.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.kwi.2024 09:42:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Brak zasilania w Navi Plus
PostNapisane: 30.sty.2007 00:53:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
Witam!Od pewnego czasu przestala dzialac w moim samochodzie Navi Plus ,a co za tym idzie Radio i takze Cd.Na glownym wyswietlaczu ukazal sie napis ,ze sa zaklucenia w polaczeniu,po czym poprosilo mnie o kod i tak dwukrotnie,ale wrocilo do normalnosci.Zrobilem jeszcze jakies 30 km samochodem po czym zostawilem go na parkingu.Niestety na drugi dzien juz nic nie dzialalo,ani sie nie wyswietlalo.Sprawdzilem bezpieczniki,wyciaglem cala navi ,sprawdzilem podlaczenia i rowniez bezpiecznik ktory tam sie znajduje,wszystko ok.Udalem sie do oficjalnego Audi w Hiszpanii(gdzie zamieszkuje)powiedziano ,ze nie dochodzi tam napiecie i musza sprawdzac kabel po kablu i nie sa w stanie mi powiedziec ile im to zajmie,ani jaki bedzie koszt.Mam zle doswiadzczenia jesli chodzi o hiszpanskich mechanikow i dlatego zwracam sie tu z tym problemem .Wiem ze sam sprzet funkcjonuje sprawdzono mi go w Niemczech jak bylem przejazdem.Jesli chodzi o kable ,to jesli bylo by jakies zwarcie albo cos sie rozlaczylo,to wydaje mi sie ze navi wylaczylaby sie w momencie,a nie dopiero na drugi dzien.Prosze o porade!!!

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.sty.2007 23:42:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
Hej!!Czy ktos pomoze,czekam na jakies wskazowki!

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sty.2007 01:07:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Zwarcie zwarciem. Raczej go nie było jeśli bezpieczniki wytrzymały. Stawiałbym na przerwany kabel lub coś z pinami przy kostce...
ZTo, że się wyłączyło na drugi dzień nic nie oznacza. Jeśli bezpieczniki są dobre to masz dwie rzeczy do sprawdzenia...
Nic prostszego niż sprawdzić miernikiem przewód + (ten po stacyjce i ten na stałę) oraz przewód masowy.
Żadnego szukania kabel po kablu bo nie ma w czym wybierać :peace:
Operacja na 1,5 min i nie potrzeba żadnej filozofii...
Podłączenie tych 3 przewodów musi spowodować, że się sprzęt włączy... Jeśli włącza się na stole to w samochodzie też musi...

BTW dziwię się, że o to pytasz i czekasz na odpoweidź. W tym czasie już dawno miałbyś to sprawdzone... :peace:

Ps. Jak nie masz miernika to weź żaróweczkę 12v... :diabel:

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2007 00:43:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
Sory,ale chyba za bardzo pospieszyles sie ze swoja porada :( ,ja wyraznie napisalem ze nie dochodzi prad,spawdzone (miernikiem tez)kabelki i kostki do ktorych dotarlem sa ok.Nie sztuka jest doprowadzic go tam innym kabelkiem,ale nie chce rozwalic komputera,bo to on wylaczyl z jakiegos ...tam powodu..To nie jest podlaczenie zwyklego radyjka.....nie tak hop siup......Czekam na fachowe porady

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2007 01:08:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Może i moje porady fachowe nie są... Ale jeśli sprawdzałeś po kabelkach i nie dochodzi prąd, to wiesz na którym kablu. Sprawdzasz teraz gdzie leci ten kabel i na jego obu końcach czy nie jest przerwany... Nie zakładaj zaraz, że kopmuter Ci wyłączył Navi - bo przecież poprzedniego dnia działało (można zostawić auto na noc i rano nie odjechać)...
Jeżeli doprowadzając prąd oddzielnie Navi ożywa i działa prawidłowo, to na 99,9% jest to wina kabla... Możesz też podpiąć Vaga i dowiedzieć się co jest nie tak...

Wiem doskonale, że to nie zwykłe radyjko bo zakładałem taką u ojca w A8 i planuję założyć także do siebie (ale RNS-E)... Jednak jeśli chodzi o blok podstawowego zasilania to konstrukcja "cepa", jak każde inne radyjko... Jedna kostka iso, 3 kable i ożyje nawet w Syrenie...

Ps. Nie wiem co według Ciebie jest fachową poradą, ale wiem, ze nikt inny nie udzielił żadnej... Więc jeśli moja Ci nie odpowiada to leć do servisu, który weźmie grubą kasę za coś, co możesz zrobić najprawdopodobniej samemu...

Gdybyś jednak poprowadził dodatkowy, oddzielny + "na próbę" i Navi ożyje, lub nie, to napisz proszę o razultatach. Zostanie dla potomnych...

Pozdrawiam

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.sie.2007 21:33:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
Poprowadzilem osobny kabelek i ozylo.Ale niestety nie akceptuje kodu,pozwala mi go wprowadzic po czy pojawia sie: SAFE - PIN NICHT ANGESCHLOSSEN.Czyzby to jednak komputer????Kod jest dobry!

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2007 09:24:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2004 20:15:14
Posty: 115
Lokalizacja: Gdańsk
Jeśli nie akceptuje kodu to brakuje jeszcze jednego plusa, nie powiem ci którego ale tam chyba przychodzą aż 3 plusy. U mnie też tak było, ale ja wszystko rzeźbiłem w A4

_________________
Rozruszniki, Alternatory, części Hurtownia
Dla użytkowników forum rabaty. Kontakt na priv.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.wrz.2007 16:40:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
Jak jeszcze jednego plusa???Gdzie i skad ,skoro juz dochodzi prad?

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2007 14:03:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
OK! Zadzialalo,podlaczylem jeszcze jeden plus i sie rozblokowalo!!!!Miales racje Bowill,wielkie dzieki!!
Niestety ale nie wszystko dziala na 100%.
Wychodzi mi na ekranie error....ze..polaczenie z sintonizadorem rds-tcm ma zaklocenia,o nie mozna bylo takowej ustanowic!!
To jest ten sam komunikat ktory mi wychodzil wczesniej,zanim mi zaniklo zasilanie.
Poza tym nie wyswietla mi nic na interfazie can,nawet czestotliwosci radia....No i jeszcze nie dzialaja tylne glosniki ani subwoofer,ale to moze jakies kabelki na kostce sie urwaly od tego wkladania i podlaczanie wielokrotnego.
Jesli ktos moze mi pomoc...to z gory wielkie dzieki!!!!

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2007 15:05:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.sty.2007 23:08:19
Posty: 12
Lokalizacja: Espania-Tarragona/Czestochowa
Chodzilo mi oczywiscie o wyświetlacz miedzy zegarami - FIS ,a nie o interfaz Can,sory!

_________________
AUDI A6 AVANT 1,9 TDI, 2003


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2007 17:51:17 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Skoro tak wiele rzeczy się wydarzyło na raz to nie może być to przypadek... myślę, że powinieneś odwiedzić kogoś, kto się na tym zna i podpowie (sprawdzi, naprawi za bilety NBP) przyczynę...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: