 19:43:06
Posty: 54
Lokalizacja: North Yorkshire
Witam
Moze ktos pomoze.
Pacjent jak w temacie. Kontrolka sie nie nie zapala po kluczyku. Zarowka sprawna czujniki rowniez sprawne. Nie moge zlokalizowac gdzie znajduje sie przekaznik odpowiedzialny za cisnienie oleju. Pozycja 6 ( przekaznik G29 ma niby odpowiadac za sygnalizacje ) jest wolna na dodatkowej tablicy prekaznikow pod deska nie ma tam nawet kostki. Nie ma tez brzeczyka nawet gdy przykladam przewody do masy i zdejmuje przewod z czujnika 1.8 bar wysokiego cisnienia oleju nic sie nie dzieje przy obrotach - powinien wlaczyc sie brzeczyk. Troche to dziwna sytuacja. Znacie moze lokalizacje przekaznika kontrolek oleju , podpowiem ze pod nogami kierowcy sa 3 jedynie przekazniki i zaden nie odpowiada za brzeczyk oraz cisnienie oleju - tak mi sie przynajmniej wydaje ? Trzy przekazniki jeden to prosty przekaznik bez dodatkowych funkcji , drugi odpowiada za szyberdach , trzeci odpowiada domniemuje za rozrusznik lub cos z duzym poborem pradu , duze przewody.
Samochod nie sygnalizuje tez otwartych dzwi i wlaczonych swiatel ( rowniez brzeczyk ) nie zapala sie rowniez oswietlenie wewnetrzne pojazdu po otwarciu dzwi ( po wyjeciu kluczyka zapala sie lampka wewnetrzna ).
Licznik posiada plomby wiec sam nie wiem czego szukac , niechcialbym go pruc , jest to prosta jakas wersja bo u gory ma jedynie dwie kontrolki od plynu chlodniczego i hamulcowego niz jak w innych moich 80 , 4 kontrolki w tym miejscu lub BC.
Dodatkowa ciekawostka jest dodatkowa kontrolka koloru czerwonego z podwojnym trojkatem gasnaca po uruchomieniu pojazdu , nie jest to kontrolka oleju bo po zgaszeniu samochodu na biegu nie zapala sie ponownie. Moze ktos z was koledzy ma pojecie co to za kontrolka dolny zadek kontrolek prawa str,?? Posiadalem kilka b4 i dopiero teraz mam przyjemnosc zobaczyc taka kontrolke i nijak nie moge dojsc jaka ma funkcje....

_________________
W życiu można liczyć tylko na siebie. A i tego nie radzę :o)
A6 C5 AJM 145KM
Sharan AFN cirka 160KM
A6 C4 2.5 TDI AUT.
A4 1.9TDI 1Z
B4 1.9TDI 1Z Było...
A4 2.6 ABC quatrro 95r. było...
A4 TDI 1Z było...
B4 TD AAZ było..
C4 2,8 +G AVANT było...
B4 ABK 2.0 było....
BMW,OPEL,FORD,VW...itp w sumie ponad 200szt. :o)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.gru.2006 11:31:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2005 21:08:32
Posty: 754
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Kontrolę ciśnienia oleju masz w tym module na środku licznika.

_________________
AUDI A4 1.9 AVF limuzyna quattro(96KW + soft Goodhope, reszta moja)
AUDI A3 1.9 TDI (74KW + soft Goodhope, reszta moja)
AUDI A4 2.8 quattro - było
AUDI 80 2.0 - zapomniałem, że to tez było
< Jak mam dość Audi to biorę auto najmłodszego syna (Staś już ma prawie 4 lata).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.gru.2006 22:31:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2005 19:43:06
Posty: 54
Lokalizacja: North Yorkshire
Ok sam musialem dojsc o co kaman.
Uszkodzenie licznika = brak kontrolki oleju.
Jest to prosty uklad mimio opisu w manualach oraz schematach producenta jest wymieniony przekaznik w tym systemie go najwidoczniej nie ma. Przerwa w obwodzie licznika nastapila co w koncu wysledzilem.
Dodatkowa kontrolka w B4 ze sterownikiem hella odpowiada za MIL. Jest to sygnalizator usterki. W puzniejszych wersjach sam. ze sterownikami boscha kontrolka awari jest zintegrowana z podgrzewaniem swiecc zarowych.
Pozdr. dociekliwych.

_________________
W życiu można liczyć tylko na siebie. A i tego nie radzę :o)
A6 C5 AJM 145KM
Sharan AFN cirka 160KM
A6 C4 2.5 TDI AUT.
A4 1.9TDI 1Z
B4 1.9TDI 1Z Było...
A4 2.6 ABC quatrro 95r. było...
A4 TDI 1Z było...
B4 TD AAZ było..
C4 2,8 +G AVANT było...
B4 ABK 2.0 było....
BMW,OPEL,FORD,VW...itp w sumie ponad 200szt. :o)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: