.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 09:26:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [coupe 2.0E] kłopoty, a właściwie brak kilometromierza...
PostNapisane: 28.sty.2007 01:43:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.gru.2006 14:44:07
Posty: 16
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Witam wszystkich serdecznie!
Drodzy koledzy od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem coupe 2.0E jednakże od momentu zakupu w aucie nie działa kilometromierz :( . Poprzedni właściciel przyznał mi się ze zegary były cofane, w czasie tego zabiegu cos się popsuło i kikometromierz stanął w miejscu. Czy wie ktoś jak można zlikwidować ta usterkę, czy obejdzie się bez wymiany zegarów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sty.2007 12:18:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.maja.2004 17:24:32
Posty: 58
Lokalizacja: Wałbrzych
Witam, liczniki w B3\B4 lubią się czasem zatrzymywać :zly: W mojej również nie działa licznik (nie zlicza przebiegu dziennego ani ogólnego) chciałem to naprawić sam, rozkręciłem i okazało się że licznik zaciął się na trybikach. Całość ruchomych elementów przesmarowałem i złożyłem, licznik chodził około miesiąca potem kolejny raz stanął :/ Rozebrałem jeszcze raz i tym razem wyciągnąłem cały "moduł" licznika (niestety nie wiedziałem ze nie można wyciągać wskazówki prędkościomierza bo potem są problemy z jej ponownym włożeniem... ) teraz nie działa prędkościomierz ani licznik przebiegu :zly: :( Przede wszystkim musisz sprawdzić jaki masz licznik VDO czy UN4. Możesz sprobować samemu rozkręcić i naprawić. W trakcie naprawy licznika możesz poradzić się drogą mailową z kolesiem z allegro który naprawia liczniki... Jeśli licznik był cofany i się zatrzymał to duże prawdopodobieństwo że po naprawie zatrzyma sie drugi raz. Mojego niestety nie da się już naprawić i musze szukać nowego, jest o tyle gorzej ze to wersja UN4 i do 260 km\h. Ostatecznym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie zakup całego licznika lub samego prędkościomierza z allegro za około 50 zł.
Pozdrawiam

_________________
Audi 80\90 B2 1.6 - było :)
Audi 80 2.0 16v 6A - jest :D
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.sty.2007 09:02:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 19:02:14
Posty: 870
Lokalizacja: Lublin
sprawdź luty płycie głównej i na mechanizmie zliczającym kilometry, jeśli nie ma nic niepokojącego to zdemontuj tą część - oddziel ją od tarczy prędkościomierza i sprawdź czy nie ma połamanego kółka zębatego, a może się trochę zdeformowało...


jeśli nic nie pomoże zostaje kupno nowego prędkościomierza...koszt ok 40-50zł, całych zegarów to coś ponad 100,-
jeśli kupujesz tylko prędkościomierz to sprawdź jakie jest przełożenie impulsów na km... musi być takie samo jak w twoim
tak swoją drogą...coraz więcej magistrów którzy nieumiejętnie cofają liczniki...

_________________
B4 1,9TD AAZ sedan
B4 2,6 V6 ABC quattro avant Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: