.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 14:37:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a3] wyciąganie popielniczki / zmieniarka w schowku
PostNapisane: 26.sty.2008 17:17:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sty.2008 23:24:15
Posty: 10
Witam,
mam następujący problem - światełko w popielniczce raz świeci a raz nie, po przebadaniu stwierdziłem, że nie ma styku, ponieważ jak ją poruszam to gaśnie/zaświeci.
Pytanie - jak dostać się do elektryki (zapalniczka + światło)
próbowałem od frontu ale coś niebardzo. Proszę o pomoc.

Kolejne pytanie - nieco dziwne.
Głowe bym dał, że przy kupnie sprzedający pokazywał mi miejsce na zmieniarkę w schowku. Teraz jak patrzę do schowka tego miejsca nie ma :|
jest wszędzie welurek, żednych dzwigni, i jeszcze to małe podnoszone 'wieczko' od dodatkowego schowka. Czy zmieniarka jest jakoś ukryta :| czy my się to wydawało poprostu..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 18:40:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.gru.2006 14:08:18
Posty: 470
Lokalizacja: Ireland
Zeby dostac sie do podlaczen (rowniez zarowki) musisz zdemontowac tunel srodkowy - czesc w ktorej jest zamontowana popielniczka.

Demontaz prosty bardzo: sciagasz mieszek drazka zmiany biegow (odkrecasz dwie znajdujace sie tam nakretki), po obu stronach masz jeszcze po dwie sruby (jedna blizej przodu samochodu - wkret, druga tuz przy fotelu - pod zaslepka schowana - sruba Torx). Chwytasz wtedy za obie strony tunelu i lekko odchylasz, podnosisz delikatnie!!! do gory i do siebie ciagniesz - ale nie za daleko bo urwiesz kable. Wyciagnij na tyle zebys mogl spokojnie odpiac wtyczke popielniczki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zapalniczka, popielniczka, światło w zapalniczce, diody led,
PostNapisane: 03.mar.2008 01:00:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sty.2008 23:24:15
Posty: 10
Można się przez Was podenerwować :|
Jeżeli nie wiecie o co chodzi (nie umiecie) to nie piszcie i nie róbcie większego zamieszania.
Nie wiem jak w a3 przed liftingiem – ale w tych po, nie trzeba tunelu rozkręcać.

Ale do rzeczy. Chciałem wywlec zapalniczkę/popielniczka – bo mi tam coś podświetlanie nie śmigało.
Robi się to tak:

- wyciągamy półeczkę tą otwieraną (na rysunku nr 1)
- aby to zrobić, należy włożyć śrubokręt w sufit tej półeczki (oczywiście przy otwartej klapce) mniej więcej 3 cm od krawędzi (na rysunku 2 czerwone kropki) jak go włożymy – dociskami trzymadełko śrubokręta w dół (uwaga – strasznie ciężko znaleźć te dziury) podczas mieszania w tych dziurkach ciągniemy cały czas półeczkę do siebie...
- jak już wyciągniemy półeczkę naszym oczętom ukażą się dwa zatrzaski od zapalniczki/popielniczki (nr 2). Naciskamy je i wyciągamy. Trzeba wiedzieć, że z tyłu jest kabel który niewygodnie się odczepia.
- Pierwsze trzeba odczepić kostkę od "pudełka" zapalniczki (będzie dzięki temu więcej miejsca) a potem już na własne oczy zobaczyć kostkę i ją rozłączyć..

I cała filozofia – zajmie to max 10 min (z czego 7 zajmie szukanie dziur w półeczce :P )

Jakby ktoś miał problem w zapalniczce czy półeczce – pisać – znam na wylot :P

no i link do rysunku - może admini dodali by rysunek na stałe ?

http://www.imageno.com/psepiry6eppipic.html

jakby były problemy - dzwonić: 501 419 740 :P

no i jeszcze dla szukających:
zapalniczka, popielniczka, światło w zapalniczce, diody led, jak wyciągnąć zaplniczkę, jak wyciągnąć popielniczke, dojście do zapalniczki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: