.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 23:14:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALLROAD AKE] Problemy z ładowaniem
PostNapisane: 22.wrz.2008 14:30:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lip.2007 10:39:47
Posty: 161
Lokalizacja: Wawa
Witam

dzisiaj pojawił sie u mnie problem z ładowaniem. Tydzien temu robiłem kompleksowy przegląd (oleje, filtry, poduszki zawieszenia :) ), rok temu wymienialem aku.

Dzisiaj jadac do roboty w czasie deszczu zauwazylem, ze gdy silnik wchodzi na obroty zaczyna spadac ladowanie. Przy obrotach w zakresie 1-3k , ladowanie to ok. 13-14V, natomiast powyzej 3,5k+ zaczyna spadac do ok. 12 i zapala sie czerowna lampka aku...

Dzwonilem juz do elektryka - oczywiscie bardzo wstepnie powiedzial, ze to biorac pod uwage opis, moze byc dioda w alternatorze... :( Prosze dajcie znac czy mieliscie podobny problem.
Natomiast dobil mnie, mowiac ze naprawa tego tematu to moze byc cholernie duzo roboty, bo trzeba demontowac duza czesc przodu aby sie dobrac do alternatora - nawet wyjmowac chlodnice ?? Dajcie prosze znac czy faktycznie tak, jest i czy nie sciemnia :)

z gory dziekuje za kazda pomoc - nawet histoie zwyklego A6 AKE beda pomocne
pzdr
dz



maly update:

jak jeszcze raz dzisiaj jechal to problem pojawial sie i znikal :)
tak na chlopski rozum, sadze ze dobrze byloby sprawdzic w pierwszej kolejnosci czy sie przypadkiem pasek nie slizga (problem nasilil sie w czasie deszczu). Co sadzicie i czy dam rade to sam sprawdzic ?

jeszcze raz gory dziekuje za pomoc
pzdr
dz




No jeżeli konieczne będzie wyjęcie alternatora lub wymiana paska bądź napinacza to chyba bez rozbiórki przodu się nie obędzie. Tydzień temu miałem wymieniany alternator(przestał ładować).


__________________________________________
Ostatni update

witam

jestem po wymianie alternatora, jak sie okazalo mial ukrecony wirnik.. i co najfajniejsze nie ma do tego czesci zamiennych...

w ASO ten model (Valeo 140A) kosztuje 1700 pln ... :( czeka sie tydzien
mi udalo sie trafic regenerowany na gwarancji za 900

lacznie po dzisiejszym dniu jestem lzejszy o 1250 pln...
a jutro jeszcze jade tylni wahacz wymienic, bo mi geometri nie moga ustawic... generalnie @#$%^& w tym roku na "niezbedne prace serwisowe" wydalem z 10k pln

AlLroady to piekne wozy....

_________________
CCCO A6 C6 Avant 2006 4.2 BAT Tip. - JEST :) !
CCCO ALLROAD 2002 2.5TDI Tip. -cudo pojechalo w strone zachodzacego slonca... :(


Ostatnio edytowano 25.wrz.2008 21:35:29 przez dominikzz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2008 10:04:02 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
W Allroadach jest ten problem, że w odróżnieniu od innych A6 - są wyposażone w alternatory produkcji VALEO (a nie jak reszta - Boscha).
Stąd - jako wynik dużo gorszej jakości - w Allroadach zdecydowanie częściej (a praktycznie w kazdym jednym) wraz z upływem kilometrów - następuje "zanik" izolacji w uzwojeniach (nie wiem czy nie walnąłem jakiegoś babola - powtarzam jedynie za moim elektrykiem, do którego od wielu lat i ze 100% skutecznością wykonaywach napraw - zawożę te "osłabione alternatory" do tzw. "przewinięcia", a wielokrotnie nawet zanim jeszcze całkowicie odmówią współpracy) .

Co do demontażu - nie ma konieczności odsuwania pasa przedniego ale bez względu na przyjętą metodę - wyjęcie tej części nigdy nie należy do zadań prostych, łatwych i przyjemnych :/ ... .

Kończąc chcę powiedzieć, że absolutnie nie przesądzam o faktycznych powodach skutkujących zanikiem ładowania u Dominika - a jedynie wskazuję statystycznie najczęstsze usterki trapiące ten model auta od urodzenia aż (chyba, nawet) do końca produkcji ... .

Było już kiedyś o tym na AKP - może warto poszukać ... ?

Jeżeli w tym konkretnym przypadku spadek napięcia ładowania jest tym większy im wyższa jest temperatura silnika - to w zasadzie "nie ma o czym mówić" i wystarczy tutaj powiedzieć jedno słowo - "standart" .
Nie zdarzyło mi się ani razu żeby starannie naprawiony alternator - po jakimś czasie wymagał ponownej wizyty u elektryka.

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2008 18:55:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lip.2007 10:39:47
Posty: 161
Lokalizacja: Wawa
Piotr,

dziekuje za komentarz, jutro jestem umowiony do elektryka.

Natomiast dokladnie tak jak napisales, spadek ladowania jest wiekszy wraz z rozgrzaniem silnika.

dam znac po naprawie, kurde obawiam sie tylko tej grubej rozbiorki... :( zeby gosc nic nie popsul...

pzdr
dz

_________________
CCCO A6 C6 Avant 2006 4.2 BAT Tip. - JEST :) !
CCCO ALLROAD 2002 2.5TDI Tip. -cudo pojechalo w strone zachodzacego slonca... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.paź.2008 15:41:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.wrz.2008 06:16:12
Posty: 15
witam . mialem podobna sytuacje , i co sie okazalo padl wirnik typ alternatora VALEO :) regeneracja kosztowala mnie 300 pln (nowy wirnik , szczotki ) plus robocizna 200 pln , moj mechanik sciagal caly ryj z przodu aby zamontowac alternator. wydaje mi sie u ciebie jest podobna sytuacja . musisz dac alternator na stól niech podlacza i sprawdza. na razie wszystko u mnie okej !!
koszty nie sa jakies zabojcze-pozdrawiam arriki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.paź.2008 11:36:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.gru.2006 15:23:22
Posty: 408
Lokalizacja: małopolska
Piotruś ten problem z alternatorem dotyczy tez ostatnich allroad-ów - np 2005r ?

_________________
A6 avant 1.9 TDI (AVG) 99' -było ....
Allroad 05' BCZ manual


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lis.2008 11:27:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sty.2008 10:54:40
Posty: 39
Witam.
Kilka dni temu zauwarzyłem podobny problem i w moim allroad. Przy odpalaniu samochodu ładowani spada do 12 i nie gaśnie czerwona kontrolka akumulatora. niekiedy za chwilę zgaśnie a ładowanie wskoczy do 14, a niekiedy zgaśnie dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. jestem już umówiony do sserwis ale muszę czekac dwa tygodnie. Czy można tak jeździć, czy lepiej niech postoi ten czas?

_________________
allroad


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lis.2008 12:15:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.gru.2006 15:23:22
Posty: 408
Lokalizacja: małopolska
Tomash z ktorego roku masz allroad-a ?

_________________
A6 avant 1.9 TDI (AVG) 99' -było ....
Allroad 05' BCZ manual


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lis.2008 13:35:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sty.2008 10:54:40
Posty: 39
allroad jest z 2000r model na 2001r. przebieg 235 k oryginalny.

_________________
allroad


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: