.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 22:28:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [All] nadajnik FM w aucie
PostNapisane: 01.sty.2007 21:26:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2004 09:46:27
Posty: 524
Lokalizacja: Siedlce
Co polecilibyście do auta ? bo chcę sobie kupić nadajnik FM pod zapalniczkę do słuchania mp3 (bo moje radio w standardzie nie posiada mp3;) ) .
Czy macie jakieś doświadczenia ? na co uważac przy zakupie takiego sprzętu ? jaka jest jakość takich nadajników ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sty.2007 22:03:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 18:31:38
Posty: 2236
Lokalizacja: Norwegia
Auto: Audi Coupe Quattro V8T ; VW Golf 1 4x4 T
Fajna zabawka. Używam czegoś takiego (pożyczyłem od Sopelka), kupionego za 59PLN na allegro. Jest jedna wada...w tle słychać buczenie. Jakaś kiepska filtracja. Audiofilskim ten sprzęt nie będzie, ale jest ok. Wada...nie można przewijać utworów w przód. Ale warto, bo czyta mp3 z pena posegregowane w folderach. Jeszcze jedno...parking, 10 aut, wszystkie z dobrym audio i wszystkie na raz grają to samo :D

_________________
Jestem Audiholikiem i jest mi z tym dobrze...i... jakoś nie chcę się z tego leczyć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.sty.2007 22:53:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lip.2005 17:20:19
Posty: 324
Lokalizacja: wawa
mam iTripa ktorego uzywam z iPodem nano i dziala OK. Radio mam Delta. Co prawda radio przelatywało mi ustawione na transmiterze 88MHz ale jak sie wychyliłem do tyłu (w strone anteny ;) ) to złapał, zakodowałem pod "6" i jest OK.

Transmiter jest zasilany z ipoda, wiec syglan jest stosunkowo słaby i w obu autach bywa, ze pojawiaja sie zaklucenia odbioru (jak przy kiepskiej antenie, w tunelu, etc). Czasem zbiera tez odglosy pracy komórki. Ale z tego samego powodu (zasilanie bateryjne) nie ma zadnych zaklócen z instalacji elektrycznej auta.

jakosc - jest OK, wszystko co moze wydusic z siebie modulacja FM czyli mowiac krotko - polaczenie kablowe jest lepsze ale to jest wystarczajace.

_________________
pozdr.
t.
________
ABC@8G7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.sty.2007 06:44:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2005 04:11:28
Posty: 585
Lokalizacja: Hameryka NJ
Bawilem sie takim czyms i dzwiek byl jak z cd....

Mysle ze jak cos bedzie drozsze to i bedzie lepsze....

_________________
OOOO S6 & A6
Obrazek
Hehehe Autocross Esssss ;) Psssss!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: całkiem ok
PostNapisane: 02.sty.2007 15:50:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.paź.2006 18:25:14
Posty: 631
Lokalizacja: śląsk
Mam takie urządzonko na jednego małego paluszka z wyświetlaczem, oczywiście bezprzewodowe.
Na wyświetlaczu o ile pamiętam w całym zakresie można ustawiać częstotliwość nadawania urządzonka co jest bardzo ważne szczególnie przy poruszaniu się po kraju.

Pozdrawiam

_________________
Masta_J

`S3 Stage4
RS6 BCY
`S6 AQJ
`S6 AAN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.sty.2007 16:14:05 
Klubowicz

Dołączył(a): 31.maja.2006 20:06:10
Posty: 341
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/www
ja od jakiegos czasu uzywam gee-bee. Mozna je kupic na allegro za 110 pln, na miescie w sklepach chodza po 130-180(!) pln.
Mozna zobaczyc go poniżej:
http://www.capslock.pl/produkty/samochodowy_nadajnik_mp3_gee_bee_gb-04t06/13887

Jest to transmitter FM z pilocikiem!!! jestem bardzo zadowolona - ma kilka czestotliwosci, na ktore mozna sobie ustawic odtwarzanie muzy (zaklocenia pojawiaja sie czasem jak jakas stacja nadaje na tej samej lub zblizonej czestotliwosci). Zaleta tego drobiazgu jest fakt, ze moze słuzyc jako zrodlo zasilania do roznych ipodow, creativow etc. podpina sie je wtedy zalaczonym sluchawkowym kabelkiem.

Do kompletu oczywiscie bedziesz potrzebował pendrivera (pamiec flash - 1GB ok.110pln). Jedyna stwierdzona przeze mnie wada zabawki jest to, ze odtwarza Ci utwory w kolejnosci nagrania ich na pen drive (albo alfabetycznie katalogi), wiec zapomnij o play listach. oczywiscie mozesz przewijac w obie strony oraz na poczatek i koniec pendrive'a.

_________________
"Internet jest mozgiem, kolektywnym, żyjącym mózgiem, odmierzajacym czas czytania. Jest to mózg, który nigdy nie przestaje działać, mysleć, produkować informacji, porządkować i łączyć.",
- Lodzia, CCCO 80 Avant, ABK, 2.0E+LPG, 1994 - pożegnana.
- ivan, sssaaab 95, 2.0t, 185k - bydlęciem sympatycznym będąc...
- błotko, ssaab 93, 2001, 125k
Gdzieś tam, czeka na mnie wymarzona a6.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.sty.2007 16:34:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2004 09:46:27
Posty: 524
Lokalizacja: Siedlce
ja mam PPC więc chciałbym podłączyć do niego :) , podobno zasięg jest do 40 m więc mógłbym poprowadzić kolumnę samochodów np. z Automapą :) i wszyscy by wiedzieli jak jechać i muzyczkę by mieli :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2007 15:55:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2004 09:46:27
Posty: 524
Lokalizacja: Siedlce
Różne są opinie na ten temat ale znalazłem cos takiego :

http://www.allegro.pl/item154569853_fm_ ... _ukf_.html

i się zastanawiam jaka jest szkodliwość takiego nadajnika przy 20mW np. gdybym trzymał to w aucie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: nie to przeznaczenie
PostNapisane: 03.sty.2007 16:54:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.paź.2006 18:25:14
Posty: 631
Lokalizacja: śląsk
Van Gogush napisał(a):
Różne są opinie na ten temat ale znalazłem cos takiego :

http://www.allegro.pl/item154569853_fm_ ... _ukf_.html

i się zastanawiam jaka jest szkodliwość takiego nadajnika przy 20mW np. gdybym trzymał to w aucie ?


To urządzenie chyba nie jest przeznaczone do samochodu.

Pozdrawiam

_________________
Masta_J

`S3 Stage4
RS6 BCY
`S6 AQJ
`S6 AAN


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: